CSM Bucuresti, vicecampioana Romaniei, a fost eliminata neasteptat din Cupa EHF la handbal masculin, dupa ce a fost invinsa de formatia croata RK Zamet cu scorul de 27-21 (13-15), sambata, la Rijeka, in mansa a doua a turului secund preliminar al competitiei, informeaza Agerpres.

CSM BucurestiFoto: csmbucuresti.ro

CSM a ratat calificarea in faza urmatoare dupa o repriza secunde foarte slaba. Echipa antrenata de Zvonko Sundovski, invingatoare in prima mansa cu 29-23, conducea cu 15-13 la pauza si parea sa obtina o calificare la pas in turul al treilea preliminar. Insa, CSM a marcat doar 6 goluri in partea secunda, primind 14. In cele din urma, scorul general a fost egal, 50-50, dar croatii merg mai departe gratie numarului mai mare de goluri marcate in deplasare.

Pentru CSM au marcat Krsto Milosevic 3 goluri, Goce Georgievski 5, Marius Stavrositu 1, Javier Humet Gaminde 4, Marius Novanc 3, Sasa Marjanac 3, Nicusor Negru 1, Samvel Aslanian 1.

Golurile echipei croate au fost reusite de Mateo Hrvatin 4, Patrik Martinovic 2, Tin Lucin 7, Jadranko Stojanovic 1, Paulo Grozdek 1, Matija Golik 2, Marin Kruzic 6, Raul Valkovic 1, Ivan Majic 3.