CM Rugby: Noua Zeelanda vs Argentina 33-10/ Fara probleme

Duminică, 9 octombrie 2011, 12:18 Sport | Teamball

Piri Weepu, decisiv pentru Noua Zeelanda
Noua Zeelanda a intregit tabloul semifinalistelor de la Campionatul Mondial de Rugby, gazdele competitiei reusind sa treaca, scor 33-10, de Argentina, la Auckland, pe "Eden Park". In penultimul act, Noua Zeelanda se va duela, pe 16 octombrie, cu Australia.

Marcatori:

Eseuri: Kieran Read, Brad Thorn - Julio Farias Cabello
Transformari: Aaron Cruden - Felipe Contepomi
Lovituri de pedeapsa: Piri Weepu (7) - Marcelo Bosch.

Arbitru: Nigel Owens (Tara Galilor)
Spectatori: 57.912.

Program semifinale:

Tara Galilor - Franta, sambata, 15 octombrie, de la ora 11.00
Australia - Noua Zeelanda, duminica, 16 octombrie, de la ora 11.00 (ambele dispute vor fi in direct pe Digisport).

1266 vizualizari

• +6 (6 voturi)
    Titlul idiot... (Duminică, 9 octombrie 2011, 14:32)

Ionel [anonim]

Titlul idiot pus de un jurnalist care n-a vazut meciul. Noua Zeelanda a castigat foarte greu, desprinzandu-se pe tabela de marcaj doar in ultima parte a jocului, dupa ce apararea arpararea argentiniana n-a mai facut fata (dupa eliminarea unui om echipa argentiniana a jucat 10 minute in 14 oameni). Victoria reflecta diferenta de valoare dintre cele doua loturi, dar numai "fara probleme" n-a fost meciul.
    Poate n-ar fi rau sa va uitati la meciuri inainte de a scrie despre ele...
    - (Duminică, 9 octombrie 2011, 19:41)

ddr [anonim]

In minutul 66 (din 80), scorul era 18-10 pentru Noua Zeelanda echivalentul unui 2-1 in fotbal, deci numai usor nu a fost meciul.