Baschet/ Asesoft Ploiesti a castigat primul meci al finalei impotriva Timisoarei

de Andra Popa     HotNews.ro
Luni, 18 mai 2009, 14:26 Sport | Teamball

Asesoft, meci greu impotriva Timisoarei
Asesoft Ploiesti a invins cu emotii pe ELBA Timisoara, scor 79-71, in primul meci al finalei din Divizia A de baschet masculin. Timisorenii, aflati in premiera in ultimul act al competitiei, au dat o replica solida campionilor de la Asesoft, care s-au impus cu greu.

In fata a 1500 de oameni prezenti in sala Olimpia din Ploiesti, ELBA Timisoara a inceput curajos partida contra cvintuplei campioane nationale si, dupa primul sfert, conducea cu 27-15. Ploiestenii si-au revenit pe parcurs si au incheiat urmatoarele doua perioade de joc in avantaj (24-17, 18-11) - Burlacu, Curtis si Griffith fiind cei mai buni marcatori ai echipei ploiestene. Inaintea sfertului decisiv, Asesoft avea un avantaj de numai doua puncte. Experienta jucatorilor antrenati de Vladimir Arnautovic a fost hotaratoare desi timisorenii nu au renuntat nicio secunda la lupta. Sarbul Rade Dzambic a fost cel mai bun om al echipei pregatite de Dragan Petricevic.

In primul meci al bataliei pentru locul 3, Atlassib Sibiu s-a impus cu emotii in fata celor de la CS Otopeni, scor 90-86.

406 vizualizari

echipa arbitrilor ? (Luni, 18 mai 2009, 16:48)

furt ? [anonim]

echipa pentru care trage arbitrajul an de an , a castigat iar ? ce surpriza !
    foarte interesant (Luni, 18 mai 2009, 17:09)

bushu [anonim]

ii mai pasa cuiva de "performantele" vesnicei protejate a arbitrilor?!?
      Hai Asesoft (Luni, 18 mai 2009, 21:00)

f [anonim] i-a raspuns lui bushu

Da, ii mai pasa cuiva!
      Mai puteti sa ziceti si altceva decat arbitri, arbitri, arbitri ???
    echipa arbitrilor (Marţi, 19 mai 2009, 0:27)

un sibian [anonim]

mare mirare, probabil ca va castiga toate meciurile. au cumpart deja arbitrii in avans is pt anul urmator.
    felicitari asesoft (Luni, 29 iunie 2009, 6:35)

deeea [anonim]

de zice-ti k arbitri sunt devina?nu au nici o vina,asa cum joaca isi arata ehipa adevarata valoare.csu asesoft este cea mai buna.....antrenori sunt cei mia buni toata echipa este foarte respectoasa incepand de la patron pana la juctori.bravo asesoft