VIDEO CM handbal (f): Romania -Tunisia 30-28/ Emotii neprevazute

de A.S.     HotNews.ro
Sâmbătă, 3 decembrie 2011, 18:48 Sport | Teamball

Echipa de handbal a Romaniei a castigat greu in fata Tunisiei, in primul joc la Mondialul din Brazilia. Handbalistele "tricolore" au facut greseala de a-si lua adversarul la pret de matineu si s-au trezit conduse la pauza (15-14 pentru africane). La reluare, avansul Tunisiei s-a marit la trei goluri, romancele avand nevoie de toate atuurile pentru a echilibra si pentru a se impune, abia in ultimele 10 minute (30-28).

"Asa cum am mai spus-o si altadata, eu ma tem cel mai mult de echipa Romaniei. Intram greu in meci, pentru ca avem probleme de concentrare si asa ajunge Tunisia, despre care nu stiam mare lucru, sa ne puna asemenea probleme. Ma ingrijoreaza accidentarea Oanei Manea: sper sa poata fi recuperata, pentru cu nu poti sa joci un turneu final intr-un singur pivot" - Cristian Gatu, presedinte FRF, pentru Dolcesport.

In urmatorul mei la campionatul mondial, handbalistele tricolore vor intalni Cuba, luni, de la ora 19.00.
























9419 vizualizari

  • +2 (2 voturi)    
    post (Sâmbătă, 3 decembrie 2011, 19:17)

    Duncan_Idaho [utilizator]

    N-ar fi rau sa specificati si postul pe care se da evenimentul respectiv... Multumesc!
  • +5 (7 voturi)    
    succes handbalului romanesc! (Sâmbătă, 3 decembrie 2011, 19:23)

    cristiaan [anonim]

    Iata un sport care ne duce mereu in cele mai selecte companii, acolo unde fotbalukl nu ne mai duce de mult, mult timp. Poate e vremea sa investim mai mult in handbal.

    Succes, fetelor!
  • -8 (8 voturi)    
    este tocmai invers (Sâmbătă, 3 decembrie 2011, 19:46)

    gabi [anonim]

    sunteti varza! este tocmai invers ! Conduce Tunisia cu 14-13 !
  • +2 (2 voturi)    
    Live pe net? (Sâmbătă, 3 decembrie 2011, 19:51)

    Criss [anonim]

    stie cineva pe unde se poate vedea live?

    Hai Romania!
  • +2 (2 voturi)    
    cm handbal feminin (Sâmbătă, 3 decembrie 2011, 20:29)

    beny [anonim]

    Daca tot ne invitati sa urmarim meciu la voi.dece nu _ldati in desfasurarea lui?In tara asta chiar nimeni nu fce o treaba cap-coada?
  • +2 (2 voturi)    
    Romania-Tunisia (Sâmbătă, 3 decembrie 2011, 20:34)

    gatu [anonim]

    DORMITI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    vrem amanunte
  • +4 (4 voturi)    
    jenant foarte (Sâmbătă, 3 decembrie 2011, 20:35)

    gopo [anonim]

    modul in care ati acoperit meciul.. ieseati mai bine chiar si cu update de la evz, dar ati preferat nimicul.. halal.
  • +5 (5 voturi)    
    cm handbal fem. (Sâmbătă, 3 decembrie 2011, 20:38)

    beny [anonim]

    Dati rezultatul final in seara asta sau dupa terminarea cm?
  • +3 (5 voturi)    
    pt jegosii din tvr (Sâmbătă, 3 decembrie 2011, 21:35)

    Bogdanel [anonim]

    MEciurile romania de la cM se vad numai pe dolce sport pt ca nu i asa daia avem TVR la care platim toti ab lunar ca sa vedem pe un post de doi lei care nu-l are aproape nimeni in grila de programe meciurile Romaniei. De ce naiba nu se poate introduce macar dolce sport si pe rds contra unei sume daca nu vor gratis?!?! Chiar nu inteleg politica asta comunista de la cablistii nostri. Oricum UE TVR pt ca nici macar bani pt niste meciuri de handbal nu aveti. bine ca aveti pt toate prostiile de emisiuni care le faceti si nu se uita nimeni!
  • +3 (5 voturi)    
    cm handbal fem. (Sâmbătă, 3 decembrie 2011, 22:05)

    Rada [anonim]

    Domnilor,
    cred ca poporului roman , doar atat i-a mai ramas - SPORTUL. In anii trecuti ati transmis toate jocurile Romaniei pe postul national de televiziune, iar acum il transmiteti pe Dolce un post pe care nu il are toata lumea. Cei care doresc sa vada jocurile echipei Romaniei si nu au dolce ce fac? Intotdeauna cineva trrebuie sa strice tot ce este bun. Abia am asteptat sa inceapa campionatul mondial si am surpriza sa nu pot sa-l vad. Si sunt sigura ca mai sunt multi, multi altii care nu pot sa-l vada. Nu stiu cand se iau aceste decizii chiar nu se gandeste nimeni la poporul acesta. Macar atat sa mai vedem la televiziuni, ca ne-am saturat de atata politica si mizerie cata exista in tara asta.
  • -1 (3 voturi)    
    dolce online (Sâmbătă, 3 decembrie 2011, 22:32)

    flrin [anonim]

    se poate face un abonament online pentru o luna . si nu costa o avere
    • 0 (0 voturi)    
      Dolce on-line (Duminică, 4 decembrie 2011, 12:35)

      ion [anonim] i-a raspuns lui flrin

      Puteti viziona meciurile echipei de handbal aici:

      http://onesitetv.com/tvonline/country/Romania/
  • 0 (4 voturi)    
    Majoritatea criticilor este normal ! (Sâmbătă, 3 decembrie 2011, 22:46)

    banateanul. [utilizator]

    Cine este proprietarul acestui post DOLCE? A cui este interesul ca multe emisiuni sportive de interes national sa fie transmis de acest post ?
    Daca este un post care transmite pe satelit ,dece nu are transmisie ne codata FTA (free to air) ?
    • 0 (0 voturi)    
      Pt ca ai intrebat. (Duminică, 4 decembrie 2011, 18:23)

      george [anonim] i-a raspuns lui banateanul.

      Dolce este televiziunea prin cablu de la Romtelecom. Asa cum Cosmote este telefonia mobila de la Romtelecom. Si cum Clicknet este internetul de la Romtelecom. Au doua (in serile de uefa champions league au trei)canale de sport. Ei au cumparat dreptul de a transmite meciurile de la C.M. de handbal. Si le transmit (si nu doar pe ale Romaniei. De exemplu, dupa meciul fetelor noastre am vazut un superb Norvegia - Germania in care au batut nemtoaicele) Eu sunt abonat Dolce si , in consecinta, nu am canalele Digi sport. Asa ca nu vad meciuri de fotbal din liga 1 (nu ca mi-as dori!) si am ratat , de exemplu, Barca - Real.. Fiecare cablist cu plusurile si minusurile lui. Si fiecare abonat cu avantajele si dezavantajele lui.
      • 0 (0 voturi)    
        stimate george! (Luni, 5 decembrie 2011, 6:47)

        banateanul. [utilizator] i-a raspuns lui george

        Foarte multe multumiri pentru explicatiile,fiindca altfel poate muream prost :) Inca odata multumiri !
    • 0 (0 voturi)    
      Nu e normaaaal (Luni, 5 decembrie 2011, 12:51)

      handbalista [anonim] i-a raspuns lui banateanul.

      e normal sa fie o licitatie pt castigarea drepturilor de transmisie, dar NU e normal ca TVR, pe care il are toata lumea, sa nu dea 2 bani pe campionatul mondial de handbal, si nu numai. Suntem singura tara din lume care a participat la toate editiile campioantului, si ajungem ca nici macar 10% sa poata vedea meciurile. Bine ca se investeste in fotbaaaaaaal!!! Spalare de bani si joc de interese, asta e. Traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul. Pana una alta, HAI ROMANIA, HAI FETELOR!!!
  • 0 (0 voturi)    
    limbaj (Sâmbătă, 3 decembrie 2011, 23:21)

    burebista [anonim]

    ma intreb de ce incepe sa adopte hotnews limbajul specific //de pe canalele de sport.
    'pret de matineu'? e chiar atat de fascinanta expresia incat trebuia sa o copiati? jenant...(editat de HotNews.ro)
  • 0 (0 voturi)    
    o idee... (Duminică, 4 decembrie 2011, 0:33)

    Sandu [anonim]

    ar fi bine ca Gatu sa fie la FRF:))
  • +1 (1 vot)    
    Rusine TVR (Duminică, 4 decembrie 2011, 6:52)

    Dan [anonim]

    Este o rusine nationala sa nu putem vedea meciurile nationalei feminine pe postul national pe care culmea il "sponsorizam" lunar.
    Desi am un respect aparte pentru TVR care s-a purtat echidistant in problemele politice ma doare sufletul sa nu pot sa vad aceste meciuri.
    Inca nu este tarziu se mai pot cumpara meciurile ramase sau ajungeti la intelegere cu DOLCE TV. Faceti un gest normal pentru noi si transmiteti aceste meciuri.
  • 0 (0 voturi)    
    iesim sigur campioni mondiale (Duminică, 4 decembrie 2011, 8:41)

    grp [anonim]

    cum se zice - ce incepe mai prost poate se termina bine si iesim campioni mondiali - de obicei incepeam fulminant cu victorii la scor , ne autoridicam in slavi si pe urma o luam in bot :)...HAIIIIIIIIIIIIIIIIIIII ROMANIAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA
  • +1 (1 vot)    
    link pentru vizionare pe internet (Duminică, 4 decembrie 2011, 10:47)

    gabi [anonim]

    http://tvronline.com/dolce-sport/

    Rusine TVR ca nu ati contracta acest meci ! Cine este abonat pe Dolce il poate vedea , restul folositi acest link. Functioneaza bine. HAI ROMANIA !
  • -3 (3 voturi)    
    va plangeti ca nu vedeti handbal... (Duminică, 4 decembrie 2011, 12:26)

    doru [anonim]

    dar steaua -dinamo cati romani o sa-l vada?
    • +2 (2 voturi)    
      si? (Duminică, 4 decembrie 2011, 13:35)

      thebblack [utilizator] i-a raspuns lui doru

      nu vedem nici avantul prabusirea - fc scuipandunare... care-i paguba?