Romania a fost invinsa de Ungaria, dupa o partida cu un final interzis cardiacilor (CE, Grupa I Principala, scor 20-19). "Au fost cateva decizii care mi s-au parut eronate. Este a doua oara cand pierdem puncte pe final de meci", a declarat Gheorghe Tadici, antrenorul tricolorelor.

"A doua oara cand pierdem puncte pe final de meci. Imi pare foarte rau, nu vreau sa acuz arbitrajul, dar au fost cateva decizii care mi s-au parut eronate. La Ciuciulete a fost 7 metri, ei au dat 9 metri, la Pirvut a fost o eliminare gratuita.

Daca analizati ultimele cinci minute, o sa va dati seama ce s-a intamplat. Nu conteaza ce s-a intamplat in minutul 15, in minutul 40, dar in ultimele cinci minute fiecare decizie conteaza" - Gheorghe Tadici.