Zeci de fani romani au incendiat un drapel al Ungariei, inaintea meciului de la Eurobasket

de V.M.     HotNews.ro
Marţi, 5 septembrie 2017, 19:57 Sport | Teamball

Sala Polivalenta din Cluj-Napoca
Foto: Adrian Ilincescu/ HotNews.ro
Cateva zeci de fani romani, adunati in apropierea intrarilor in Sala Polivalenta din Cluj-Napoca, au pus in mijlocul lor un drapel al Ungariei, caruia i-au dat foc, in timp ce scandau "Hai Romania", relateaza News.ro.

Jandarmii au intervenit si au calmat spiritele, cativa fani fiind scosi din mulltime pentru a fi legitimati.

In ultima disputa a zilei de la Eurobasket, Romania si Ungaria vor juca de la 20.30, intr-o partida la care, in afara biletelor oficiale vandute prin parteneriat cu forul national din tara vecina (1.300), se estimeaza ca vor mai sosi fani unguri, care si-au achizitionat tichete individual.


Citeste mai multe despre   





















2585 vizualizari

  • -3 (7 voturi)    
    Nu e bine!sediul IUDEMERE (Marţi, 5 septembrie 2017, 20:24)

    un domn [utilizator]

    Cu sectarii din managementul honvezilor si prepusii Gaterszag Kerestoy mai bine
  • +12 (12 voturi)    
    .... niste fanatici (Marţi, 5 septembrie 2017, 20:43)

    Matusalem [utilizator]

    ...astia sunt fanatici ...cretini fara minte. Au cap dar n-au creier
  • +15 (15 voturi)    
    Nu este in regula ......... (Marţi, 5 septembrie 2017, 20:47)

    cartofil [utilizator]

    Cand au facut ungurii ceva similar la Budapesta acum cateva luni, am fost cu totii foarte nemultumiti. Poti sa te abtii de la astfel de gesturi. Bate-i de sa le sara untul la meci dar nu gesturi extreme si violente. Nu mai suntem in evul mediu desi se pare ca multi unguri si o parte dintre romani sunt.
    • -2 (4 voturi)    
      Corect (Marţi, 5 septembrie 2017, 22:54)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui cartofil

      IUDEMERE are vina morala
      • 0 (0 voturi)    
        Cretini (Miercuri, 6 septembrie 2017, 15:22)

        oopsie_daisy [utilizator] i-a raspuns lui un domn

        Vina au toti cretinii si imbecilii de ambele parti, care nu realizeaza ca toate nationalismele astea ieftine sint provocate (nici pe departe doar de UDMR) ca sa ni se distraga atentia de la coruptie, saracie, hotie, incompetenta, foamete, samd.

        Si vina au toti politicienii (si serviciile afiliate lor) care si-ar vinde si mama si copiii doar pentru a mai ramine la putere. Pentru ca doar raminind la putere pot sa scape de puscaria care ar fi trebuit sa ii manince de mult. Si raminind la putere fura si mai mult, accentuind si mai mult pedeapsa pe care ar trebui sa o ia cind nu mai sint la putere, si uite asa, cercul se inchide. Sint OBLIGATI sa ramina la putere, ca sa nu infunde puscaria. Si nu pot ramine la putere decit spalind creiere cu diversiuni de genul "ungurii/bozgorii/romanii/tiganii/evreii".
  • +10 (10 voturi)    
    Si? (Marţi, 5 septembrie 2017, 20:55)

    miss saloane [utilizator]

    S-au simtit mai bine dupa? Le merge mai bine in viata? Castiga mai mult?
  • +10 (10 voturi)    
    retarzi... (Marţi, 5 septembrie 2017, 21:24)

    qwerasdf [utilizator]

    prostia atrage prostie, extremismul atrage extremism.

    Au rezolvat multe prin arderea steagului...
  • +8 (8 voturi)    
    retarzi (Marţi, 5 septembrie 2017, 22:11)

    stefan2008 [utilizator]

    ...astia-s rusinea Clujului... la nivelu' "talibani".
  • +4 (4 voturi)    
    de acord (Marţi, 5 septembrie 2017, 23:33)

    Inapasevedeinvers [utilizator]

    Hai sa fim si noi prosti finca si ei...
  • +3 (3 voturi)    
    Asta-i o stire, dar hai sa zic ce am vazut eu... (Miercuri, 6 septembrie 2017, 7:52)

    Ion Alexandru [utilizator]

    Pacat ca in stire nu ni se spune si ca 9000 de spectatori (din care 1500 unguri) NU au huiduit cand s-au intonat imnurile nationale, ca nu s-a scandat "afara cu ungurii din tara", ca s-a aplaudat foarte mult, de ambele parti, toate astea de neimaginat daca meciul ar fi avut loc la Bucuresti. Acolo ("la capitala") se pare ca spectatorii merg la meciuri (nu numai, dar mai ales cu Ungaria) cu scopul de a huidui si de a injura. Orice ati zice, diferenta de civilizatie este mare...
    • 0 (0 voturi)    
      Aproape (Miercuri, 6 septembrie 2017, 15:24)

      oopsie_daisy [utilizator] i-a raspuns lui Ion Alexandru

      M-am uitat la meci in Ungaria, si mi s-a parut ca s-a strigat, totusi "Trianon, Trianon", dar nu stiu de catre care parte.