​HCM Constanta a obtinut un punct pe terenul celor de la Steaua MFA, scor 23-23, desi campioana Romaniei a fost condusa in aceasta partida si la opt goluri diferenta. Dupa acest rezultat si cu doar trei etape ramase de disputat din Liga nationala masculina de handbal, HCM-ul este tot mai aproape de un nou trofeu de campioana.

Steaua MFA a primit pe teren propriu vizita celor de la HCM Constanta, intr-un meci devans al etapei a 23-a. Cele doua echipe au hotarat sa joace aceasta partida mai devreme cu 11 zile, deoarece Steaua va juca in perioada 24/25 aprilie turul semifinalelor din Cupa Cupelor, cu spaniolii de la Fraikin BM. Granollers.

Constanta a facut o prima repriza slaba in fata ros-albastrilor, fiind condusa toata repriza. In partea a doua a meciului, HCM a reusit sa se mobilizeze mai bine si a obtinut un punct in fata Stelei, punct ce o aduce din ce in ce mai aproape de titlul de campioana.

Principala urmaritoare a constantenilor, UCM Resita mai are de disputat patru meciuri, urmatorul disputandu-l pe terenul celor de la HC Odorheiu, in 21 aprilie.