CM Handbal (f) Romania - Japonia (21.15)/ Ultimul antrenament

de A.I.     HotNews.ro
Marţi, 6 decembrie 2011, 12:52 Sport | Teamball

Cristina Varzaru
Foto: handballbrazil2011.com
Dupa ce nu a impresionat in partidele cu Tunisia si Cuba, nationala de handbal feminin a Romaniei vrea sa arate o schimbare de atitudine in fata Japoniei. "Adversarele (n.r. Japonia) alearga de la inceput pana la sfarsit. Fetele trebuie sa joace, vor urma meciurile grele din grupa", a punctat Radu Voina. Partida Romania vs Japonia va fi in direct pe Dolcesport si LiveText pe HotNews.ro de la ora 21.15. 

Despre meciul cu nationala Cubei

"Totul a plecat de la aparare. Lipsa crasa de combativitate. Fiecare vrea sa joace pentru ea. Ne-am chinuit cu Cuba, o echipa, cu tot respectul, de un alt nivel. Nu stiu ce sa mai zic, poate ca atat pot jucatoarele astea si noi cerem prea mult de la ele. Normal ar fi trebuit sa fie un meci in care sa evolueze toata lumea, sa menajam cateva dintre fetele care au jucat mai mult, dar se vede treaba ca nu toate sunt conectate la turneu" - Radu Voina (gsp).

Despre confruntarea cu Japonia

"Fetele trebuie sa joace daca pot sa joace. Japonia alearga de la inceput pana la sfarsit si trebuie sa o contracaram. Vin insa meciurile grele din grupa, unde se vede adevarata noastra valoare. Ca sa ajunga sa joace cu Brazilia si Franta de la egal la egal trebuie sa intre in competitie - Radu Voina (prosport). 

Grupa C, partidele zilei:

Tunisia - Cuba (19.00)
Romania - Japonia (21.15)
Franta - Brazilia (23.45)

Grupa C, clasament:

1 Franta 4 puncte
2 Brazilia 4
3 Romania 4
4 Tunisia 0
5 Cuba 0
6 Japonia 0.

Romania, partide disputate pana acum la CM:

Romania - Tunisia 30-28
Romania - Cuba 33-27.


Citeste mai multe despre   






















2871 vizualizari

  • +1 (3 voturi)    
    o nelamurire (Marţi, 6 decembrie 2011, 13:19)

    geo12 [utilizator]

    TVR-ul, in afara de pupatul in fund al unor oameni ai puterii ca Will Cheese, mai transmite si evenimente sportive importante??? Ma astept ca si Olimpiada de anul viitor sa o cautam pe net...ca TVR-ul e ocupat cu pupincurismul.
    • -2 (4 voturi)    
      TVR (Marţi, 6 decembrie 2011, 14:32)

      cipax [utilizator] i-a raspuns lui geo12

      TVR actioneaza intr-o economie concurentiala; daca o alta televiziune are o oferta mai buna decat TVR atunci aceasta va castiga. TVR nu poate licita sume ce depasesc un anumit buget ce este nesustenabil doar ca sa-i multumeasca pe iubitorii handbalului.
      Iubitorii handbalului pot intra pe www.dolcetv.ro si sa urmareasca meciurile nationalei de handbal, online, contra unei sume de bani modice.
    • 0 (0 voturi)    
      Cu Olimpiada ai dreptate, (Marţi, 6 decembrie 2011, 16:34)

      Constantin [anonim] i-a raspuns lui geo12

      dar si cu campionatul european de fotbal din 2012!

      Dolce deja a amanetat de la TVR transmisiile pentru cele doua evenimente sportive.
  • 0 (2 voturi)    
    sport (Marţi, 6 decembrie 2011, 14:10)

    mihai [anonim]

    asa este
    sa nu transmiti meciurile de la un campionat mondial????? pentru ce naiba mai platin abonament la TVR?????
  • -1 (3 voturi)    
    De ce platim?.... (Marţi, 6 decembrie 2011, 14:21)

    TED [anonim]

    Noi platim obligati taxe pentru TVR care are niste programe de adulare a lui Basescu si a gastii lui de hoti.In rest nu transmite stiri,divertisment,filme sau manifestari sportive(de fapt nimic) care pot fi interesante pentru public.Daca tot o platim noi.....poate o si putem desfinta....si pe angajati ii recompeseaza ciuma portocalie...ca sunt cam la fel.
    • 0 (2 voturi)    
      da sigur (Marţi, 6 decembrie 2011, 15:16)

      Fishu [anonim] i-a raspuns lui TED

      Sigur Basescu e de vina ca nu transmite TVR campionatul mondial ca si pt tot ce se intampla in tara, ce sa-ti spun. Problema e la cei care au incasat banii cand TVR-ul a vandut drepturile de transmisie catre Dolce. Sunt convins ca a fost data o spaga pe masura, sa nu ii doara de injuraturile romanilor. Tare as vrea sa aflam cum s-a facut vanzarea respectiva. In rest: Hai Romania!!!
      • 0 (0 voturi)    
        Romania (Marţi, 6 decembrie 2011, 22:11)

        Flo [anonim] i-a raspuns lui Fishu

        Clar, basescu e vinovat pentru toate, sa nu degeneram, aici e vorba de sport, va rog rezumati-va la sport ca de politica sunt satul!!!
  • 0 (0 voturi)    
    Meci de handbal (Marţi, 6 decembrie 2011, 15:42)

    sport [anonim]

    Meciurile sunt transmise in direct pe Dolce Sportprogra,m pe care eu nu il prind din pacate.....Am incercat sa ma uit pe internet la meciuri dar nu reusesc trebuie sa instalez prea multe programe ajutatoare....
    • +2 (2 voturi)    
      Meci de handbal (Marţi, 6 decembrie 2011, 16:23)

      grig52 [utilizator] i-a raspuns lui sport

      Meciurile le poti vedea pe internet daca sti unde : http://www.firstrowsports.tv/ .Dai klik pe fereastra OTHER si si dai apoi klik pe HANDBALL si-ti apare lista de meciuri pe care o transmit ,sper ca mai departe sa te descurci (foloseste Firefox ,Chrom sau Safari care sunt recomandate de ei ) vizionare placuta si HAI ROMANIA !!!!
      • 0 (0 voturi)    
        HAI ROMANIA (Marţi, 6 decembrie 2011, 19:12)

        gabriel [anonim] i-a raspuns lui grig52

        Daca este buna adresa esti mare.
  • 0 (0 voturi)    
    Echipa Romaniei (Marţi, 6 decembrie 2011, 21:49)

    Adi [anonim]

    Nu mai inteleg nimic despre echipa noastra, ori sunt praf, ori merg pe o anumita strategie in care sa le faca pe adversarele puternice din meciurile urmatoare confuze
  • 0 (0 voturi)    
    Romania (Marţi, 6 decembrie 2011, 22:45)

    Adi [anonim]

    Sper sa manance niste batai la cel putin 10 goluri diferenta ca sunt penibile, chiar m-am enervat azi, nu o sa mai uit la meciurile lor, ca doar te enervezi degeaba!!!!