In conferinta de est, Boston Celtics nu are rival, ajungand la a 16-a victorie consecutiva dupa meciul cu Atlanta Hawks, scor 88-85. Kevin Garnett si Paul Pierce au incheiat meciul cu 18 puncte fiecare in timp ce Joe Johnson a fost cel mai bun jucator al Atlantei cu 20 de puncte, desi a ratat a doua aruncare libera cu 2 minute inainte de finalul partidei.

"Am reusit cateva puncte formidabile pe finalul partidei. Kevin a avut doua aruncari formidabile", a spus antrenorul lui Boston, Doc Rivers.

Intr-un al meci din conferinta de est, Chicago Bulls a avut nevoie de prelungiri pentru a invinge pe Los Angeles Clippers, scor 115-109. Derrick Rose a convertit o aruncare de trei puncte, apoi Ben Gordon a reusit patru puncte in ultimele secunde ale partidei. Bulls e pe locul 8 in conferinta de est.