Handbal/ Romania - Franta 30-25

Radu Voina: Fetele arata ca o adevarata echipa / Bradeanu: Romania se va intoarce cu medalie

de Andra Popa     HotNews.ro
Vineri, 5 decembrie 2008, 21:18 Sport | Teamball

Jucatoarele au luptat pe viata si pe moarte pentru victoria cu Franta.
Foto: AGERPRES
"Fetele vor sa demonstreze ca nu sunt o generatie terminata", a explicat Aurelia Bradeanu motivatia si daruirea cu care joaca handbalistele romne la europeanul din Macedonia. Daca Voina se astepta la un parcurs modest al jucatoarelor sale inainte de acest turneu, echipa a tinut sa ii demonstreze de ce e in stare si sa readuca optimismul in declaratiile selectionerulului.

"Lucrurile trebuie sa continue pe aceasta linie. Dupa o perioada mai grea, fetele vor sa arate ca o adevarata echipa. Fetele, prin critici bine venite, vor sa arate ca merita sa se bata pentru fiecare victorie, care aduce bucurie in tara. Echipa nationala si-a aratat astazi inca o data ca poate sa faca lucruri frumoase pentru toata lumea", a spus la finalul partidei Radu Voina(Sport.ro)

Aurelia Bradeanu si-a urmarit colegele in meciul cu Franta: "Vreau sa le felicit pe fete pentru ca au dat dovada de tarie. Au fost foarte unite si cu Ungaria si acum cu Franta. Au avut si momente mai grele, dar e normal. Sunt bucuroasa si mandra de ele. Am vorbit cu fete si sunt foarte unite si au o ambitie in plus. Aceasta generatie nu este terminata, iar ele vor sa demonstreze asta. Sper sa vina acasa cu o medalie", a spus Aurelia Bradeanu(Sport.ro).























970 vizualizari

  • 0 (0 voturi)    
    Bravo! (Vineri, 5 decembrie 2008, 21:45)

    Marius [anonim]

    Bravo fetelor, suntem mandri de voi. Succes in continuare.
  • 0 (0 voturi)    
    FELICITARI ! (Vineri, 5 decembrie 2008, 21:56)

    marian [anonim]

    BRAVOOOO !


    DEMONSTRATI CA AVETI VALOAREA CARE O STITI VOI INSIVA !
    SIMTITI AERUL DE CAMPION ! LOCUL INTAI !
    DOMNUL CU VOI ECHIPA !

    UN ROMAN
  • 0 (0 voturi)    
    bravo fetelor! (Vineri, 5 decembrie 2008, 22:17)

    valyca [anonim]

    bravo fetelor si succes in continuare!Numai ca de acum incolo vine mai greu si sper ca nu vor cadea psihic dupa prima bataie!
  • 0 (0 voturi)    
    Felicitari (Sâmbătă, 6 decembrie 2008, 9:11)

    Io [anonim]

    Mi-a placut atmosfera facuta de fete, placerea de a juca si faptul ca antrenorul ruleaza toate jucatoarele.
    Parca s-a vazut mai multa incredere in fortele proprii.
    Felicitari!
  • 0 (0 voturi)    
    Uitarea.... (Sâmbătă, 6 decembrie 2008, 13:17)

    moroshanK [anonim]

    ....se poate asterne linistit peste numele fostului antrenor, care considera ca fara el nu exista echipa. Nici macar nu-mi amintesc cum il chema.....
  • 0 (0 voturi)    
    Daca ar fi si valeria Bese (Duminică, 7 decembrie 2008, 1:11)

    ploiesteanu [anonim]

    ar fi iesit campioane europene sigur. Se vede totusi o diferenta fata de jocul lor, cand il aveau antrenor pe Tadici. Nu mai sunt asa stresate, joaca cu mai multa placere.
  • 0 (0 voturi)    
    Ce conteaza.... (Luni, 8 decembrie 2008, 6:40)

    moroshanK [anonim]

    Cu sau fara medalii (de preferabil cu ;), dupa meciul contra Danemarcei&Arbitrii, v-ati dovedit valoarea! Si asta fara ca antrenorul sa urle la voi sau sa va ia palmi ori sa va imbranceasca spre banca...Asta e sportul adevarat!
    Va sade bine cand radeti!
    PS- si cred ca sunteti cele mai sexy din turneu .. ;-)
  • 0 (0 voturi)    
    Nu cumva e vorba de alt meci (Joi, 11 decembrie 2008, 9:56)

    irina [anonim]

    Parca au jucat cu Ucraina si nu cu Franta. Sau gresesc eu?