Giurgiu: Agresorul lui Chauncey Hardy a declarat recurs

de V.M.     HotNews.ro
Marţi, 11 octombrie 2011, 22:11 Sport | Teamball

Ionut Tanasoaia, principalul suspect in cazul agresiunii care a dus la decesul baschetbalistului american Hardy Chauncey, el fiind arestat preventiv de Tribunalul Giurgiu, a declarat recurs, urmand sa isi sustina motivatia in fata instantei superioare de judecata in momentul in care va fi judecat cazul.

"El a spus ca declara recurs urmand ca acesta sa fie sustinut si formulat in momentul in care se va judeca cazul la Curtea de Apel Bucuresti", a declarat marti pentru Agerpres, avocatul Emil Vuca, care-l apara pe cel care l-a lovit pe jucatorul american.

Avocatul a adaugat ca nu cunoaste data la care va fi judecat cazul.

Ionut Tanasoaia a fost arestat preventiv pentru 29 de zile
, luni, mandatul fiind emis de Tribunalul Giurgiu, sub acuzatiile de lovituri cauzatoare de moarte, ultraj contra bunelor moravuri, tulburarea linistii publice.


Citeste mai multe despre   






















1193 vizualizari

  • +4 (6 voturi)    
    fara sansa (Marţi, 11 octombrie 2011, 22:18)

    dili [anonim]

    pot sa faca si mama recursului, asta deja a devenit caz ultra-mediatizat si va fi judecat in regim de urgenta cu o pedeapsa exemplara. si asta doar pentru ca unchiul nostru sam e cu ochii pe noi. daca facem vreo prostie ne arde de nu ne vedem... si uite asa mai scapam si noi de cate un interlop. chiar, ce-ar fi sa punem interlopii sa omoare personalul ambasadei sua? s-ar face o curatenie in romania... mama, mama.
  • +6 (6 voturi)    
    Sa fie lasat liber (Marţi, 11 octombrie 2011, 22:41)

    Lucifer [anonim]

    pe teritoriul SUA, mai precis in cartierul de unde provine sportivul.
  • 0 (0 voturi)    
    Clementa (Marţi, 11 octombrie 2011, 23:14)

    Cetatean [anonim]

    Probabil trebuie incurajata violenta.
  • +2 (2 voturi)    
    Ca cam asha-i jokul pe la noi, prn presa (Marţi, 11 octombrie 2011, 23:18)

    Ghici! [anonim]

    Puradelu' il intreaba pe Bulibasa ce este democratia:
    - Atunci cand cheltuim ajutorul social in doua zile si apoi mergem si luam ce-i al altuia, aia e democratia.
    - Si ala nu zice nimic?
    - Ba da, dar aia e rasism.
  • 0 (0 voturi)    
    poate imi explica si mie cineva (Marţi, 11 octombrie 2011, 23:23)

    marian [anonim]

    In toata povestea asta e un lucru pe care nu il prea inteleg. S-a tot batut toba cu legaturile astuia cu nu stiu ce clan interlop. Ba la un moment dat s-a vehiculat chiar ca fiul bulibasei ar fi fost in club. Plus de asta pana la urma nimeni nu cred ca a inteles ce s-a intamplat acolo ,cum s-au desfasurat lucrurile. Oare nu cumva juniorul lui Butoane o fi cel care a facut scandalul iar parlitul asta e doar o inaintare? Nu vi se pare ca toata povestea e cam cusuta cu ata alba? Sau poate doar mie mi se pare ciudat?
    Oricum ,indiferent de ce se va intampla mai departe ,pacat de baschetbalistul ala.
  • 0 (0 voturi)    
    Logic (Marţi, 11 octombrie 2011, 23:29)

    sile [anonim]

    Doar nu era sa ne asteptam la bun simt.
  • 0 (0 voturi)    
    eventual... (Marţi, 11 octombrie 2011, 23:52)

    criss [anonim]

    ar putea trimite americanii cateva drone din Afganistan in Romania ca sa mai faca curatenie, sau o trupa de la Navy Seals US Marine, ca stim ca le place la interlopi sa se joace "pac pac" :)
  • 0 (0 voturi)    
    nesimtire la cote maxime! (Miercuri, 12 octombrie 2011, 14:28)

    matrix [anonim]

    Ca la noi la nimeni...dupa ce a comis o crima mai are si tupeul sa mai declare recurs!!!! recurs la ce? Oricum la cat de corupti sunt magistratii nostrii nu lua mai mult de doi ani cu suspendare ca dehh, a fost omor prin imprudenta si baiatul sarcu' era cel mai cinstit de pe planeta (pai nici antecedente penale nu are). Din cate vad, avocatul cu pricina urmareste (si cred ca o sa-i iasa), sa-l scoata basma curata pe interlop, nu m-ar mira sa vad ca de fapt baschetbalistul va fi scos vinovat, ca pana la urma s-a impiedicat de pumnul criminalului si in cadere s-a lovit de o sticla de bere si de picioarele interlopilor ce dansau pe ring in acel moment.
    La noi totul este posibil si un astfel de deznodamant nu ar mai mira pe nimeni...