Allison Pineau a plecat de la Oltchim - Lista ar putea fi completata de Katarina Bulatovic, Oana Manea si Paula Ungureanu

de A.I.     HotNews.ro
Marţi, 16 aprilie 2013, 12:43 Sport | Teamball

Allison Pineau a plecat de la Oltchim
Foto: Facebook
​Allison Pineau si-a reziliat contractul cu Oltchim, jucatoarea din Franta parasind gruparea din Valcea dupa eliminarea din Liga Campionilor. Pe picior de plecare se mai afla sportivele Oana Manea, Katarina Bulatovic si Paula Ungureanu.

Eliminarea din Liga Campionilor lasa urme adanci la Oltchim. Problemele financiare nu dau pace campioanei Romaniei, iar jucatoarele vor se plece de la Valcea.

Allison Pineau, prima plecata


"Nu pot comenta ce supozitii se fac in aceste zile. Ce pot spune este ca singura jucatoare care si-a exprimat dorinta sa plece pana acum si a si facut-o deja, este Allison Pineau. Am incheiat contractul de comun acord si a plecat deja din Ramnicu Valcea. Nu-i cunosc destinatia viitoare, unde va juca, dar cand am condus-o la aeroport mi-a spus ca e posibil sa mearga la Vardar Skopje" - Andrei Luca, vicepresedintele gruparii valcene, pentru Mediafax.

In alta ordine de idei, mai sunt jucatoare care au sanse mari sa plece de la Oltchim in urmatoarea perioada. Oana Manea a recunoscut ca a purtat discutii cu Kim Ljubljana, Katarina Bulatovic a negociat deja cu Gyor, in timp ce Paula Ungureanu este la un pas de Ferencvaros.


Citeste mai multe despre   























3174 vizualizari

  • -2 (8 voturi)    
    Eh (Marţi, 16 aprilie 2013, 13:41)

    nano2k [utilizator]

    Manea si Bulatovici puteau inscrie pe ultimul atac al Oltchimului... acuma stim de ce nu au facut-o
    • -2 (8 voturi)    
      probabil ca ai dreptate (Marţi, 16 aprilie 2013, 13:57)

      nellino [utilizator] i-a raspuns lui nano2k

      daca ar fi ajuns in finala si eventual ar fi si castigat Liga Campionilor, le-ar fi fost mult mai greu sa se duca la Krim si Gyor.

      Probabil ca fetele au gandit si ele ca un suporter roman de Liga 1...
  • -3 (7 voturi)    
    Am avut si noi o echipa de CL dar s-a ales prafu'. (Marţi, 16 aprilie 2013, 15:58)

    Trojan.H [utilizator]

    Ce bine ca a venit useleu' si ne-a scapat de dictatura lu' Boc. Parca am renascut cu totii.
  • -3 (5 voturi)    
    Nu puteti salva fabrica, (Marţi, 16 aprilie 2013, 16:44)

    un dac [utilizator]

    dar cu echipa de handbal ce aveti?
    Chiar nu mai are tara asta bani pentru cea mai buna echipa de handbal feminin?
    Domnule Ponta, putina mandrie nationala, lasati meciurile de fotbal, ca acolo suntem varza, faceti ceva cu finantarea acestui club.
    • +4 (4 voturi)    
      Pai... (Marţi, 16 aprilie 2013, 17:13)

      sile [anonim] i-a raspuns lui un dac

      De Brasov isi mai aduce cineva aminte?
      Oricum fetele sunt super-campioane daca au ajuns la nivelul asta cu (aproape) zero meciuri dificile in campionatul intern.
  • +5 (5 voturi)    
    Multumiri... (Marţi, 16 aprilie 2013, 22:08)

    constantin [anonim]

    Am citit unedeva o postare a Adinei Meirosu si am realizat ca are si multa minte si suflet.Am realizat la randul meu ca ar trebui sa fim alaturi de aceste fete minunate,care spre nenorocul lor si al nostru n-au avut linistea si siguranta necesare marii performante.Eu le multumesc pentru bucuriile aduse si sper ca printre sutele de mii de sustinatori se vor gasi si oameni dispusi sa sustina material aceasta echipa.Si mai sper ca printre fetitele de azi se vor gasi multe care sa-si doreasca sa ajunga ca Paula,Oana,Katarina,Cristina,Ada ...Multumim Doamnelor!
    • +4 (4 voturi)    
      In sfarsit (Miercuri, 17 aprilie 2013, 9:41)

      victordragos [utilizator] i-a raspuns lui constantin