Primarul din Giurgiu: Baschetbalistii straini nu mai vor sa joace la CSS

de V.M.     HotNews.ro
Marţi, 11 octombrie 2011, 14:11 Sport | Teamball

Primarul municipiului Giurgiu, Lucian Iliescu, sustine ca baschetbalistii straini care joaca la echipa CSS Giurgiu i-au spus ca nu mai doresc sa activeze in echipa locala, in urma incidentului in care baschetbalistul american Chauncey Hardy si-a pierdut viata.

"Am avut o discutie cu acesti jucatori - ei sunt prietenii nostri si sunt in relatii bune cu ei, dar mi s-a spus, prin vocea antrenorului, ca nu mai au siguranta sa mai ramana aici'', a precizat Iliescu, citat de Agerpres.

Potrivit acestuia, decesul baschetbalistului american i-ar fi speriat atat pe jucatori, cat si pe familiile acestora, care doresc intoarcerea lor cat mai repede acasa.

In echipa CSS Giurgiu activau cinci americani si un muntenegrean.


Baschetbalistul american Hardy Chauncey a fost internat la spitalul Bagdasar-Arseni, din Bucuresti, dupa un incident care a avut loc, sambata noaptea, la Giurgiu, la cateva ore de la castigarea meciului cu Dinamo. Hardy Chauncey a murit, duminica, la putin timp dupa ce a fost supus unei interventii chirurgicale.

Concluziile preliminare ale raportului de autopsie in cazul sau arata ca decesul sportivului a survenit unui traumatism puternic, soldat cu hemoragie masiva si fractura craniana.

Ionut Tanasoaia, tanarul care l-a lovit pe baschetbalistul american, a fost arestat preventiv pentru 29 de zile, luni, mandatul fiind emis de Tribunalul Giurgiu, sub acuzatiile de lovituri cauzatoare de moarte, ultraj contra bunelor moravuri, tulburarea linistii publice.


Citeste mai multe despre   























1150 vizualizari

  • 0 (0 voturi)    
    Lucian Iliescu e cel mai "smecher" din Giurgiu (Marţi, 11 octombrie 2011, 14:48)

    Bogdan [anonim]

    Baschetbalistii nu stiu ca primarul si nevasta-sa sunt cei mai smecheri si temuti oameni din Giurgiu. Nu se atinge nimeni de ei daca stiu ca "famiglia" Iliescu e in spatele lor. Cu americanul a fost o greseala, nu stiau aia cine e ...
  • +4 (4 voturi)    
    ok (Marţi, 11 octombrie 2011, 15:02)

    alex [anonim]

    E si normal. Asta se intampla cand bandele de infractori sunt mai importante decat niste jucatori profesionisti si atunci cand politia nu ofera protectie iar justitia nu ofera dreptate in mod transparent.

    Ar trebui sa tina cont de asta cei care le canta in struna banditilor locali...
    • -5 (5 voturi)    
      1. Daca nu mai vor sa joace, (Marţi, 11 octombrie 2011, 15:42)

      releu [utilizator] i-a raspuns lui alex

      sa plece.
      2. dar cand in SUA lunar vine unul cu mitraliera si i ncepe sa traga in oameni prin scoli, centre comerciale, acolo ce e?
      3/ nu faceti tam-tam mai mult decat e necesar in cazul unui incident grav.
      • 0 (0 voturi)    
        unde dai crapa (Marţi, 11 octombrie 2011, 23:16)

        doiperi [anonim] i-a raspuns lui releu

        In exemplul comparat e vorba de descreierati care isi inchipuiesc ca asa protesteaza impotriva societatii gaunoase, pe cand la noi e vorba de gaunosii care vor sa se impuna in societate.
  • +3 (3 voturi)    
    COECHIPIERI LASI (Marţi, 11 octombrie 2011, 15:17)

    cris [anonim]

    De ce sa joace langa niste coechipieri lasi care de frica nu vor sa spuna ce s-a intamplat. Au mers toti ca niste muieri resemnate sa depuna lumanari in loc sa iasa in strada sa ceara dreptate.
  • +1 (1 vot)    
    Parerea mea (Marţi, 11 octombrie 2011, 16:19)

    Zupa [anonim]

    Primarul si gasca lui a preferat sa sacrifice echipa de baschet decat sa strice relatiile cu acel clan. Gandeste ca un jucator de baschet se mai gaseste dar un sprijin ca al interlopilor mai greu. Oare de ce coechipierii nu au vazut nimic?
  • -1 (1 vot)    
    auguri! (Marţi, 11 octombrie 2011, 19:15)

    adio, ma! [anonim]

    Adio si n-am cuvinte!
  • 0 (0 voturi)    
    Orashe scapate de sub Legi... Ex Giurgiu!!! Mafia (Miercuri, 12 octombrie 2011, 10:33)

    Dan Roman [anonim]

    Ar fi ca in Basmele cu fat frumos .. caJUSTITIA si POLITIA sa inceapa sa isi faca treaba... Daca vedem chestia asta... inseamna ca s-a schimbat macar putin si pe la noi.... Pai in Cazul COSMA cei care au comis-o au ajuns unde trebuie... INSA E UNGARIA!!! Nu sperati asa ceva.. Garantat.. o sa fie mushamalizat cazul.. ca in atitea altele.. sau o sa se piarda urmele intre Politie si Justitie.... Si peste 5-10-15 ani o sa zica ca de fapt a fost VINOVAT mortul... Pai cum e posibil la noi Orashele sunt conduse de Mafioti... alde "BUTOANE" si Politia nu reactioneaza... Aaa si acum se mira ca aia fac Ordinea in locul politiei.... Dupa politizhtii de Frontiera .. din cauza carora nu o sa intram prea curind in UE... si a celor de la Justitie care tot prind odraslele unor Interlopi sau Minishtrii .. Vezi cazul Placinta... A patzit ceva fiul Ministrei Placinta... Ce vroiati sa patzeasca... A dat si el cu masina peste unul ca asa a vrut MUSHCHII LUI!!!! Care e treaba! Domnu primar.. ce vreti dv.. e pt Campania electorala... PT FRAIERI!!!! SA FIM SERIOSHI!