CE Handbal (f): Germania - Romania 25-23/ Dezamagitor

de Adrian Ilincescu     HotNews.ro
Joi, 13 decembrie 2012, 20:44 Sport | Teamball

Gheorghe Tadici, selectioner al Romaniei
Romania a incheiat parcursul de la Campionatul European de handbal feminin cu o infrangere, scor 25-23, cu Germania. Tricolorele au evoluat dezamagitor in prima repriza, la pauza tabela aratand 16-9 pentru adversare. In urma acestui esec, echipa pregatita de Gheorghe Tadici a ratat sansa de a juca in meciul pentru locurile 5-6, ultimul obiectiv propus.

Marcatoare:

Germania: Steinbach 8 goluri, Wohlbold 3, Zapf 3, Muller 3, Hubinger 3, Nadgornaja 2, Augsburg 1, Loerper 1, Geschke 1;

Romania:
Vadineanu 7 goluri, Nechita 7, Geiger 4, Curea 1, Stanca 1, Bradeanu 1, Neagu 1, Pintea 1.