Rugby: Romania - Rusia 30-0, in Cupa Europeana a Natiunilor

de A.I.     HotNews.ro
Sâmbătă, 27 februarie 2016, 16:41 Sport | Teamball

Romania, victorie cu Rusia
Foto: frr.ro
Nationala de rubgy a Romaniei a invins categoric, scor 30-0, echipa Rusiei, intr-o partida contand pentru Cupa Europeana a Natiunilor. Meciul s-a disputat pe stadionul "Emil Alexandrescu" din Iasi.

''Stejarii'' au bifat patru eseuri si au obtinut astfel si punctul bonus ofensiv.

Pana acum, Romania a trecut de Portugalia, scor 39-14, de Spania, 21-18, si de Rusia, scor 30-0.

Romania va intalni Germania in urmatoarea confruntare, tot la Iasi, in data de 12 martie 2016.


Citeste mai multe despre   











Citeste pe Stirile ProTV

VIDEO USS Zumwalt, nava militara invizibila de ultima generatie, perla a coroanei Marinei americane, s-a stricat in Canalul Panama

USS Zumwalt, nava militara invizibila de ultima generatie, "perla a coroanei" Marinei americane, s-a stricat in canalul Panama, acolo unde se gasea in drum spre baza navala din San Diego, a anuntat Marina Statelor Unite.
3494 vizualizari
  • +12 (16 voturi)    
    barbati adevarati (Sâmbătă, 27 februarie 2016, 17:02)

    stefan2008 [utilizator]

    nu mujici bautori de pufoaica
  • +5 (11 voturi)    
    barbati adevarati (Sâmbătă, 27 februarie 2016, 17:02)

    stefan2008 [utilizator]

    nu mujici bautori de pufoaica
      #showComment
  • +16 (16 voturi)    
    HOLLY SHIT!!! (Sâmbătă, 27 februarie 2016, 17:36)

    pardalian [utilizator]

    Romania a batut la rugby 3 tari si presa sportiva nationala publica barfe cu fotbalisti.
  • 0 (10 voturi)    
    ! (Sâmbătă, 27 februarie 2016, 18:36)

    Kpriciu [utilizator]

    Dacă doping nu e, nimic nu e.
    Kanietz sport!
  • -1 (3 voturi)    
    No (Sâmbătă, 27 februarie 2016, 20:00)

    Ambalezu [utilizator]

    Sunteti siguri ca rusii erau pe teren? Poate lasasera doar sticlele de votca in locul lor.
  • +4 (4 voturi)    
    stadionul (Sâmbătă, 27 februarie 2016, 20:22)

    bg [utilizator]

    Numele stadionului este „EMIL Alexandrescu”.

    N. Red. Multumim pentru observatie
  • +6 (6 voturi)    
    Bravo baieti ! (Sâmbătă, 27 februarie 2016, 21:40)

    Ochiana [utilizator]

    Poate asa promovati un pic si acest sport frumos !
      #showComment