Cu doar opt goluri marcate in a doua repriza, HCM a pierdut de-o maniera categorica ultima partida din Grupa A a Ligii Campionilor, Pick Szeged dispunand de campioana Romaniei cu scorul de 35-25. Demn de mentionat este faptul ca romanii au condus cu 17-14 la pauza si ca in primele 10 minute din a doua repriza nu au marcat.

HCM si-a demonstrat suprematia in prima repriza, elevii lui Zoran Kurtes conducand in permanenta. A fost 17-14 la pauza si nimic nu anunta dezastrul din a doua repriza.

Usor relaxati intr-o partida fara miza, constantenii au reusit "performanta" de a nu marca in primele 10 minute din a doua repriza, timp in care Pick s-a distantat pe tabela.

Dupa minute bune in care ungurii au facut spectacol, s-a terminat 35-25 pentru formatia din Szeged, la capatul unei dispute in care romanii au ratat cinci aruncari de la sapte metri.

Marcatorii HCM-ului: Sabou(6), Toma (3), Muresan(3), Schuch (3), Csepreghi (2), Sadoveac (2), Baiceanu, Adzic, Buricea, Dimache, Pavlovic, Vukovic - cate unul.

In tur, HCM a invins cu 32-30 pe Pick Szeged, intr-o partida disputata pe 17 octombrie 2009, la Buzau.

6. A.C. PAOK 236:355 (-119) 2 puncte.

Primele patru s-au calificat pentru optimile Ligii Campionilor la handbal masculin.