VIDEO CM Handbal (f) Romania - Danemarca 31-30/ Tricolorele, in semifinale dupa o victorie interzisa cardiacilor - Cristina Neagu, ce jucatoare!

de Adrian Ilincescu     HotNews.ro
Miercuri, 16 decembrie 2015, 21:09 Sport | Teamball

Cristina Neagu si bucuria de la finalul meciului cu Danemarca
Foto: Facebook
Cu greu iti poti gasi cuvintele dupa un asemenea meci de infarct...Romania a condus in permanenta Danemarca, insa dupa cele 60 de minute regulamentare scorul a fost egal, 27-27. Trebuie mentionat insa faptul ca in ultima secunda am ratat o lovitura de la sapte metri prin Cristina Neagu. In prelungiri, fetele lui Tomas Ryde si-au pastrat nervii tari si au reusit sa se impuna la ultima faza. Toate fetele merita felicitate pentru modul exemplar in care si-au aparat sansele, insa nu putem sa trecem cu vederea paradele Paulei Ungureanu si mai ales evolutia senzationala a Cristinei Neagu (15 goluri - a fost desemnata jucatoarea partidei). Romania s-a calificat in semifinalele Campionatului Mondial de handbal feminin, acolo unde va intalni Norvegia.

Vezi aici imagini din confruntarea Romania vs Danemarca.


"Sunt extrem de fericita. Am ratat acel 7 metri care putea sa ne coste calificarea. Acestea sunt momentele cele mai grele din viata unui sportiv. Am castigat meritat impotriva absolut tuturor.

Si cand zic tuturor, ma refer tuturor. Sunt extrem de mandra de aceasta echipa si sa le fie rusine celor care ne-au criticat. S-au grabit sa ne critice dupa cele trei infrangeri la rand. Cand spunem ca jucam pentru noi, ne referim pentru noi, pentru familiile noastre si pentru cei care ne-au sustinut atunci cand am pierdut si cand am castigat.

Cu Norvegia nu am castigat niciodata in ultimii zece ani. Vedem ce va fi. E un moment mare acum pentru handbalul romanesc" - Cristina Neagu pentru DolceSport.

Neagu, laudata de adversari

"Neagu a facut lupta grea pentru noi, provocand o mare dezamagire in sala. Am incercat orice, diferite lucruri, pentru a o opri, dar am dat gres. A fost prea buna pentru noi. Chiar daca am blocat-o tot timpul, ea ne-a depasit" - Klavs Bruun Jorgensen, selectioner Danemarca, dupa finalul partidei (citat de Digisport).

"A facut ceea ce stie mai bine. Este cea mai buna jucatoare de handbal din lume" - Rikke Poulsen, portar Danemarca, despre Cristina Neagu.

Sferturi:

Olanda - Franta 28-25
Polonia - Rusia 21-20
Norvegia - Muntenegru 26-25
Danemarca - Romania 30-31

Semifinale:

Polonia - Olanda (18 decembrie, ora 19:00)
Romania - Norvegia (18 decembrie, ora 21:45)

Desfasurarea partidei Romania - Danemarca:


70' Dupa o faza prelungita de atac, tricolorele inscriu prin Nechita, cu doar trei secunde inainte de final...doua sau trei secunde, ce mai conteaza??? Romania este in semifinalele Campionatului Mondial de handbal feminin...31-30 pentru Romania in fata Danemarcei, tara gazda a competitiei

Cu 50 de secunde inainte de final, din nou egalitate: 30-30...

68' Paula Ungureanu inchide poarta, ramane 30-29 pentru tricolore

68' Cristina Neagu inscrie inca o data incredibil, cu o aruncare de la aproximativ noua metri (30-29)

Inca o data egalitate: 29-29

Pauza, dupa prima repriza de prelungiri Romania conduce cu 29-28

65' Neagu trimite sub amenintarea jocului pasiv, ramane 29-28

63' Bradeanu inscrie, trecem din nou in avantaj (29-28)

62' Buceschi inscrie de pe semicerc (28-28), arbitrele dicteaza si o eliminare pentru nordice

62' Danemarca conduce pentru prima data pe tabela...(28-27)

61' Nechita rateaza din extrema dreapta

Au inceput cele doua reprize de prelungiri, vor mai fi cel putin zece minute (asta daca nu se va ajunge la loviturile de la sapte metri)

Min 60 Romania - Danemarca 27-27
Marcatoare: Neagu (4)

Am ratat un atac in minutul 52, la 24-22 in favoarea noastra...Danezele egaleaza la 24, in minutul 54. Finalul de meci va fi unul dramatic. Nechita rateaza de pe extrema. Paula salveaza incredibil, nordicele au ratat sansa de a trece pentru prima in avantaj pe tabela (55'). "Hai se ne aparam, asta e problema noastra", zice Cristina Neagu intr-un time-out. Neagu inscrie (25-24), dar ratam sanse sa ne distantam - a ratat Bradeanu. La 26-25, luam gol pe centrul defensivei (mare pacat!). Cristina ne aduce din nou in avantaj, de la sapte metri (27-26). (59:37) Ungureanu apara sapte metri (cu doar 23 de secunde inainte de final), insa se mai dicteaza o lovitura de la sapte metri - de aceasta data nordicele nu mai rateaza (27-27). In ultima secunda, Cristina Neagu rateaza o lovitura de la sapte metri...vor fi prelungiri...meci de infrarct la Herning...

Min 50 Romania - Danemarca 23-21
Marcatoare:
Neagu, Nechita (2), Buceschi, Manea

Romania intra in ultimele 20 de minute cu un singur gol avantaj (18-17). Neagu inscrie inca o data asa cum numai ea stie (19-17, in minutul 42). Tricolorele se apara bine si le obliga pe daneze sa greseasca. Elisei este eliminata, cele doua arbitre din Franta incep usor sa exagereze cu aceaste eliminari imporiva tricolorelor...Din nou egalitate, 19-19, in minutul 46. Romania se distanteaza la doua goluri (21-19), iar apoi la 22-20 in minutul 48. Cu zece minute inainte de final, Romania are doua goluri avantaj...23-21

Min 40 Romania - Danemarca 18-16
Marcatoare:
Neagu (3), Nechita, Bradeanu

Inca o eliminare pentru tricolore (Laura Chiper), Romania are parte de un inceput dificil de repriza (13-11). Nordicele se apropie la un singur gol (13-12), cat de mult a contat eliminarea de mai devreme! In doar trei minute, Danemarca anuleaza avantajul de trei goluri al Romaniei (13-13). Neagu inscrie inca o data dupa o actiune personala (14-13). Tricolorele profita de o eliminare a unei adversare si se distanteaza la trei goluri (17-14, minutul 38). Cristina Neagu rezolva de una singura inca o actiune (18-15 in minutul 39). Luciana Marin mai primeste o eliminare, este a doua din aceasta seara.

Min 30 Romania - Danemarca
Marcatoare:
Bradeanu, Neagu (4), Manea

Tricolorele incep sa greseasca mai mult in ofensiva, obligate si de agresivitatea gazdelor. Danemarca egaleaza la sapte in minutul 21, reusind sa revina pe tabela. Neagu este destul de bine marcata de adversare. Nu inscriem in superioritate numerica, nordicele s-au descurcat perfect. Inca o data egalitate (8-8, in minutul 23). Luciana Marin este eliminata pentru doua minute, insa nordicele rateaza atacul. Neagu inscrie ultimul gol al reprizei, Romania conduce cu 13-10. Cristina a fost incredibila pe finalul de repriza, reusind sa inscrie de patru ori si sa isi revina dupa un inceput mai putin reusit de meci pentru standardele ei. A fost o prima repriza in care echipa lui Tomas Ryde a condus in permanenta, Danemarca reusind doar pe alocuri sa egaleze situatia de pe tabela.

Min 20 Romania - Danemarca 7-6
Marcatoare:
Neagu, Buceschi, Bradeanu

Neagu rateaza dintr-o pozitie ideala, iar Danemarca egaleaza pe contraatac (4-4, in minutul 11). Tricolorele gasesc bine spatiile pe faza ofensiva, in pofida unor adversare agresive. Szucs (14') este eliminata pentru doua minute, momente grele pentru Romania. Bradeanu inscrie in inferioritate numerica (7-5). Neagu rateaza o lovitura de la sapte metri (18'), iar in faza urmatoare Paula inchide inca o data superb poarta. 7-6 pentru Romania dupa 20 de minute de joc...

Min 10 Romania - Danemarca 4-3

Marcatoare: Manea, Elisei, Bradeanu, Neagu

Romania a ratat primul atac al partidei, spre bucuria generala de la Herning. Scorul a fost deschis de Manea, iar Paula Ungureanu a reusit apoi o prima interventie minunata (2-0 in minutul 5). Tricolorele inscriu fara dificultate in primele minute, unele probleme sunt in defensiva. Nordicele se apara avansat, insa tricorele conduc cu 4-2 in minutul 8 (Neagu din sapte metri). Ungureanu apara senzational din postura de unu la unu cu o adversara. Dupa primele zece minute, Romania conduce cu 4-3.

A inceput partida cu Romania avand primul atac

Meciul Romania - Danemarca este arbitrat de surorile Bonaventura, din Franta

Romania vs Danemarca, meciuri directe:

CE 2000 Romania - Danemarca 33-26
CE 2002 Romania - Danemarca 23-25
CE 2004 Romania - Danemarca 25-24
CM 2005 Romania - Danemarca 33-29
CE 2008 Romania - Danemarca 27-25
CE 2010 Romania - Danemarca 22-25
CE 2014 Romania - Danemarca 29-29.
CM 2015 Romania - Danemarca 31-30

Cine este Danemarca

In Danemarca, handbalul este unul din cele mai iubite sporturi, acesta fiind si motivul pentru care el este obligatoriu in scoli. Nordicele au reusit in 1997 o performanta unica: au detinut in acelasi timp titlul european, mondial si cel olimpic.


Citeste mai multe despre   






















94537 vizualizari

  • +17 (21 voturi)    
    credeti in sansa voastra fetelor (Miercuri, 16 decembrie 2015, 22:23)

    Leone [anonim]

    Hai ca se poate
  • +24 (26 voturi)    
    Felicitari fetelor! (Miercuri, 16 decembrie 2015, 23:08)

    fun [anonim]

    Ati jucat excelent! Bravo!
  • -35 (41 voturi)    
    ca tiganul la mal (Miercuri, 16 decembrie 2015, 23:20)

    pm90212 [anonim]

    Asa o sa pierdem!
    • +16 (18 voturi)    
      serios? (Miercuri, 16 decembrie 2015, 23:42)

      bogdan1477 [utilizator] i-a raspuns lui pm90212

      Ete ca n-am pierdut, doar asha, sa te oftici tu.
      • +3 (11 voturi)    
        Nu ma oftic ca n-au pierdut! (Miercuri, 16 decembrie 2015, 23:55)

        pm90212 [anonim] i-a raspuns lui bogdan1477

        Normal ca tin cu fetele noastre! Am jucat si eu handbal stiu ce inseamna sa ratezi in ultima secunda de la 7 metri! Sa fiu sincer e aproape imposibil sa-ti revii psihic dupa asa o lovitura! Cu atat mai frumoasa victoria, fetele noastre au dat dovada de o tarie de caracter iesita din comun! Felicitari!!!
        • +16 (16 voturi)    
          pai... (Joi, 17 decembrie 2015, 0:11)

          bogdan1477 [utilizator] i-a raspuns lui pm90212

          In urma acestei intimplari ar fi frumos sa inveti ceva: data viitoare cind va mai exista o asemenea situatie pe muchie de cutit (si la cum joaca nationala noastra de handbal, vor fi muuulte momente din astea), deci la urmatorul moment greu, in loc sa cobesti despre inecatul la mal, striga :HAI ROMANIA!!! Atit timp cit sunt sanse, trebuie gindit pozitiv, nu cobit.
    • +11 (23 voturi)    
      Romania nu trebuie niciodata subestimata (Miercuri, 16 decembrie 2015, 23:45)

      Ceanga [anonim] i-a raspuns lui pm90212

      Asta e un popor care a incasat-o dur de-a lungul Istoriei si nici o natiune nu ramane intr-un loc si nici nu apuca sa isi faca un stat national mare daca nu are niste resurse colective nebanuite.

      Romanii au destule defecte, dar au si calitati care de multe ori surprind foarte tare pe cei necunoscatori.
      Cand credea toata lumea ca aici e paradisul coruptiei, uite ca se face curatenie cu DNA-ul ca nicaieri in Europa.

      Asa si prin sport, se pare, cand toti "analistii" explica din pix cum o sa ia bataie Romania, uite ca de fapt ia bataie o Brazilie sau o Danemarca.

      Bravo Romania, felicitari fetelor, sunteti niste luptatoare la handbal, de top mondial !
      Ati castigat atunci cand trebuia, victorii strategice in razboiul asta..
      • +1 (17 voturi)    
        hai bre (Joi, 17 decembrie 2015, 0:14)

        bogdan1477 [utilizator] i-a raspuns lui Ceanga

        Hai sa nu inepem acu sa ne impopotonam cu intimplarea asta. A fost un meci pe muchide de cutit, incepind cu repriza a doua, si intimplarea a facut sa cistigam noi. La fel de bine puteam pierde. Acu hai sa nu ne batem cu caramida-n piept ce popor dirz suntem noi si cum am infruntat istoria potrivnica... E suficient sa cauti pe wikipedia despre primul razboi mondial, sau despre al doilea, si vei vedea ce viteji am fost...
        • +3 (3 voturi)    
          neagu (Joi, 17 decembrie 2015, 10:15)

          rexulet [utilizator] i-a raspuns lui bogdan1477

          tatutule, este adevarat ca avem multe lipsuri, dar in handbal daca aveti cunostinta s-au intamplat multe lucruri pozitive atat cu echipele nationale de baieti si de fete cat si cu echipele de club, intamplare este ca ai aflat si tu acum de acest lucru
          poate stiti ca junioarele sunt si ele campioane mondiale, si numai modul cum este tratat sportul de catre diriguitorii sai si autoritati ne impiedica sa avem mai multe performante
          noi nu avem nevoie de sportivi si antrenori exceptionali ( pe care nu-i platim la valoare) ci avem nevoie de daciade
          pacat
          • +1 (1 vot)    
            total de acord (Joi, 17 decembrie 2015, 12:33)

            bogdan1477 [utilizator] i-a raspuns lui rexulet

            In mod clar handbalul e unul din sporturile la care performam. Dar de aici pina la evocarea istoriei poporului roman care a luat nush cite batai de la burebista incoace si a renascut din propria cenusa, si alte din astea... e cale lunga. Noi la ficare victorie facem petrecere cu tot cartierul si la fiecare infringere cerem demisia antrenorului.

            Putina moderatie nu strica.
        • -1 (1 vot)    
          experiment vs. stiinta (Joi, 17 decembrie 2015, 10:18)

          sorin [anonim] i-a raspuns lui bogdan1477

          Daca alegi doar datele ce iti convin poti demonstra orice.
          Romania a condus intregul meci, cred ca Danemarca a condus o singura data la un gol.
          Deci victoria nu a fost intimplatoare.
          Daca te uiti in istorie doar la campaniile militare din evul mediu facute la sudul Dunarii, sau participarea romanilor in razboaiele nordului poti sa spui ca sintem cei mai tari de pe planeta.
          • -1 (1 vot)    
            A zic cineva ca nu am codus tot meciul? (Joi, 17 decembrie 2015, 12:37)

            bogdan1477 [utilizator] i-a raspuns lui sorin

            Eu am spus doar ca meciul a fost pe muchie de cutit, si chiar daca am condus, am condus mai tot timpul la 1 maxim 2 goluri. Si la fel de bine cum am cistigat puteam sa si pierdem. Sa nu-mi spui acu ca din minutul 10 erai sigur de victorie, ca nu te cred.
      • +1 (1 vot)    
        da frate (Joi, 17 decembrie 2015, 10:40)

        tecumseh [utilizator] i-a raspuns lui Ceanga

        asta era, ne-a penetrat spiritul dacic.ei, cei drepti si viteji care o incasau din antichitate
  • -26 (30 voturi)    
    Nu cunosc (Miercuri, 16 decembrie 2015, 23:22)

    io [anonim]

    Eu nu mai cunosc alta natie care sa rateze 11 metri in minutul 90, 7 metri in minutul 60, etc.

    Cred ca zicala cu ala care se inaca la mal e de fapt potrivita noua, dar romanasul nostru menestrel l-a bagat pe tigan la inaintare...
    • +5 (5 voturi)    
      gana (Miercuri, 16 decembrie 2015, 23:38)

      naoi iahim [anonim] i-a raspuns lui io

      in sferturile de finala cu uruguay(asta rapid din memorie) doar ca atunci a fost in minutul 120.
    • +10 (10 voturi)    
      hehe (Joi, 17 decembrie 2015, 0:15)

      bogdan1477 [utilizator] i-a raspuns lui io

      Ce fain ar fi si acu sa jucam la fotbal sfert de finala si sa ratam penalti in minutul 90... Vezi tu, ca sa ratezi penaltiuri importante in meciuri eliminatorii, trebuie intii sa ajungi acolo...
  • +23 (23 voturi)    
    m-au innebunit (Miercuri, 16 decembrie 2015, 23:36)

    victor L [utilizator]

    fetele astea, dar felicitari din toata inima.
    Bravooooo, fetelor!
  • +26 (26 voturi)    
    asa ceva ....... asta da meci de infarct (Miercuri, 16 decembrie 2015, 23:37)

    mnicku [anonim]

    bravo lor ca nu au cedat .

    Felicitari
  • +22 (22 voturi)    
    Jos palaria! (Miercuri, 16 decembrie 2015, 23:38)

    nano2k [utilizator]

    Fenomenala victorie.
    Respect!
  • +16 (16 voturi)    
    felicitari (Miercuri, 16 decembrie 2015, 23:39)

    itanhanga [anonim]

    FELICITARI !!!!
    IN SFARSIT O VESTE BUNA SI PENTRU ROMANIA
  • +13 (13 voturi)    
    Superb! (Miercuri, 16 decembrie 2015, 23:39)

    Ovidiu M [utilizator]

    Superb meci! Victorie meritata! Bravo fetelor! Hai si cu Norvegia!
  • +13 (13 voturi)    
    Respect! (Miercuri, 16 decembrie 2015, 23:46)

    adi [anonim]

    Bravo!!!!!
    Incredibil meci! Cat suspans si ce bucurie!
  • +7 (7 voturi)    
    victorie mare (Miercuri, 16 decembrie 2015, 23:49)

    ivana tiberiu [anonim]

    Felicitari echipei Romaniei a facut un joc excelent mai ales din punct de vedere tactic. Au fost extraordinare, o daruire rar intilnita, prin cele trei infringeri din grupa multi le-au crezut victime sigure.
    Un careu de asi in semifinale neprognosticat cred de nimeni
    Olanda-Polonia-Norvegia-Romania
  • +5 (5 voturi)    
    Bravo! (Miercuri, 16 decembrie 2015, 23:49)

    A [anonim]

    Felicitari fetelor! felicitari echipei si antrenorilor. avem ce invata de la voi.Reprezentati un model pentru noi.
  • 0 (0 voturi)    
    bravo!! (Miercuri, 16 decembrie 2015, 23:51)

    fan [anonim]

    cu cine jucam in semifnale?
    • 0 (0 voturi)    
      ********* (Joi, 17 decembrie 2015, 0:48)

      Clop [utilizator] i-a raspuns lui fan

      Cu Norvegia :D

      Semifinale:

      Polonia - Olanda (18 decembrie, ora 19:00)
      Romania - Norvegia (18 decembrie, ora 21:45)
  • +11 (11 voturi)    
    Cristina Neagu, regina handbalului (Miercuri, 16 decembrie 2015, 23:52)

    de-departe-vin [utilizator]

    a fost un meci destul de echilibrat, desi romania a condus pana in ultimele 10 minute. din acel moment a inceput o lupta dramatica, culminand cu cele doua reprize de cate 5 minute. cristina neagu a primit aprecieri de la comentatorii danezi, fiind considerata un mare talent. fetele merita multe felicitari si la fel si mica galerie romanesti de pe Boxen. romania joaca in semifinala cu Norvegia, de care a fost invinsa. dar in acel meci echipa noastra a jucat mai slab, in special pe aparare. cu danezele au fost bune si in atac si in aparare.
  • +14 (14 voturi)    
    Doamne cat am tremurat! (Miercuri, 16 decembrie 2015, 23:58)

    Stefan-cel-Mare [utilizator]

    Jos palaria! Bravo Romania! Bravo fetelor, antrenorilor si stafului tehnic. Dupa ce am batut Brazilia si Danemarca, nu mai e nimic de comentat. Chapeau!

    Si de mult nu mi-au mai dat lacrimile de bucurie...
  • +12 (12 voturi)    
    Romania Danemarca (Joi, 17 decembrie 2015, 0:01)

    ostap [anonim]

    1. Romania rules

    2. Romania joaca tot timpul in deplasare la toate sporturile din cauza ca nu avem nici macar o sala de nivel international. Ati auzit in ce ambianta a castigat Romania meciul. Cum ar fi sa jucam astfel de meciuri acasa ? Ne dam seama cate de bune sunt jucatoarele noastre in aceste conditii ?

    3.Meciul de astazi si cele urmatoare , in orice tara din lume, fac parte din asa numitele - evenimente federartoare - care fac ca cetatenii unei natii sa se mandrii , uniti in dorinta de victorie a echipei nationale (indiferent de sport). Aceste evenimente care fac sa fim mandrii ca suntem romani trebuie sa fie accesibile tuturor cetateniilor si nu obiectul unui castig meschin al unui post TV.

    La ce foloseste TV1 la care toti platim?
    • +9 (9 voturi)    
      campioni la aruncat banii pe fereastra (Joi, 17 decembrie 2015, 0:57)

      mnicku [anonim] i-a raspuns lui ostap

      ei nu au avut niciodata bani, nici pt Simona cind a jucat finala si semifinala de Grand Slem, turneul campioanelor, nici pt nationala de handbal macar acum daca nu in grupe.
      N-au bani pt sport dar n-au bani nici pt programe de cultura generala

      in schimb au bani pt emisiuni gen: stupide, stupide 50k euro/saptamina si alte emisuni imbecile

      deageaba reclami ca au soricul gros, gros de tot
    • +1 (1 vot)    
      avem sala (Joi, 17 decembrie 2015, 9:11)

      nono [anonim] i-a raspuns lui ostap

      polivalenta de la cluj... am vazut acolo nationala romaniei de handbal jucand. si sala a fost plina :)
  • +10 (10 voturi)    
    aprecieri (Joi, 17 decembrie 2015, 0:32)

    iulian harabagiu [anonim]

    Felicitari intregii echipe, in orice clipa romania renaste, mult succes in semifinala.
  • +16 (16 voturi)    
    unde e Tadici? (Joi, 17 decembrie 2015, 0:44)

    freejack [utilizator]

    ca parca tipa sa-l trimita cineva acasa pe Tomas Ryde. suedezul a gandit economic. victorii cat sa ne calificam si efort in eliminatorii. am batut si Brazilia si Danemarca. acum urmeaza alt meci si mai greu, cu Norvegia. hai Romania!
    • +2 (4 voturi)    
      finala (Joi, 17 decembrie 2015, 10:16)

      alex [anonim] i-a raspuns lui freejack

      De fapt Romania-Norvegia e finala turneului.

      Cine castiga meciul va castiga si turneul.

      Mult success!
    • +3 (3 voturi)    
      Si cei care il laudau pe Tadici si injurau fetele? (Joi, 17 decembrie 2015, 10:31)

      Miky60 [utilizator] i-a raspuns lui freejack

      In grupe toti il injurau pe antrenor. il laudau pe Tadici si injurau fetele. Acum aceiasi fac pe dos...
  • +4 (4 voturi)    
    doua observatii (Joi, 17 decembrie 2015, 8:42)

    Platitorul de taxa TV [anonim]

    BRAVO fetelor ! Aratati a echipa mare, cu joc modern. Bravo si succes in continuare.

    1. Faptul ca TVR, acest cuib falimentar de pilosi, rubedenii si frecatori de menta, nu transmite acest turneu de handbal, este, zic eu, un motiv in plus pentru desfiintarea postului.

    2. Ce mai zic acum haterii de antrenori - Tadici, Radu Voina ?
  • +4 (4 voturi)    
    Visati ,visati fetelor !!!,macar voi visati ! (Joi, 17 decembrie 2015, 9:00)

    andeesanu [anonim]

    Azi ca fetele noastra au batut Danemarca acasa dupa ce-au batut Brazilia campioana mondiala, toti sunteti mandri ca sunteti romani !!!.
    Ce pacat ca nu putem fi mandri de noi insine !!!
  • +4 (6 voturi)    
    Ipocrizie tipic romaneasca! (Joi, 17 decembrie 2015, 10:30)

    Miky60 [utilizator]

    Ipocrizie tipic romaneasca: de ce nu ai spus asta cand erau ciuca batailor in grupe? Atunci, daca ar fi transmis TVR-ul il injurati ca da bani pe toate prostiile in loc sa transmita X eveniment. Acum il injurati ca nu transmite.... La victorii toti sunt acolo, la infrangeri nimeni nu le sustine..
    • +1 (1 vot)    
      Felicitari fetelor! (Joi, 17 decembrie 2015, 13:26)

      suporter [anonim] i-a raspuns lui Miky60

      Felicitari echipei nationale de handbal feminin! Nu generaliza! Sunt oameni care sunt ferm convins ca ar prefera oricand sa vada un meci de handbal, tenis, fotbal, baschet, polo, etc. in detrimentul unor asa-zise emisiuni tabloid vara nici o valoare. Eu am dorit nespus sa vad acest campionat mondial, am platit pentru a nu mai sta la "mana" unor site-uri pe care gasesc streaming live si pana aseara serviciile telekomtv.ro au fost de calitate. Aseara nu am putut sa vad finalul meciului pentru ca serverul a picat!! Si daca pierdea Romania in meciul cu Danemarca sunt ferm convins ca adevaratii sustinatori ai echipei nationale de handbal nu ar fi contestat rezultatul si atitudinea echipei.
      Si problema asta cu exclusivitatea....in fiecare an sa imi schimb operatorul de cablu....e aberant!!! Azi e digi, maine e telekom, la anul e upc...
      De ce nu dau optiuni clientilor??? E evenimentul X. E retransmis de toti...dar in varianta pay per view. E tot in folosul lor....

      E o mare bucurie sa vad echipa Romaniei evoluand cu o asa atitudine!. BRAVO!!! FELICITARI!! Sa stiti ca suntem alaturi de voi indiferent de rezultate! Si cand o sa va fie mai greu ...va asteptam cu drag la Cluj...si sala va fi plina!!!
  • +6 (6 voturi)    
    BRAVO FETELOR (Joi, 17 decembrie 2015, 10:46)

    cosmin [anonim]

    linia intai a stirilor nu este despre voi dar suntem multi care va apreciem!!!!!
  • +3 (3 voturi)    
    Neagu a castigat meciul (Joi, 17 decembrie 2015, 12:49)

    ac_bumbac [utilizator]

    a marcat 16 goluri parca, ceea ce este enorm si disproportionat fata de restul jucatoarelor. Fara ea in teren nu cred ca ne-am fi calificat. Este singura care isi asuma sa traga la poarta in momentele de criza, sau cand ne paste pasivul.
    Eu zic ca la valoarea medie a lotului, si locul 8 era foarte onorabil, primele 4 este ceva fantastic deja. Practic echipa sta in Cristina si Paula, in timp ce Bradeanu, Elisei si Nechita desi jucatoare de baza, sunt totusi pe final de cariera. Sper din tot sufletul ca o sa le ajunga "benzina" si la meciul cu Norvegia si, cine stie poate chiar si la finala.