​CM Handbal (f): Rezultatele zilei - Brazilia (victorie cu Franta), lider in grupa Romaniei

Miercuri, 7 decembrie 2011, 10:24 Sport | Teamball

Romania, doar remiza cu Japonia
Brazilia a castigat partida cu Franta (de la Campionatul Mondial de Handbal Feminin), scor 26-22, rezultat in urma caruia se afla pe prima pozitie in Grupa C, din care face parte si Romania.

Citeste pe Stirile ProTV

Avertismentul celor mai buni bucatari din Romania. Ce se intampla atunci cand combini tigarile cu mancarea

Legile din Romania ii apara pe fumatori de nefumatori si nu invers. Cei mai buni bucatari din Romania insa atrag atentia asupra efectelor neasteptate pe care fumul de tigara le produce in restaurante.

5389 vizualizari
  • 0 (2 voturi)
    Calificari (Miercuri, 7 decembrie 2011, 10:31)

jb [utilizator]

Suntem matematic calificati de pe locul 4, 90% (zic eu) calificati de pe locul 3. Ii de evitat locul doi in grupa care ne pune fata in fata cu Rusia in sferturi.

Locul 1 sau 3 ii cam tot una din perspectiva sferturilor la cum arata grupele celelalte, cu toate ca locul 1 ne-ar oferi un meci mai usor in optimi (probabil coasta de fildes).

Oricum la cum jucam greu de crezut ca vom trece de sferturi ... speranta moare ultima, Hai Romania !
    Nationala de majorete (Miercuri, 7 decembrie 2011, 22:07)

vio [anonim]

asta este tot ce am putut in grupa,ata ne este valoarea,v-om pierde ambele meciuri ramase.Pierdem si urmatorul meci in sferturi si venim desumflati acasa.Am plecat ca o echipa umflata si am vazut adevarata valoare a lotului.Se simte lipsa jucatoarelor de valoare ca:Vizitiu,Neagu,Stanca si altele,Sa ne vedem lungul nasului .....