Baschet masculin - finala campionatului national

U.Cluj-Asesoft 75-82. Ploiestenii au revenit in lupta pentru titlu

de Sorin Niculescu     HotNews.ro
Sâmbătă, 24 mai 2008, 21:41 Sport | Teamball

Finala ramane echilibrata
Asesoft Ploiesti a egalat din nou scorul in finala campionatului national de baschet, castigand al patrulea meci din duelul cu Universitatea Mobitelco Cluj, chiar in sala din Ardeal. Prahovenii au fost mai mereu la conducere, distantandu-se de la cinci puncte la pauza mare, la 10 puncte in ultimele minute ale meciului, incheiat insa la doar sapte puncte diferenta, 82-75.

Principalii marcatori ai meciului au fost Cuic - 24 de puncte pentru U.Cluj, respectiv Obradovici - 21 si Cepulis - 17 pentru prahoveni.

Meciul cinci se disputa la Ploiesti, pe 29 mai. Prima echipa care va castiga patru partide, va cuceri titlul de campioana care a fost obtinut in ultimele patru sezoane formatiei din Ploiesti.

vom castiga campionatul in meicul 6 la cluj numai asa sa se oftice ardelenii
    Un arbitraj scandalos!!! (Sâmbătă, 24 mai 2008, 23:53)

Zsolt Bodola [utilizator]

Cel mai bun jucator al celor de la Asesoft a fost arbitrul Ciulin, care a fluierat absolut aiurea si impotriva clujenilor. Este scandalos ce s-a intamplat in seara aceasta: un meci influentat decisiv de un arbitru tampit... Nu stiu de ce permite federatia ca astfel de oameni sa influenteze un campionat.
    Altfel jos palaria in fata lu Cepulis, care nu iarta nimic.
    Insa tot efortul lui e anulat de ranjetul nesimtit al unora ca D'angelo si Griffith, care nu au facut altceva tot meciul decat sa faulteze.
      suntem mai buni (Duminică, 25 mai 2008, 10:39)

alex [anonim] i-a raspuns lui Zsolt Bodola

De 5 ani tot se da vina pe arbitri dar cand a fost adusa la Ploiesti cupa ULEB singurul trofeu european castigat de o echipa din Romania tot cu arbitri afost adus?