Rugby: Romania - Rusia 30-0, in Cupa Europeana a Natiunilor

de A.I.     HotNews.ro
Sâmbătă, 27 februarie 2016, 16:41 Sport | Teamball

Romania, victorie cu Rusia
Foto: frr.ro
Nationala de rubgy a Romaniei a invins categoric, scor 30-0, echipa Rusiei, intr-o partida contand pentru Cupa Europeana a Natiunilor. Meciul s-a disputat pe stadionul "Emil Alexandrescu" din Iasi.

''Stejarii'' au bifat patru eseuri si au obtinut astfel si punctul bonus ofensiv.

Pana acum, Romania a trecut de Portugalia, scor 39-14, de Spania, 21-18, si de Rusia, scor 30-0.

Romania va intalni Germania in urmatoarea confruntare, tot la Iasi, in data de 12 martie 2016.


Citeste mai multe despre   











VIDEO "Metoda accidentul", aplicata timp de trei zile intr-o localitate din Iasi

O grupare periculoasa vrea sa foloseasca “metoda accidentul” pe scara larga: nu individual, ci la nivelul unui sat intreg.
3487 vizualizari
  • +12 (16 voturi)    
    barbati adevarati (Sâmbătă, 27 februarie 2016, 17:02)

    stefan2008 [utilizator]

    nu mujici bautori de pufoaica
  • +5 (11 voturi)    
    barbati adevarati (Sâmbătă, 27 februarie 2016, 17:02)

    stefan2008 [utilizator]

    nu mujici bautori de pufoaica
    • -12 (18 voturi)    
      pam pam (Sâmbătă, 27 februarie 2016, 17:42)

      muciflenduri [utilizator] i-a raspuns lui stefan2008

      Vezi ca replica asta trebuia sa o scrii cu 'un domn'.
      Sau poate doar faci tranzitia spre "Domnu' stefan"
      • +5 (5 voturi)    
        un domn (Duminică, 28 februarie 2016, 3:21)

        stefan2008 [utilizator] i-a raspuns lui muciflenduri

        faptul ca "un domn" a folosit prima data cuvantul "pufoaica" in legatura cu bautura mujiceasca si mi-a trezit curiozitatea sa vad ce inseamna mai in detaliu ideea asta, nu inseamna ca "un domn" are drept exclusiv de folosire a cuvantului "pufoaica".
        El pur si simplu a evidentiat un adevar de baza in privinta mujiciei.
  • +16 (16 voturi)    
    HOLLY SHIT!!! (Sâmbătă, 27 februarie 2016, 17:36)

    pardalian [utilizator]

    Romania a batut la rugby 3 tari si presa sportiva nationala publica barfe cu fotbalisti.
  • 0 (10 voturi)    
    ! (Sâmbătă, 27 februarie 2016, 18:36)

    Kpriciu [utilizator]

    Dacă doping nu e, nimic nu e.
    Kanietz sport!
  • -1 (3 voturi)    
    No (Sâmbătă, 27 februarie 2016, 20:00)

    Ambalezu [utilizator]

    Sunteti siguri ca rusii erau pe teren? Poate lasasera doar sticlele de votca in locul lor.
  • +4 (4 voturi)    
    stadionul (Sâmbătă, 27 februarie 2016, 20:22)

    bg [utilizator]

    Numele stadionului este „EMIL Alexandrescu”.

    N. Red. Multumim pentru observatie
  • +6 (6 voturi)    
    Bravo baieti ! (Sâmbătă, 27 februarie 2016, 21:40)

    Ochiana [utilizator]

    Poate asa promovati un pic si acest sport frumos !
    • +1 (3 voturi)    
      pe arena Olimpia din VITAN (Duminică, 28 februarie 2016, 14:22)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui Ochiana

      copii aduc bani de acasa sa sustina antrenorii !!! asts spune multe..iar Guvernul Doarme...