Liga Campionilor

Bucurestenii, fara bilete la Oltchim - Viborg, Gavrilescu: Ne cerem scuze public

de Adrian Ilincescu     HotNews.ro
Marţi, 4 mai 2010, 14:54 Sport | Teamball

Bucurestenii au ramas fara bilete pentru meciul cu Viborg
Foto: AGERPRES
Oltchim a epuizat tichetele de acces pentru returul cu Viborg (contand pentru finala Ligii Campionilor) inca de marti (nr. 4 mai), cu toate ca in datele de 7 si 8 mai bucurestenii erau invitati sa-si procure bilete pentru partida din Sala Polivalenta. "Ne cerem scuze public, dar in Bucuresti nu s-au mai comercializat bilete. Toate au fost vandute la Valcea", a declarat pentru HotNews.ro Ioan Gavrilescu, presedintele campioanei Romaniei la handbal feminin. Pentru bucuresteni ramane doar solutia scumpa - bisnitarii.

"Din pacate, Romania nu poate gazdui asa cum ne-am fi dorit un meci atat de important cum este finala Ligii Campionilor. Sala Polivalenta este mult sub ceea ce se astepta din partea publicului. Avem mii de cerere pe care, din pacate, nu am avut cum sa le onoram. Ne cerem scuze public tutoror celor care nu vor putea fi in sala la meciul cu Viborg", a declarat Ioan Gavrilescu, presedintele Oltchimului, pentru HotNews.ro.

In data de 26 aprilie, clubul Oltchim a anuntat, pe site-ul oficial, ca biletele de acces vor putea fi cumparate pana in ziua de 8 mai. Campioana Romaniei a epuizat insa tichetele inca din ziua de 4 mai.

"Am afisat un program de care am incercat sa ne tinem, dar cererea enorma ne-a incurcat planurile. Din pacate, in Bucuresti nu s-au mai vandut bilete, toate fiind cumparate deja la Valcea", a completat Ioan Gavrilescu pentru HotNews.ro.

Comunicat Oltchim Ramnicu Valcea din data de 26 aprilie:


"- posesorii de abonamente - de la Sala Sporturilor Traian din Rm. Valcea, in zilele de 3 si 4 mai, intre orele 09.00 si 20.00.
- publicul spectator din Rm.Valcea - de la Sala Sporturilor Traian din Rm. Valcea, in zilele de 5 si 6 Mai, intre orele 09.00 – 20.00
- publicul spectator din Bucuresti – de la casele de bilete ale Salii Polivalente din Bucuresti in zilele de 7 si 8 Mai intre orele 09.00 – 19.00. Solicitarile de bilete prin alte metode nu pot fi onorate (on-line, email, fax, telefon, etc.)", s-a precizat pe csoltchim.com.

Tichetele pentru returul cu Viborg au avut preturi cuprinse intre 200 de lei (Categoria I) si 100 de lei (Categoria a-III-a), iar clubul valcean a scos la vanzare 4.700 de bilete.

Dubla Viborg - Oltchim (finala Ligii Campionilor) va avea loc pe 8 mai (turul - in Danemarca) si pe 15 mai returul, in Sala Polivalenta.


Citeste mai multe despre   























2755 vizualizari

  • +1 (1 vot)    
    Oare? (Marţi, 4 mai 2010, 14:58)

    sustinator din Valcea [anonim]

    Foarte ciudat. 4000 de abonamente ??? Haide 700 de bilete la "cunostiinte", dar 4000 de abonamente? Sa fim seriosi! S-au facut liste de care altii nu stiau si s-au dat pe sub mana. Daca erau corecti ar fi respectat macar datale promovate in Valcea, de 5 si 6 Mai. Mi-e sila!
  • +1 (1 vot)    
    Bataie de joc? (Marţi, 4 mai 2010, 15:09)

    sile [anonim]

    Cum s-au epuizat biletele de azi, cand azi pot cumpara doar cei cu abonament? Cat de greu era sa se fi rezervat 800-1000 bilete pentru Bucuresti?
  • +1 (1 vot)    
    Test de organizare a unei finale europene (Marţi, 4 mai 2010, 15:14)

    Ritzi Pitzi [anonim]

    Sunt curios sa vad daca organizatorii vor verifica identitatea fiecarei persoane cu datele inscrise pe bilet (parca erau personalizate, nu?). Cel putin ca sa fim siguri ca bisnitarii si clientii lor iau o teapa maaare...

    Totusi, parca vad ca se va intra "la gramada", iar in caz de incidente in tribune nu vor putea fi identificati autorii.

    Nu ca suporterii handbalistelor ar fi nu-stiu-ce violenti, dar nu se stie niciodata...
  • +1 (3 voturi)    
    normal (Marţi, 4 mai 2010, 15:19)

    eu [anonim]

    Nu mă mir deloc că vâlcenii au epuizat biletele. E şi normal să fie aşa, deoarece jucătoarele sunt ale lor!
    Succes fetelor şi să vă vedem campioane!!!
    • +3 (3 voturi)    
      ok, dar ... (Marţi, 4 mai 2010, 14:38)

      fylgia [anonim] i-a raspuns lui eu

      ok, fetele sunt ale valcenilor [cumva proprietate personala?] si daca ar fi fost dupa mine meciul s-ar fi jucat tot la valcea. dar, daca anunti cu surle si trambite ca dai bilete si amaratilor de bucuresteni cat de greu era sa fi rezervat cateva si pentru zilele de 7 si 8 cand era anuntat ca se vand si la bucuresti? sucees fetelor!
  • +1 (5 voturi)    
    Pentru Becalieni (Marţi, 4 mai 2010, 15:34)

    anonim [anonim]

    mi se pare corect ca numai in cazul in care valcenii nu ar fi cumparat bilete sa se dea mai departe pentru alte orase. In momentul in care si Bucurestiul va promova si alte valori decat becaliene, probabil vor avea si ei o echipa cu o asemenea performanta.
    Success Oltchim!!!
    • +1 (1 vot)    
      Chiar crezi? (Marţi, 4 mai 2010, 15:47)

      Alecu [anonim] i-a raspuns lui anonim

      Tu chiar crezi ca s-au vindut toate biletele publicului? Nici macar jumate din ele, fii sigur ca bisnitarii au pus mina pe majoritatea biletelor, sau aproape. Cum vad eu situatia: 40% din bilete s-au dat la familii, prieteni, oameni politici, etc. 10% s-au vindut, 50% s-au vindut catre bisnitari.
      • 0 (0 voturi)    
        Nu cred procentul cu bisnitarii (Marţi, 4 mai 2010, 15:56)

        anonim [anonim] i-a raspuns lui Alecu

        Sunt de acord ca au pus mana pe bilete si alte persoane cu gandul de a face specula. La ce meci important nu s-a intamplat asta (nu neaparat de handbal)?
        Insa procentele date de tine nu cred ca sunt cele corecte, exceptand poate partea cu rude prieteni etc.
        Interesul este enorm pentru acest meci; nu ma mir ca s-au epuizat instantaneu.
        Problema este ca asemenea interes este numai la partide de varf....asta este pacat.
        In rest ma bucur ca nu s-au mai dat in Bucuresti.

        A! Sunt bucurestean.
        • 0 (0 voturi)    
          ehh, am dat si eu un nr. (Marţi, 4 mai 2010, 17:04)

          Alecu [anonim] i-a raspuns lui anonim

          normal ca nu am de unde sa stiu procentajul, ma gandeam si eu asa...
          Intr-adevar cam asa se intimpla la meciurile importante, tocmai chestia asta ma deranjeaza, ca nu se sesizeaza nimeni.
          Putea sa fie si gratis ca eu personal nu m-as fi dus, dar neaparat o sa ma uit la meci la TV si o sa sustin fetele noastre. ;)
          Hai Oltchim!
  • +1 (1 vot)    
    valcenii sau bisnitarii? (Marţi, 4 mai 2010, 15:35)

    geo12 [utilizator]

    teoria conspiratiei: biletele s-au dat bisnitarilor mana-in-mana cu oficialii oltchimului pt a le comercializa in bucuresti si a imparti profitul.
  • 0 (0 voturi)    
    lupta oltchim !!! (Marţi, 4 mai 2010, 15:57)

    dan.m_92 [anonim]

    Mi se pare un lucru normal !!! Oltchim e din Rm Valcea!!! nu din Bucuresti !!! oricum in returul finalei de la bucuresti, viborg nu ar trebui sa aiba nici o sansa in fata unei sali de handbal care se anunta a fi plina !!! asta daca ne asiguram ca nu pierdem in danemarca la o diferentzha de 4 goluri in sus !!! oricum FORTZA OLTCHIM...echipa care merita sa castige Liga Campionilor !!!
    • 0 (0 voturi)    
      s (Marţi, 4 mai 2010, 22:14)

      me [anonim] i-a raspuns lui dan.m_92

      cati frustrati..Doamne Dumnezeule....nu-mi spune ca si cotizezi la echipa ca deja ma dai pe spate. e echipa ta proprie si personala....:)
  • -1 (1 vot)    
    oltchim pierde sigur!!! (Marţi, 4 mai 2010, 15:58)

    Fortza Rulmentul Brasov!!! [anonim]

    pfff...chiar credeti ca veti castiga???
  • +3 (3 voturi)    
    Mai bine valcenii (Marţi, 4 mai 2010, 16:05)

    DinuD [utilizator]

    decit bucurestenii ! Si o spun fiind din Bucuresti. Fetele astea au nevoie de o galerie incandescenta si asta numai "jucatorii" din galeria de la Valcea pot sa le asigure. La Bucuresti ar fi venit f multi doar de dragul ideii ca este o finala si ar fi asistat doar. Or aici cred ca trebuie sa sa participi din tribune si NU sa asisti.
    • 0 (0 voturi)    
      vorbeste in numele tau! (Miercuri, 5 mai 2010, 9:58)

      mari [anonim] i-a raspuns lui DinuD

      eu nu sunt bucuresteanca, dar stau in bucuresti [din pacate] si am fost foarte bucuroasa cand am aflat ca vor juca in polivalenta. de ce? pentru ca as fi putut sa merg sa le incurajez pe fete pe viu si nu la tv. poate tu ai fi mers doar sa asisti, dar sa stii ca majoritatea ar fi mers sa le faca celor de la viborg o misiune imposibila de a castiga. majoritatea ar fi mers sa faca o atmosfera incendiara, demna de performanta fetelor!
  • 0 (0 voturi)    
    S-ar fi putut face ceva decent dar... (Marţi, 4 mai 2010, 16:08)

    Ana [anonim]

    Trecand peste faptul ca cei ce vor neaparat sa intre la meci ii vor gasi pe baietii cu bilete la supra pret la intrarea in polivalenta, cred ca daca se dorea intr-adevar sustinerea Oltchimului se putea face ceva foarte decent si pentru spectatorii fara bilete (sau pt cei fara banii necesari pt a le procura). Ecrane LCD e mult spus dar cred ca niste proiectoare si cateva panze se gaseau. Instalate pe exteriorul Polivalentei sau chiar in fata la Ateneu cred ca ar strange mii de oameni, mai ales ca jucam cu trofeul pe masa. La fotbal pana si reclamele de la televizor se terminau cu "Ne vedem in Piata". Daca noi am fi deja acolo?
  • +1 (1 vot)    
    Un ecran afara ar fi prea mult sa cerem? (Marţi, 4 mai 2010, 16:27)

    Rammy [utilizator]

    Sunt sigura ca ar mai fi cateva mii care ar vrea sa vada si de-afara acest meci.Ar fi frumos din partea organizatorilor.
    • +1 (1 vot)    
      Propune mai departe (Marţi, 4 mai 2010, 20:35)

      Adrian [anonim] i-a raspuns lui Rammy

      Buna indeea ta cu ecranul.

      Dar cine sa sponsorizeze ?
  • +1 (1 vot)    
    Seriosss (Marţi, 4 mai 2010, 16:49)

    cristina [anonim]

    va cereti scuze public... nu dati vina pe sala in care jucati ..ati fost incapabili sa va tineti de programul anuntat si sa faceti o alocare judicioasa a biletelor..din cate stiu aveti cam 3-400 abonamente..sala are 5000 de locuri (probabil 1,000 au fost rezervate pt VIp si fanii Viborg)..deci unde pana mea sunt restul biletelor cand ati spus ca pe 3 4 dati doar la abonamente si doar un bilet de abonament... sincer sper sa pierdeti meciul ca sa nu va incasati banii pe liga campionilor pentru ca nu-i meritati
  • 0 (0 voturi)    
    raspuns la Becalieni (Vineri, 7 mai 2010, 20:10)

    marius Dumitrescu [anonim]

    Inteligentule...... in loc sa te bucuri ca exista pe lumea asta oameni "intregi la cap" care apreciaza performanta si rezultatele "oltencelor voastre" (asta nu ca ati avea voi vreun merit - s-a nimerit pur si simplu) dai cu Becali............... oare cine se uita cel mai mult la el!!!
    Nici macar acum, cand o echipa din Romania (in primul rand!) este aproape de o asemenea performanta, nu esti in stare sa-ti pui cei doi neuroni in functiune..... si sa gandesti, in sfarsit, ca, in primul rand, traim cu totii, in aceeasi tara si toti vrem ca Oltchim sa castige