VIDEO FUN

VIDEO Cea mai tare farsa: a crezut ca a marcat un cos si ca a castigat 500.000 de dolari

de Vlad Epurescu     HotNews.ro
Marţi, 10 martie 2009, 13:36 Sport | Teamball

Amir scapa cecul din mana cand si-a dat seama
Foto: Captura Youtube.com
College Humor Show este o emisiune difuzata de MTV in SUA. In ultimul episod a fost pusa la cale cea mai tare farsa. In pauza unui meci de baschet din NCAA, a fost ales din public un student. Legat la ochi, acesta trebuia sa inscrie un cos de la mijlocul terenului ca sa castige 500.000 de dolari. Numai ca inainte, publicul a fost pus in garda sa se bucure imediat dupa aruncare, pentru a-l face sa creada ca a inscris. Zis si facut. S-a crezut castigator desi a aruncat mult pe langa cos, a facut turul de onoare, insa, cand avea cecul in mana si a vazut cine i-a inmanat cecul, adica unul dintre colegii sai, a avut un mic soc... 



Citeste mai multe despre   






















15306 vizualizari

  • -1 (17 voturi)    
    gluma proasta (Marţi, 10 martie 2009, 13:53)

    peluza.org [anonim]

    mi se pare o gluma extrem de proasta....l-as fi batut pe prezentator/organizator.
    • +2 (18 voturi)    
      proasta? (Marţi, 10 martie 2009, 13:58)

      Inteleptul [anonim] i-a raspuns lui peluza.org

      mie mi se pare o gluma geniala :))
      depinde de gusturi
      • +4 (12 voturi)    
        Cap de bivol (Marţi, 10 martie 2009, 14:10)

        Lucian [anonim] i-a raspuns lui Inteleptul

        Stai sa vezi pana-ti face tie cineva o gluma din asta, cum ca ai castigat la loto si de fapt nu, erai la camera ascunsa. Parca te vad ca Lefter Popescu pe langa Foisor: "Viceversa"...
        • 0 (6 voturi)    
          Penibil! (Marţi, 10 martie 2009, 15:12)

          Inteleptul [anonim] i-a raspuns lui Lucian

          ca ai tu alte pareri nu inseamna ca trebuie sa jignesti pe altii. daca tu esti un disperat dupa bani si nu gusti unele chestii nu inseamna ca ai si dreptate.
          sunteti niste frustrati :)
        • +2 (10 voturi)    
          domnule cap de bivol (Marţi, 10 martie 2009, 15:42)

          eu [anonim] i-a raspuns lui Lucian

          Stiti ce mi se pare interesant? Ca studentul victima pare sa fi gustat poanta, spre deosebire de chitrosi tristi si pseudo-moralisti de pe forum. Acum te poti intoarce in beci ca sa plangi ca lumea e nedreapta :)
      • +4 (10 voturi)    
        da, sigur (Marţi, 10 martie 2009, 14:10)

        gic [anonim] i-a raspuns lui Inteleptul

        sper sa ti se faca o gluma similara...sunt sigur ca vei rade copios
        • -2 (4 voturi)    
          pfuai (Marţi, 10 martie 2009, 20:08)

          alex [anonim] i-a raspuns lui gic

          e cea mai tare gluma posibila. daca tu nu vei rade inseamna ca esti cel mai mare doritor de bani si de ciudos :D punct
      • +3 (3 voturi)    
        Glume! (Marţi, 10 martie 2009, 20:35)

        Goe [anonim] i-a raspuns lui Inteleptul

        Daca ai mai putini neuroni orice ti se pare genial.Daca NU - NU.
  • +1 (9 voturi)    
    Ar putea castiga, de fapt (Marţi, 10 martie 2009, 14:07)

    Lucian [anonim]

    E o gluma extrem de proasta, intr-adevar, dar studentul ar putea sa-i dea in judecata pe autorii farsei pentru stresul provocat si ar putea castiga chiar mai mult de 500.000$. In America nu te joci cu asa ceva, s-au platit sume mari si pentru mult mai putin de atat.
    • 0 (0 voturi)    
      Pentru cei ce nu stiu engleza sau nu au fost atent (Miercuri, 11 martie 2009, 10:51)

      darius [anonim] i-a raspuns lui Lucian

      Oameni buni autorul farsei era un bun prieten al lui, iar cei doi erau de mult timp intr-un razboi prietenesc de farse.

      Nu va mai agiati atat.
    • 0 (0 voturi)    
      Parerea mea (Miercuri, 11 martie 2009, 13:31)

      :-O [anonim] i-a raspuns lui Lucian

      Draga Luciane (si alaturi de tine ar trebui insirati si peluza.org si gic si toti cei contra),

      Parerea mea este ca gresesti numind-o proasta. Iar chestia cu despagubirile este absolut aberanta.

      Nu incerc sa-ti impun punctul meu de vedere, incerc doar sa te ajut sa intelegi. Iata argumentele mele:

      - gluma/farsa este cu dedicatie, este un episod dintr-un sir de farse facute de doi americani, unul altuia. Nu ti se putea intampla tie sau unui alt neavizat ci numai unei anumite persoane, direct implicata in jocul acesta al farselor.

      Fiind intre "profesionisti" unitatile de masura cu care tu si altii v-ati grabit s-o judecati si sa o categorisiti ca fiind proasta, sunt inadecvate.

      Tocmai de aceea, pentru ca a fost teribil pacalit un pacalitor teribil, nu este doar o farsa reusita, ci este una geniala !!! (mi-am asumat cu buna stiinta riscul de a-mi fi taxat jocul de cuvinte de mai sus ca fiind dovade de incultura)

      Cat despre despagubiri... e ca si cum, dupa ce ai pierde un pariu cu cineva, l-ai da in judecata pentru "treumele psihice" suferite.

      PS. Nu trebuie sa fii cine stie ce destept sa fi priceput singur cele scrise de mine. Este suficient sa vezi filmul cu atentie. Si sa intelegi engleza.
      Cei care nu inteleg engleza (si nici nu li s-a tradus de altcineva), si-apoi au postat comentarii cred ca ar putea fi etichetati ca nesimtiti.

      Parerea mea!
  • +12 (12 voturi)    
    i-a platit pentru una mai veche (Marţi, 10 martie 2009, 14:11)

    tot [anonim]

    daca intrati pe site-ul lor o sa vedeti ca baietii astia doi sint angajati intr-un razboi al farselor. Tipul asta, amir, i-a facut grasului una si mai urita: cind era cu prietena lui la meci, a scris un mesaj fals, ca din partea lui, pe ecranul gigant cum ca ar cere-o de nevasta. Ala s-a bilbiit si a spus ca nu e adevarat, tipa l-a luat la palme si a fugit. asa ca Amir si-o merita.
    • +2 (2 voturi)    
      ??? (Marţi, 10 martie 2009, 15:54)

      fero1914 [anonim] i-a raspuns lui tot

      cea mai tare faza....totusi despre ce site este vb?
  • +3 (9 voturi)    
    Cea mai tare farsa, ever....:)) (Marţi, 10 martie 2009, 14:53)

    jean valjean [anonim]

    am ras cu lacrimi 10 min, ma dor falcile de atata ras...:D
  • -1 (3 voturi)    
    ce nu va placut mai figurantilor? (Marţi, 10 martie 2009, 22:07)

    ARES [anonim]

    Sa umplut lumea de ''oameni seriosi''.....ce a-ti uitat sa mai gusta-ti o gluma?....mai lasa-ti voi (unii dintre voi) marala si cantati la alta masa.
  • +2 (2 voturi)    
    Grea inginerie este limba romana!? (Miercuri, 11 martie 2009, 0:47)

    Axul [anonim]

    "Cea mai tare farsa: a crezut ca a marcat un cos si a castigat 500.000 de dolari" inseamna ca a castigat 500.000 dolari ca urmare a faptului ca a crezut ca a marcat un cos.
    Hai sa incercam astfel: "... a crezut ca a marcat un cos si CA a castigat 500.000 de dolari". Suna mai aproape de context, nu?
  • 0 (0 voturi)    
    * (Miercuri, 11 martie 2009, 8:51)

    Juzchillin [anonim]

    Prank war
  • +1 (1 vot)    
    hmmm (Miercuri, 11 martie 2009, 9:45)

    peluza.org [anonim]

    daca se cunosc si nu au probleme financiare e ok...dar imaginati-va ca la o emisiune gen surprize surprize vine un om care nu are ce pune pe masa copiilor si i se promit 500 000 de lei, ca pe urma sa inceapa toti sa rada si sa tipe "tzeapa"....
  • -2 (2 voturi)    
    de ce razi ba? (Miercuri, 11 martie 2009, 10:47)

    screwball [anonim]

    pentru toti fricosii de glume d'astea: gluma cu pricina a fost un "drept la replica". la inceput ni se explica cum celalalt (studentul) i-a tras-o astuia (ceva schimb de poante huidu-gainusa, dar la cu totul alt nivel). de fapt vad acum ca s-a mai explicat o data.
    apropos, eu voi juca in continuare la loto..
    care va stiti, stati in casa sa nu vi se intample ceva, sa rada lumea de voi, pt. ca la noi conteaza pana la urma imaginea, nu? trebuie sa parem a fi perfecti, totul trebuie sa fie perfect, la mm.
    cat despre limba romana, nu stiu de ce se mai obosesc unii sa explice
  • 0 (0 voturi)    
    Super tare ! (Miercuri, 11 martie 2009, 15:46)

    Lucia [anonim]

    Mi-a placut ! sa aduceti si altele va rog ! Uf ce-am ras...........
  • 0 (0 voturi)