Doroftei: Bute va intra in SUA si le va rupe gatul la toti. Am gresit fata de el fiindca am fost mai repezit

de Ionut Baias     HotNews.ro
Marţi, 19 iulie 2011, 22:33 Sport | Alte sporturi

Doroftei si Bute
Foto: AGERPRES
"Bute este un campion si trebuie respectat. El este al nostru si trebuie sa ne mandrim cu el. Dar, daca unul isi doreste mai mult de la box si de la Bute, fiindca poate, inseamana ca trebuie sa-l omoram?, a declarat Doroftei la emisiunea "Agentul VIP" de pe Kanal Dbut

Acesta spune ca a sperat doar ca Bute sa "intre" mai repede in America.

"N-a facut-o atunci, dar o poate face acum fiindca este intr-o forma foarte buna, le va rupe capul al toti si poate castiga 2-3 centuri... Eu am declarat initial ca-si va rupe gatul daca va intra in America nepregatit cu niste meciuri mai bune. Asta e. Am gresit ca mi-am dat cu parerea la timpul ala", spune Doroftei.

Fostul mare pugilist a declarat ca el s-a referit cu umor la cazatura adversarului lui Bute, dar n-a sustinut nicio clipa ca la mijloc ar fi fost vorba de un aranjament sau trucaj. "Bute a fost prea bun pentru el. Mie-mi place sa ma exprim mai savuros, dar asta e tot... Poate n-am stiut nici eu sa ma exprim de-a lungul timpului foarte bine ca sa-i fac pe romani sa inteleaga ce am vrut sa spun cu adevarat", a declarat Doroftei.


Citeste mai multe despre   






















5561 vizualizari

  • +8 (12 voturi)    
    Moshu ' (Marţi, 19 iulie 2011, 23:12)

    oddox [anonim]

    nu poate pur si simplu sa taca, dupa toate mizeriile aruncate ? E penibil...
  • +9 (11 voturi)    
    ... (Marţi, 19 iulie 2011, 23:16)

    anca [anonim]

    Hai, las-o balta acum .. ce faci acum, adica lingi dupa ce scuipi, te face si mai jegos, dpdv al caracterului decat esti .....Ai vazut ca nimeni nu0ti da dreptate si ai schimbat repede macazul .... Urat !
  • +6 (6 voturi)    
    Il dau afara de la iaurt! (Marţi, 19 iulie 2011, 23:19)

    Fane [anonim]

    Mosul nu stie ca atunci cand ataci un brand ca Bute pe care deja au pus ochii companii de publicitate mari risti sa-ti rupi gatul. Se va dovedi ca banii luati de la Felix sa-l faca de cacao pe Bute vor duce pentru el la pierderea unor contracte. Felix si-a realizat obiectivul de a o injura pe Udrea iar Mosul va ramane cu banii luati.
  • -1 (9 voturi)    
    Poplaritatea in scadere! (Marţi, 19 iulie 2011, 23:28)

    jon [anonim]

    Eu l-am iubit si il iubesc pe Doroftei... asa cum m-am trezit pentru el la 4 dimineata ma trezesc acum pentru Bute. Tot ce e posibil ca meciurile sa fie de un nivel foarte scazut pentru Bute, dar asta e tot ce da acum IBF-ul. Cand v-a intra in America lucrurile vor deveni mai serioase, iar Bute o sa aiba probleme mari. Doroftei sa incerce sa nu isi mai dea cu parerea despre box, ca nu va fi inteles. Oamenii inteleg doar spectacolul si nu fac diferenta intre un boxer bun si unul slab. Toate afirmatiile despre meciurile lui Bute nu fac decat sa iti scada popularitatea.
    Ma bucur ca a luat o atitudine pozitiva in ceea ce il priveste pe Bute.

    Rusine Bute ca nu i-ai trimis nici o invitatie lui Doroftei pentru gala de la Bucuresti.
    • +4 (4 voturi)    
      Nu vad dece sa ii fie rusine (Miercuri, 20 iulie 2011, 0:03)

      GEORGE [anonim] i-a raspuns lui jon

      Cand arunca cu kkt in tine pe la toate posturile de televiziune si in alte mijloace mass media nu vad dece l-ai invita. Spun asta pentru ca Doroftei nu l-a atacat pe Bute pentru prima data la aceasta gala. Pe Doroftei il roade invidia ca el si-a spart fata boxand la Interbox pe bani foarte putini si acum este aproape lefter in timp ce Bute castiga intr-un meci mai mult decat Doroftei in toata cariera lui. Trebuie sa mai fii si inteligent in viata ca sa reusesti ca degeaba esti un bun boxer daca esti prost. Bute face bine ca se bate cu adversari mai slabi si in felul asta castiga bani multi pentru ca in momentul cand se va bate cu adversari mai tari, exista riscul sa piarda titlul mondial iar in momentul ala sansa de a mai face bani multi e nula. Iar sansa de a-si recastiga titlul mondial e si ea foarte mica.
      • +5 (7 voturi)    
        Iisus a spus (Miercuri, 20 iulie 2011, 1:46)

        zaboo [utilizator] i-a raspuns lui GEORGE

        sa intorci si celalalt obraz... iar la faza cu invitatia sunt de acord, daca asa a fost: trebuia sa fie invitat! musca se prinde mai usor cu miere...
  • +3 (5 voturi)    
    Bravo Moșu,așa mai merge! (Miercuri, 20 iulie 2011, 0:02)

    Așa da ! [anonim]

    Moșule tot respectul pentru boxul tău;da,era mai spectaculos boxul tău,dar erai dezavantajat de înăl
    imea mică i altă șansă la cei înalți nu era decât boxul în forță care te epuiza.Ai ajuns sus la maximum,dar acum e rândul lui Bute și trebuie susținut pentru că are destui dușmani și măcar prietenii boxului să-l susțină.Ai dreptate și tu cu cei de la interbox dar știi și tu că mai sunt și banii,este o afacere,mai trebuie să mănânci.Bravo Doroftei, ai spus lucruri bune acum.
  • +5 (5 voturi)    
    mosule (Miercuri, 20 iulie 2011, 4:38)

    alain [anonim]

    mosule ,o intorci exact ca la ploiesti
  • +4 (4 voturi)    
    un frustrat (Miercuri, 20 iulie 2011, 8:18)

    miki [anonim]

    ros de invidie se vede de la o posta iar acum o intoarce ca la Ploiesti sa facut de kk
  • +4 (4 voturi)    
    Doroftei! (Miercuri, 20 iulie 2011, 8:59)

    gheorghe [anonim]

    Doroftei este omul care a inselat pe foarte multi oameni ce aveau speranta ca vor vedea un meci mare in Romania. El insa, din prostie sau din frica, a venit la cantar cu doua kg. in plus. Ce a urmat se stie. Din acest motiv eu cred cred ca nu are caderea sa critice un alt boxer.
    • -2 (4 voturi)    
      balbi (Miercuri, 20 iulie 2011, 9:24)

      max [anonim] i-a raspuns lui gheorghe

      chiar a boxat in romania....se numea balbi si la momentul respectiv era o nuca mult mai tare decat adversarii lui bute de pana acum
  • -3 (3 voturi)    
    Bute un infractor comunist (Miercuri, 20 iulie 2011, 12:22)

    coco [anonim]

    Armata de securisti. Promovam analfabetismul gen "Bula..Bute" si incercam sa-l vindem. Comunisti prosti. E timpul sa muriti. Bute ca si Steaua...hai sa furam imagine...muriti toti de sida securistilor. Va sugeti singuri coaiele. Ce mare e Bula...
    • +1 (1 vot)    
      ma bucur (Miercuri, 20 iulie 2011, 14:55)

      hatru [utilizator] i-a raspuns lui coco

      Bine ca macar nu doare.
  • +2 (2 voturi)    
    mosu!, percutai bine cu pumnu, mai subtire cu capu (Miercuri, 20 iulie 2011, 12:25)

    dempsey [anonim]

    hai nu te mai rupe in declaratii, stai la pub acolo da o bere, de uitat niciodata nu te vom uita
  • +1 (1 vot)    
    Oare? (Miercuri, 20 iulie 2011, 16:18)

    Alex [anonim]

    Oare a spus Doroftei asa ceva la Kanal D? Imi este destul de greu sa cred ca Brancu face emisiune la Kanal D.Cat despre Doroftei....aceeasi parere ca multi altii, boxer bun, ne-a facut mandri la vremea lui dar caracter infect cand vede ca si altii pot face ce a facut el si chiar mai mult.Ma intreb de ce oare Mihai Leu nu a procedat la fel atunci cand Doroftei a devenit campion mondial.Oare sa fie educatia la mijloc?