Rugby: Romania - Rusia 30-0, in Cupa Europeana a Natiunilor

de A.I.     HotNews.ro
Sâmbătă, 27 februarie 2016, 16:41 Sport | Teamball

Romania, victorie cu Rusia
Foto: frr.ro
Nationala de rubgy a Romaniei a invins categoric, scor 30-0, echipa Rusiei, intr-o partida contand pentru Cupa Europeana a Natiunilor. Meciul s-a disputat pe stadionul "Emil Alexandrescu" din Iasi.

''Stejarii'' au bifat patru eseuri si au obtinut astfel si punctul bonus ofensiv.

Pana acum, Romania a trecut de Portugalia, scor 39-14, de Spania, 21-18, si de Rusia, scor 30-0.

Romania va intalni Germania in urmatoarea confruntare, tot la Iasi, in data de 12 martie 2016.


Citeste mai multe despre   











VIDEO Reactia cercetatorilor din Buzau atunci cand au gustat "legumele viitorului": rosia-banana si rosia-ananas

Ce ati spune despre o bucata de branza noua cu o rosie ca o banana langa? Sau de niste slanina cu o rosie... ananas. In acest moment suna mai degraba ciudat decat tentant, insa acestea sunt legumele viitorului.
3483 vizualizari
  • +12 (16 voturi)    
    barbati adevarati (Sâmbătă, 27 februarie 2016, 17:02)

    stefan2008 [utilizator]

    nu mujici bautori de pufoaica
  • +5 (11 voturi)    
    barbati adevarati (Sâmbătă, 27 februarie 2016, 17:02)

    stefan2008 [utilizator]

    nu mujici bautori de pufoaica
    • -12 (18 voturi)    
      pam pam (Sâmbătă, 27 februarie 2016, 17:42)

      muciflenduri [utilizator] i-a raspuns lui stefan2008

      Vezi ca replica asta trebuia sa o scrii cu 'un domn'.
      Sau poate doar faci tranzitia spre "Domnu' stefan"
      • +5 (5 voturi)    
        un domn (Duminică, 28 februarie 2016, 3:21)

        stefan2008 [utilizator] i-a raspuns lui muciflenduri

        faptul ca "un domn" a folosit prima data cuvantul "pufoaica" in legatura cu bautura mujiceasca si mi-a trezit curiozitatea sa vad ce inseamna mai in detaliu ideea asta, nu inseamna ca "un domn" are drept exclusiv de folosire a cuvantului "pufoaica".
        El pur si simplu a evidentiat un adevar de baza in privinta mujiciei.
  • +16 (16 voturi)    
    HOLLY SHIT!!! (Sâmbătă, 27 februarie 2016, 17:36)

    pardalian [utilizator]

    Romania a batut la rugby 3 tari si presa sportiva nationala publica barfe cu fotbalisti.
  • 0 (10 voturi)    
    ! (Sâmbătă, 27 februarie 2016, 18:36)

    Kpriciu [utilizator]

    Dacă doping nu e, nimic nu e.
    Kanietz sport!
  • -1 (3 voturi)    
    No (Sâmbătă, 27 februarie 2016, 20:00)

    Ambalezu [utilizator]

    Sunteti siguri ca rusii erau pe teren? Poate lasasera doar sticlele de votca in locul lor.
  • +4 (4 voturi)    
    stadionul (Sâmbătă, 27 februarie 2016, 20:22)

    bg [utilizator]

    Numele stadionului este „EMIL Alexandrescu”.

    N. Red. Multumim pentru observatie
  • +6 (6 voturi)    
    Bravo baieti ! (Sâmbătă, 27 februarie 2016, 21:40)

    Ochiana [utilizator]

    Poate asa promovati un pic si acest sport frumos !
    • +1 (3 voturi)    
      pe arena Olimpia din VITAN (Duminică, 28 februarie 2016, 14:22)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui Ochiana

      copii aduc bani de acasa sa sustina antrenorii !!! asts spune multe..iar Guvernul Doarme...