CM Rugby Noua Zeelanda - campioana mondiala (8-7 cu Franta)

de A.S.     HotNews.ro
Duminică, 23 octombrie 2011, 11:07 Sport | Teamball

FOTOGALERIE "All Blacks" vs Franta
Dupa 24 de ani, Noua Zeelanda a castigat un nou titlu de campioana mondiala la rugby. Duminica, in finala disputata pe stadionul "Eden Park" din Auckland, "All Blacks" au invins Franta la limita, 8-7. Noua Zeelanda a dominat prima repriza, in vreme ce Franta a avut o formidabila reactie in partea secunda: francezii au cautat in ultimele minute punctele care sa le aduca titlul, insa Noua Zeelanda s-a aparat foarte bine, iar in ultimele minute nu s-a sfiit sa blocheze mingea, pana la expirarea timpului regulamentar.

Noua Zeelanda - Franta 8-7

Momente importante:
'6 Weepu rateaza lovitura de pedeapsa
'14 Woodcock eseu, Weepu rateaza transformarea 5-0
'26 Weepu rateaza lovitura de pedeapsa
'43 Yachvili rateaza prima lovitura de pedeapsa de care a beneficiat Franta.
'45 Donald transforma lovitura de pedeapsa 8-0
'48 Eseu francez Dusautoir. Transforma Trinh-Duc. 8-7
'66 Trinh-Duc rateaza lovitura de pedeapsa 8-7




















4478 vizualizari

  • +1 (1 vot)    
    Se poate vedea pe internet? (Duminică, 23 octombrie 2011, 11:27)

    Daniel [anonim]

    Pune cineva un link unde as putea vedea pe internet?

    Multumesc!
    • -11 (13 voturi)    
      Hai Franta! (Duminică, 23 octombrie 2011, 11:35)

      Dan123 [utilizator] i-a raspuns lui Daniel

      Europeni de-ai nostri...
      • -9 (13 voturi)    
        Hai Franta! (Duminică, 23 octombrie 2011, 11:40)

        Daniel [anonim] i-a raspuns lui Dan123

        Sa aduca din nou trofeul in emisfera nordica!
      • +9 (13 voturi)    
        europeni de-ai nostrii.. (Duminică, 23 octombrie 2011, 12:17)

        derbedeu [anonim] i-a raspuns lui Dan123

        Da ma, ca tu tare esti de-al lor!
    • 0 (0 voturi)    
      hier (Duminică, 23 octombrie 2011, 11:39)

      io [anonim] i-a raspuns lui Daniel

      http://livetv.ru/de/eventinfo/91618_france_new_zealand/
      • 0 (0 voturi)