Pentru prima data dupa 25 de ani, NBA a trimis inapoi pe teren doua echipe pentru a rejuca o intalnire. Atlanta Hawks si Miami Heat vor disputa din nou ultimele 51,9 secunde ale partidei disputate in urma cu o luna.

Meciul castigat initial de Hawks cu 117-111 a adus un protest din partea celor de la Miami, in urma unei greseli a scorerului oficial care a notat eronat un fault al lui Shaquille O'Neal care a fost eliminat in finalul intalnirii.

Cele 51,9 secunde se vor rejuca in luna martie, inaintea urmatoarei intalniri dintre cele doua formatii, iar partida se va relua de la scorul 114-111 pentru Atlanta. Pana atunci, Hawks are o victorie mai putin in clasament, iar Heat are o infrangere in minus.

In decembrie 1982, presedintele NBA a acceptat cererea lui San Antonio Spurs de a rejuca intalnirea acestora cu Los Angeles Lakers, castigata initial de californieni cu 137-132, dupa doua reprize de prelungiri. La rejucare, Spurs a invins cu 117-114.