Boston Celtics a bifat a 16-a victorie consecutiva in NBA

de Andra Popa     HotNews.ro
Joi, 18 decembrie 2008, 13:12 Sport | Teamball

Joe Johnson a ratat in ultimele secunde ale partidei cu Celtics.
In conferinta de est, Boston Celtics nu are rival, ajungand la a 16-a victorie consecutiva dupa meciul cu Atlanta Hawks, scor 88-85. Kevin Garnett si Paul Pierce au incheiat meciul cu 18 puncte fiecare in timp ce Joe Johnson a fost cel mai bun jucator al Atlantei cu 20 de puncte, desi a ratat a doua aruncare libera cu 2 minute inainte de finalul partidei.

"Am reusit cateva puncte formidabile pe finalul partidei. Kevin a avut doua aruncari formidabile", a spus antrenorul lui Boston, Doc Rivers.

Intr-un al meci din conferinta de est, Chicago Bulls a avut nevoie de prelungiri pentru a invinge pe Los Angeles Clippers, scor 115-109. Derrick Rose a convertit o aruncare de trei puncte, apoi Ben Gordon a reusit patru puncte in ultimele secunde ale partidei. Bulls e pe locul 8 in conferinta de est.

308 vizualizari

pasi (Joi, 18 decembrie 2008, 13:56)

jack [anonim]

In faza asta chiar comite pasi, se vede CLAR la ultima reluare, din spate. Penibil
    pasi (Joi, 18 decembrie 2008, 15:03)

Dick Fitswell [anonim]

Unde vezi tu pasi!???
    Daca cunosti jocul, vezi CLAR ca nu face pasi. Dar e cunoscut ca jucatorii din tribune sunt cei mai priceputi...
    Ghici cine e penibil?
      Scuze (Joi, 18 decembrie 2008, 19:00)

neculaiandrei [utilizator] i-a raspuns lui Dick Fitswell

Dar tind sa ii dau dreptate lui jack la reluarea din spate....insa fuck ,si arbitrii ,cum poti da pasi la un asemenea slamdunk peste una dintre cele mai bune aparari din istoria NBA
    pasi (Joi, 18 decembrie 2008, 18:53)