UPDATE Al cincilea suspect arestat in cazul uciderii lui Marian Cozma

de Andra Popa     HotNews.ro
Marţi, 17 februarie 2009, 12:19 Sport | Teamball

Marian Cozma
Foto: AGERPRES
Politia maghiara a arestat inca un suspect in cazul mortii lui Marian Cozma. Csaba B, in varsta de 47 de ani, este banuit ca a avut legatura directa cu moartea handbalistului roman. In cursul zilei de luni a fost arestat P. Gabor.

Primii trei suspecti anchetati de politia maghiara sunt Raffael Sandor, Nemeth Gyozo si Ivan Stojka. Primii doi au fost arestati in Austria, cand incercau sa ajunga in Italia. Cel de-al treilea suspect, Ivan Sztojka, s-a predat vineri politiei din Veszprem.

"Nu se poate vorbi de atacul a 20-30 de persoane", a spus purtatorul de cuvant al Politiei din Veszprem, Piroska Varadi, adaugand ca, dupa ce au urmarit inregistrarile video, politistii au stabilit ca doar patru barbati i-au atacat pe handbalisti.


Citeste mai multe despre   























4521 vizualizari

  • -3 (3 voturi)    
    orce nas i-si are nasul lui.... (Marţi, 17 februarie 2009, 13:16)

    yo [anonim]

    vezi scandalurile anterioare......
  • -1 (7 voturi)    
    "Nu se poate vorbi de atacul a 20-30 de persoane" (Marţi, 17 februarie 2009, 13:55)

    "Maghiarul Gabor" [anonim]

    Stirea contine informatii stupefiante:

    -al 4-lea arestat e "maghiar", nici macar nu se spune "cetatean maghiar", ceea ce ar insemna ca nu e tigan, e chiar etnic maghiar, din lumea interlopa din Veszprem (banda lui Ferencs B., el insusi etnic maghiar)

    -politia din orasul ungar declara ca toti tiganii care erau acolo nu au nici o responsabilitate in atac si nu au agresat cu nimic handbalistii. Desigur, acei tigani erau acolo doar ca simpli turisti si consumatori de spirtoase, suntem cu totii convinsi, da..

    -pe purtatoarea de cuvant o cheama Varadi ..Piroshka, ceea ce inclusiv in Romania indica un prenume tiganesc. Felicitari politiei maghiare daca a reusit sa integreze tigani, asta e un exemplul pentru femei si barbati de etnie tiganeasca.
    • 0 (6 voturi)    
      Super mai Gabore! (Marţi, 17 februarie 2009, 14:46)

      Vadim Tudor [anonim] i-a raspuns lui "Maghiarul Gabor"

      De-al meu esti!

      Sa facem cumva ca ura sa ramana treaza!
      Povestea asta cu Marian Cozma ma cam enerveaza.

      Eu si varu' Funar am aflat ca asta este de fapt este ungur. Si normal ungurii au plans unul de-al lor.

      Ce se impresioneaza lumea de felul in care suporterii din Veszprem l-au omagiat pe Marian Cozma?

      Alarma: Vor sa ne strice noua apele politice si sa ne lase fara obiectul muncii!

      NOI TREBUIE SA URAM!
      ASTA ESTE SCOPUL NOSTRU!
    • 0 (0 voturi)    
      destept, ca tot romanul (Miercuri, 18 februarie 2009, 7:39)

      Gábor adevarat [anonim] i-a raspuns lui "Maghiarul Gabor"

      Raspuns la cele trei puncte:

      -In Ungaria este intezis sa faci referinte la nationalitate. De aceea nu a aparut si nu va aparea in presa oficiala vreo referire la "tigan".

      -instigi la ura impotriva maghiarilor, cretinule, unde ai citit asa ceva?

      -daca tu din nume ai asemenea concluzii, ar fi bine sa te uiti si prin Romania. Funar parca are nume maghiar, Ludovic Orban la fel. Sa nu vorbim de cei cu ...escu.... unde apartin....
    • 0 (0 voturi)    
      Caut cu lumanarea... si gasesc tot! (Joi, 19 februarie 2009, 8:36)

      Bogdan [anonim] i-a raspuns lui "Maghiarul Gabor"

      mai omule, cred ca ai facut eforturi serioase de logica pentru a reusi sa scoti ineptiile astea din tine. Cred ca unii sunteti atata de inversunati, incat din absolut orice stire, poate si din starea vremii, gasiti o vina ungurilor.
      De unde ai scos-o tu ca Piroska e prenume tiganesc, asta chiar nu stiu, echivalentul romanesc al lui este Paraschiva. Interesant, nu? E prenume specific tiganesc? Nici vorba. Si la noi am intalnit multi tigani pe nume Ion, Gheorghe, Constantin si asa mai departe. Nume neaose tiganesti.
  • +1 (1 vot)    
    Contul lui Pasarila pe YouTube! marian888marian (Marţi, 17 februarie 2009, 16:22)

    Liliana [anonim]

    Poate ca v-ar interesa sa vedeti filmuletzele postate de Marian pe YouTube unde se pare ca avea un cont!
    Sunt filmari si poze mult prea personale ca altcineva sa le fi postat.Acolo il veti auzi si pe el vorbind si veti vedea imagini inedite cu regretatul Pasarila !ID-ul lui este : marian888marian si contul a fost accesat ultima oara acum o saptamana,banuiesc ca de cineva foarte apropiat lui care stia parola.Poate imi spuneti si mie ce parere aveti despre filmuletze, despre muzica aleasa si bineinteles daca si voi credeti ca a fost contul creeat de el?! Il veti auzi la un moment dat la mijlocul unui tilmuletz(cred ca vocea lui era) cerand aplauze...ca nimeni nu-l aplauda si pe el... ce tragic! Parca a avut o premonitie saracul! Iata ca a primit aplauze ... multe dar intr-o situatie tragica pe care sunt sigura ca toti o regretam! ORICE ipoteza poate fi in picioare pana la demonstrarea contrariului.Oamenii(unii dintre ei) au ajuns sa fie atat de joisnici si inumani incat cateodata nici in cele mai negre cosmaruri nu ne putem imagina ce zace in mintea lor bonlava!Condoleante sincere familiei si fie ca cei ce au facut asta sa plateasca pana in ultima lor clipa de viatza!Motivatia nu conteaza.Nimeni nu poate lua o viatza dupa bunul plac!
  • 0 (0 voturi)    
    bravo mai! inca un articol... e al 6-lea sigur? (Miercuri, 18 februarie 2009, 17:21)

    Ovidiu [anonim]

    -
  • 0 (2 voturi)    
    despre ceea ce spune politia maghyara.... (Miercuri, 18 februarie 2009, 17:27)

    carmen [anonim]

    Cum sa mai credem ceea ce spune politia maghyara,cind odata spun ca au fost doar 4 tigani criminali,pe cind sa PRINS AL CINCELEA.Cum sa mai credem ceea ce spun, ca nu au fost 20-30 de tigani...cind sa gasit al 5 lea tigan criminal.Oricum noi romanii din lumea intreaga,asteptam de la politia maghyara mai mult adevar.....si nu vad de ce le-ar fi tirsala de acesti criminali care trebuiesc stirpiti......Condoleante sincere familiei lui Marian Cosma.
    • 0 (0 voturi)    
      Al 5-lea (Joi, 19 februarie 2009, 8:42)

      Bogdan [anonim] i-a raspuns lui carmen

      Simplu: in cursul cercetarilor rezulta ca o a cincea persoana a avut o oarecare participatie despre care nu s-a stiut initial. Nu ca a bagat cutitul, dar poate l-a tinut pe Marian de mana cu care incerca sa se apere, sau i-a taiat calea cu scopul de a il impiedica sa scape agresiunii.
      Fii fericita ca nu e invers, sa fie prinsi 5 si in final sa fie eliberati din lipsa de probe. cata vreme mai prind inca unul sau doi, inseamna ca inca se aduna dovezi si isi fac treaba.
      In limba romana, se scrie "politia maghiara". In limba magyara se scrie "magyar rendorseg". Combinatiile sunt excluse :)
  • +1 (1 vot)    
    Marian (Miercuri, 18 februarie 2009, 18:33)

    elis [anonim]

    odihnestete in pace suflet tanar! Speculatii vor fi multe ceea ce stim e ca a fost curmata viata acestui tanar si parintii lui vor fi marcati pe viata de aceasta crima.Ca si politia noastra si nu numai vor "clarifica" repede cazul dandu le drumul din nou la crime.
  • 0 (0 voturi)    
    ma din 20-30 sa prinda 5 tot e un castig... (Joi, 19 februarie 2009, 9:15)

    liviu_ [utilizator]

    in romania prindeau 1-2 maxim...
    oricum pana a se prinde toti vinovatii mai e cale lunga...
    si daca nu se tin sarbii de cuvand si-i macelalresc pe toti...
    am mari indoieli ca o sa plateasca toti vinovatii...