Ancheta in cazul uciderii lui Marian Cozma a luat sfarsit/ Joi vor fi facute publice primele informatii

de Adrian Ilincescu     HotNews.ro
Miercuri, 3 februarie 2010, 12:02 Sport | Teamball

Marian Cozma si-a pierdut viata la Veszprem
Foto: AGERPRES
Ancheta in cazul uciderii handbalistului roman Marian Cozma a luat sfarsit la aproape un an de la disparitia sportivului, autoritatile maghiare urmand sa faca publice primele informatii din acest dosar in cursul zilei de joi, informeaza Agerpress.

Inspectorul general al Politiei din Veszprem va aparea in fata presei joi, acesta urmand sa prezinte rezultatele anchetei. Marian Cozma a fost omorat pe 8 februarie 2009 in fata localului Patriot.

Conform presei maghiare (care citeaza declaratiile lui Karamas Gabor -avocat), Raffael Sandor (clientul lui Gabor) este principalul suspect in cazul uciderii lui Marian Cozma.

N. Gyozo, un alt suspect, a declarat pentru jurnalistii unguri ca o singura persoana l-a injunghiat pe sportivul roman, acestia decedand in urma ranilor grave dupa putin timp.

"Mi-au ucis diamantul si vor plati pentru asta. Acesti criminali trebuie sa putrezeasca dupa gratii pentru fapta lor si pentru ca au fost atat de lasi incat au sarit 20 pe copilul meu sa-l ucida. Asasinii sunt in puscarie, acolo vor ramane. Sunt convins ca nu a fost o intamplare, ca cineva le-a dat ordin sa-l omoare pe Marian. Pe cel care a ordonat crima vreau sa-l vad dupa gratii", a declarat Petre Cozma (cancan).

Cozma, in varsta de 26 de ani, activa la echipa MKS Veszprem din Ungaria si era pivot in echipa nationala a Romaniei. La sfarsitul lunii ianuarie (2009), Marian anuntase ca nu va mai evolua pentru echipa nationala dupa ce nu a folosit decat foarte putin de Aihan Omer (antrenorul de atunci) la CM.


Citeste mai multe despre   























1840 vizualizari

  • +3 (3 voturi)    
    respect (Miercuri, 3 februarie 2010, 12:18)

    Tataie [anonim]

    Sper ca rezultatul anchetei sa ne dea ocazia sa le aratam inca o data respect ungurilor. Comparati cu ancheta americana in cazul Teo Peter !!!
    • -1 (3 voturi)    
      Zi-ne tu (Miercuri, 3 februarie 2010, 13:45)

      muciflenduri c-tin [anonim] i-a raspuns lui Tataie

      Eu nu am detalii legate de niciuna dintre anchete, dar tu fiind un insider, pari a sti.
      Zi-ne te rog, care consideri ca sunt diferentele majore de abordare in cele doua anchete?
      Ce aspecte te-au nemultumit la ancheta americana, si cum il chema pe procuror?

      De asemenea, ce apreciezi la ancheta procurorilor unguri?

      Nu in ultimul rand, care e legatura intre cele doua incidente, ca mie imi scapa..
      • +2 (2 voturi)    
        insider in capul tau (Miercuri, 3 februarie 2010, 13:59)

        Tataie [anonim] i-a raspuns lui muciflenduri c-tin

        Sunt insider numai in capul tau si-mi dau seama ca esti dus. Verdictul final in cazul Teo Peter a fost ca 'nu se poate dovedi ca Teo a fost in taxiul care a fost calcat de puscasul marin'.
        • 0 (0 voturi)    
          margelatu (Miercuri, 3 februarie 2010, 16:33)

          muciflenduri c-tin [anonim] i-a raspuns lui Tataie

          Bai bine mai margelatule, daca se stia de dinainte care e rezultatul ce sens mai avea ancheta?
          Daca noi stim ca diplomatul roman din indonezia a omorit un om si a ranit doi, de ce pana corbului mai are loc o ancheta?
          Sa te intrebe pe tine tataie cati ani ii dai, si gata.
          Ce pierdem timpul cu porcarii de genul anchete, analize, procese, povesti?

          PS: Pentru cultura ta generala, verdictul se da de catre un judecator si nu e acelasi lucru cu ancheta.
          Procurorii americani au cerut pedepsirea respectivului soldat, apararea a demontat cazul, nu in ultimul rand pentru ca taximetristul a refuzat cu inversunare sa fie parte din proces.
          Taximetristul a amenintat cu proces la randu-i tocmai pe... familia lui Teo Peter.
  • +2 (2 voturi)    
    ce pacat (Miercuri, 3 februarie 2010, 12:53)

    elf [anonim]

    l-am uitat prea repede .era momentul sa initiem miscare impotriva tiganilor .ungurii s-au comportat exemplar iar noi ramanem aceiasi lasi de la burebista in coace
    • -2 (2 voturi)    
      mare pacat (Miercuri, 3 februarie 2010, 13:14)

      Bogdan [anonim] i-a raspuns lui elf

      Ce pacat ca nu ai mers la scoala si acum ai ajuns sa scrii mesaje agramate. Dar, asa cum stim cu totii, in evul mediu erau multi analfabeti care aveau idei similare cu ale tale. Romanule!
    • -1 (3 voturi)    
      Da fratele meu (Miercuri, 3 februarie 2010, 13:48)

      muciflenduri c-tin [anonim] i-a raspuns lui elf

      Trebuia sa ii casapim pe tigani, sa ii taiem, sa aruncam var peste ei!
      Adica ce ba, tiganii unguri il omoara pe Marian Cozma, cel de care nu a auzit nimeni inainte de a murit??? Jap, jap, omorim vreo 300 de mii de tigani romani.

      Adica ce, noi suntem neam de pussies? Jap, jap, ma omorim vreo 200 de mii.
      Si dupa ce, in mod eroic, am eradicat tiganii din tara, incepem cu prostii... Si jap, jap, omorim vreo 15 milioane de elf.