Ronnie O'Sullivan se revolta: N-o sa mai vin la niciun turneu pentru 30.000 de lire sterline

de Vlad Epurescu     HotNews.ro
Marţi, 13 ianuarie 2009, 12:24 Sport | Snooker

S-a cam saturat de snooker!
Foto: AGERPRES
Ronnie O'Sullivan a rabufnit dupa ce l-a invins pe Joe Perry, la Mastersul de snooker tinut pe Wembley Arena. Campionul considera ca snookerul nu mai e un sport atractiv si recunoaste ca nu mai evolueaza cu aceeasi ardoare.

"Ma simt ca sunt intr-un sport care a avut niste zile bune si acum este in picaj. Snookerul moare daca nu se va intampla ceva sa il revigoreze. Nu o sa mai vin la aceste turnee pentru 30.000 de lire sterline", a tunat O'Sullivan, un om care nu mai simte entuziasm pentru ceea ce face. "Daca cineva ca Barry Hearn ar veni sa ia acest joc si sa faca ceea ce s-a facut cu darts-ul, de exemplu, sa fie totul mai distractiv si mai viu, poate ca o sa fiu si eu mai entuziasmat si as juca altfel."
























3886 vizualizari

  • -6 (6 voturi)    
    tzaran (Marţi, 13 ianuarie 2009, 12:47)

    Horia [anonim]

    e un tzaran de irlanda, sau de unde o fi
    a uitat de unde a plecat
    toti sportivii de azi viseaza sa castige bani si faima, din pacate faima are si nu o merita, se pare ca banii nu il multumesc
    • 0 (0 voturi)    
      tu esti badaranul (Luni, 19 ianuarie 2009, 14:25)

      n-am [utilizator] i-a raspuns lui Horia

      Habar n-ai de snooker si de Ronnie O' Sullivan, nu te mai baga unde n-ai minime cunostinte, denota incultura... si badaranie
      cauta pe Google si vezi cine e si de unde a plecat Ronnie.........
      In orice caz, nu asculta manele si nu fluiera gacici pe strada!
  • +1 (1 vot)    
    detaliile complete ... (Marţi, 13 ianuarie 2009, 12:55)

    nolty [anonim]

    aici: http://eurosport.yahoo.com/12012009/58/ronnie-s-t-snooker-needs-x-factor.html
    • +2 (2 voturi)    
      Ronny e cel mai spectaculos jucator de snooker (Marţi, 13 ianuarie 2009, 15:22)

      tennisdude [anonim] i-a raspuns lui nolty

      si are voie sa zica orice :))
      • -1 (1 vot)    
        sa zica orice? (Marţi, 13 ianuarie 2009, 15:52)

        dan [anonim] i-a raspuns lui tennisdude

        nu sunt de acord cu zisul orice - faptul ca joaca foarte bine un sport nu-l scuza pentru badaranismele de care a dat dovada si continua sa dea...
        sunt total de acord cu Horia - a uitat de unde a plecat....
  • 0 (0 voturi)    
    atractie fatala (Marţi, 13 ianuarie 2009, 17:20)

    meh [anonim]

    "nu se mai simte atras de acest sport, pe care il considera neatractiv", fiind pe moment atras de alte lucruri mai atractive care il atrag mai mult decit il atrage snookerul care nu il mai atrage, nemaifiind atractiv. care este.

    domnule epurescu, nu mai scrieti de fotbal, ca si asa nu intereseaza pe multa lume (evident dupa nr de comentarii - nr redus in ciuda "cersitului" de comentarii cu formula "ce parere aveti despre ... ?") si se pare ca incepeti sa "scriti" cum vorbesc foLbalistii

    PS: sunt curios daca mesajul asta va fi publicat. presupun ca nu, desi e scris foarte politicos si are doar urme vagi de ironie
  • 0 (0 voturi)    
    sport vs arta (Marţi, 13 ianuarie 2009, 17:29)

    snoo [anonim]

    sportul asta aduce foarte mult cu o arta. iar Ronnie, ca orice artist, isi permite capricii. Go Ronnie!
  • +1 (3 voturi)    
    Of! (Marţi, 13 ianuarie 2009, 19:39)

    Bila Neagra [anonim]

    1. "Daca cineva..." Fault de 7 puncte pentru cacofonie.
    2. "...sa ia acest joc", adica "take over this game"? Adica "sa preia (spre administrare, eventual) acest joc"?
    3. "...sa faca ceea ce s-a mai facut" Fault de 7 puncte pentru cacofonie.
    4. "...cu darts-ul"?Darts are forma de plural si-l articulati la singular. E ca si fiorosenia numita "chipsuri", care dubleaza pluralul. Era greu de scris "cu jocul de darts"?
    5. "...poate ca o sa fiu si eu mai entuziasmat si as juca altfel" Alegeti-va, domnule Epurescu, un mod verbal si ramaneti cu el, nu-l inselati in trei cuvinte.

    Cat despre fondul articolului, Ronnie a spus, de fapt, ca daca situatia nu se schimba, nu se va duce la turnee pentru 30-40.000 de lire.
    • +1 (1 vot)    
      Va multumesc (Miercuri, 14 ianuarie 2009, 0:11)

      Lion [utilizator] i-a raspuns lui Bila Neagra