Premierul Victor Ponta va participa la deschiderea Olimpiadei de iarna de la Soci

de Redactia Politic     HotNews.ro
Miercuri, 5 februarie 2014, 16:03 Sport | Olimpiada 2014

Premierul Victor Ponta a confirmat pentru HotNews.ro ca va participa, vineri, la deschiderea Olimpiadei de iarna de la Soci, Rusia. Premierul va lua parte si la dineul oficial oferit de presedintele Rusiei, Vladimir Putin, potrivit Mediafax. AFP scrie ca la acest dineu vor participa 44 de sefi de stat si de guvern, printre care se va numara si presedintele Chinei, Xi Jinping, dar presedintii SUA, Frantei si Germaniei vor lipsi.

La deschiderea oficiala a Jocurilor olimpice de iarna ar urma sa participe si ministrul tineretului si sportului, Nicolae Banicioiu. Romania va participa la jocurile olimpice cu o delegatie de 24 de sportivi.

Reamintim ca premierul Ponta a participat si la deschiderea jocurilor olimpice de vara din 2012, ceremonie desfasurata la Londra. El a fost invitat atunci de Comitetul Olimpic si Sportiv Roman. Cu acea ocazie, Victor Ponta a luat parte la o receptie data de Regina Elisabeta a II-a, la Palatul Buckingham.


Citeste mai multe despre   






















3846 vizualizari

  • +35 (35 voturi)    
    N-are poza cu PUTIN... (Miercuri, 5 februarie 2014, 16:06)

    Gryphus [utilizator]

    el nu participa pt ca i-ar pasa de JO sau de sportivii romani ci pt a-si face o poza cu PUTIN in incercarea disperata de a pacali telespectatorii Antena 3 ca e bagat in seama de rusnac
    • +30 (30 voturi)    
      si o poza cu Prometeu (Miercuri, 5 februarie 2014, 16:35)

      Wanheda [utilizator] i-a raspuns lui Gryphus

      daca tot e in Caucaz, dupa ce l-a ratat pe Gerula la Sarmisegetuza.
    • +21 (21 voturi)    
      sau mai se anunta o vizita oficiala/neoficiala USA (Miercuri, 5 februarie 2014, 16:37)

      Tovarasul_Mos_Craciun [utilizator] i-a raspuns lui Gryphus

      moment in care Ponta din intamplare este plecat. El oricum se duce doar in calitate de persoana fizica, ca premier aflandu-se tot in tara rezolvand problemele Romaniei.
    • +17 (17 voturi)    
      Presa britanica: liderii OCCIDENTALI nu participa (Miercuri, 5 februarie 2014, 17:20)

      Gryphus [utilizator] i-a raspuns lui Gryphus

      Pe langa Ponta (PSD-PCR) mai participa fostul agent SOVIETIC Putin, Presedintele Osetiei de SUd (asta e tara!?!?) si Viktor Yanukovych...ala pe care il uraste poporul ucrainean

      Merkel, Obama, Cameron, occidentalii ...NU participa
      • +6 (6 voturi)    
        Clar ca nu (Miercuri, 5 februarie 2014, 20:10)

        potaissa [utilizator] i-a raspuns lui Gryphus

        ei nefiind pupincuristi si fripturisti ......cu titlu de mitoman
  • +22 (22 voturi)    
    Romani, vi se pregateste ceva! (Miercuri, 5 februarie 2014, 16:12)

    Ion B [utilizator]

    ... ca de fiecare data cand a plecat aiurea, izmene pe calator.
    Eu va zic, fiti vigilenti!
    Hai sa traiti.
  • +26 (26 voturi)    
    Tara piere si baba se piaptana !!! (Miercuri, 5 februarie 2014, 16:14)

    andreesanu [utilizator]

    Unde era Ponta cind a venit reprezenta USA?
    Unde era Ponta cind a fost anuntat de accidentul din Muntenegru ?
    Ce pacea ponta dupa ce-a auzit de accidentul din Apuseni?
    S-au terminat problemele in Romania ca sa plece la distractie ?
    Or e primministru doar ca sa se joace dea guvernarea ?
    Cirlanul tot cirlan ramine !!!
    • +12 (12 voturi)    
      Asa le trebuie (Miercuri, 5 februarie 2014, 17:26)

      , AlwaysToTheRight, NeveRed! [utilizator] i-a raspuns lui andreesanu

      celor care l/au votat!
      Sa sufere!
      Pacat, ca pe langa ei, suferim si noi cei care stiam ce va fi!
      Asta e democratie?
      Sa fii ales cu tuica de electrozi si cu faina de... oase?!
      Cat de fraier poti sa fii sa faci asa ceva?!
      Intrebarea e retorica; cam cat sunt cei 70%!
      • -1 (7 voturi)    
        Tg Jiu (Miercuri, 5 februarie 2014, 18:39)

        Bazil [utilizator] i-a raspuns lui , AlwaysToTheRight, NeveRed!

        Cred ca a fost votat "pe bune" in circumscriptia din Tg Jiu unde a candidat. La o competitie intre Ponta si un mascarici (Dan Diaconescu) si eu votam cu Ponta (chiar daca nu il suport). Ca premier a fost propus de Basescu (la cererea psd sau usl) si votat de parlament.
        • +4 (6 voturi)    
          aveti dreptate (Miercuri, 5 februarie 2014, 19:13)

          PSD-erbedeul [utilizator] i-a raspuns lui Bazil

          Intre doua panarame ce poti alege ?
          • +4 (4 voturi)    
            Sa-ti anulezi (Miercuri, 5 februarie 2014, 19:47)

            Kecske [utilizator] i-a raspuns lui PSD-erbedeul

            votul.
          • +8 (8 voturi)    
            pe aia mai buna (Miercuri, 5 februarie 2014, 19:58)

            Orizont [utilizator] i-a raspuns lui PSD-erbedeul

            ...care in nici un caz nu e Ponta, sincer, daca ar candida mama omida si Ponta, eu as alege pe mama omida, sau pe oricine candideaza in afara de Ponta
  • +27 (27 voturi)    
    Noroc cu sportivii și cu înmormântările... (Miercuri, 5 februarie 2014, 16:22)

    Cocofifi [utilizator]

    Așa ce mai apucă Victoraș să se bage singur în seamă în ochii celorlalți șefi de stat și să fie primul la bufetul cu pate-uri.

    Credeți că dacă nu era Olimpiada de la Londra, pupa el să vadă Palatul Buckingham pe dinăuntru? Altfel nu-i vedea familia regală moaca decât în informările trimise de MI6.

    Da' uite așa, există câte-un purice pe spinarea fiecărui elefant. Și se mai și laudă "Mamă, ce tare tropăim!"
  • +21 (21 voturi)    
    pe banii cui ? (Miercuri, 5 februarie 2014, 16:23)

    mihail nica [utilizator]

    participam cu 24 de sportivi + ponta si banicioiu./
    • +16 (16 voturi)    
      or fi (Miercuri, 5 februarie 2014, 16:50)

      Adrian1 [utilizator] i-a raspuns lui mihail nica

      or fi si ceva meciuri de baschet si se duce si el sa se bage in seama.
    • +9 (9 voturi)    
      poate ramane acolo..... (Miercuri, 5 februarie 2014, 19:11)

      oxxxxxyyyyya [utilizator] i-a raspuns lui mihail nica

      da, Doamneee...........
  • +28 (28 voturi)    
    de urmarit (Miercuri, 5 februarie 2014, 16:32)

    Adrian1 [utilizator]

    de urmarit cu mare atentie ce legi mai da Parlamentul cat e Ponta plecat!
  • +27 (27 voturi)    
    Ia-l si pe Mazare! (Miercuri, 5 februarie 2014, 16:36)

    Daniels22026 [utilizator]

    Victore, ia organizeaza un car alegoric la Soci, impreuna cu Mazare. Sa deschideti ceremonia cu delegatia Romaniei.

    Tu in chiloti cu mingea de baschet, Mazare imbracat Hitler, inconjurat de fete. Si Nicusor Constantinescu luptindu-se pe Logan sa scape de procurori. Poate si varanul are loc, zimbind in costum cu dungi.

    Hai Victore ca nu te invat eu la imagine! Precis o sa bei vodka si caviar cu Putin!
  • +22 (22 voturi)    
    oare merge cu AVIONUL? (Miercuri, 5 februarie 2014, 16:41)

    iondelaafumati [utilizator]

    intreb si eu!
    • +17 (17 voturi)    
      dap! (Miercuri, 5 februarie 2014, 16:52)

      corvus coraX [utilizator] i-a raspuns lui iondelaafumati

      Si avionul zboara peste Cecenia si Daghestan....
      • +2 (2 voturi)    
        N-avem noi norocul ala... (Joi, 6 februarie 2014, 7:42)

        John M. [utilizator] i-a raspuns lui corvus coraX

        Sau poate da?! Haideti sa ne rugam...
    • +14 (14 voturi)    
      Da, cu bi-motorul (Miercuri, 5 februarie 2014, 16:55)

      Daniels22026 [utilizator] i-a raspuns lui iondelaafumati

      Zboara direct deasupra Marii Negre. Numai sa nu fie problema cu anti-aeriana ucrainienilor de la Sevastopol. Daca trece si de Yalta, si se identifica corect in spatiul aerian rusesc, mai are o saritura si aterizeaza la Sochi. Numai sa fie vremea buna, fara ceata.
      • +11 (11 voturi)    
        da' de ce (Miercuri, 5 februarie 2014, 17:21)

        giigi [utilizator] i-a raspuns lui Daniels22026

        ce-ai tu cu vremea, las-o-n pace sa fie cum vrea ea.
  • +20 (20 voturi)    
    nu putea sa lispeasca (Miercuri, 5 februarie 2014, 16:41)

    sorin3 [utilizator]

    Aliatii oficiali ai Romaniei lipsesc de la deschidere in semn de protest.
    Dar cind marele vrajitor isi cheama nazgulii...
  • +17 (17 voturi)    
    asteptam (Miercuri, 5 februarie 2014, 16:44)

    nash pandelica [utilizator]

    sa vedem poza cu volodiea ylici putinov.
    pontin si putin, doi lideri de talie mondiala.

    nu va pierde ocazia, cred ca'si ia baietii de la latrina sa'l filmeze, pozeze si sa'l laude.
    sau pe cei de la otv ghitza.
    sa fie intr'un ceas bun, de tinichea.
  • +15 (15 voturi)    
    ce fain! (Miercuri, 5 februarie 2014, 16:51)

    corvus coraX [utilizator]

    Cu ocazia asta ar putea da o fuga si pana in Cecenia...
  • +15 (15 voturi)    
    Plimbare fara scop pentru tara (Miercuri, 5 februarie 2014, 17:11)

    OmulNou [utilizator]

    Lui Ponta ii place sa se plimbe pe banii nostri, ce cauta el acolo ? Vreau sa spun, inafara de o plimbare?
  • +16 (16 voturi)    
    Donam premier (Miercuri, 5 februarie 2014, 17:15)

    CatalinPetrica [anonim]

    Donam premier rusiei, noua nu ne mai trebuie!
    Oferim recompensa celor care il pastreaza!
    • +3 (3 voturi)    
      ... (Miercuri, 5 februarie 2014, 20:56)

      Delia13 [utilizator] i-a raspuns lui CatalinPetrica

      eu le-as da o recompensa si teroristilor ceceni, de ne-ar scapa de el! Ar face si ei un terorism umanitar!
  • +7 (7 voturi)    
    Poze cu mousetzunache si blogu-i plin ! (Miercuri, 5 februarie 2014, 18:00)

    Plagarus [utilizator]

    Putin , cate putin si sare de la trambulina,bietul caraghios !
  • +6 (6 voturi)    
    Sper cu încredere (Miercuri, 5 februarie 2014, 18:19)

    the [utilizator]

    sà ràmânà acolo definitiv ...

    într-un Traian de zàpadà ...
  • +6 (6 voturi)    
    Pleaca Ponta din tara..iar face majoritatea o nefa (Miercuri, 5 februarie 2014, 18:42)

    Anomim [utilizator]

    Macar sa fie o excursie si nu o alta fuga de responsabilitate..
  • +3 (3 voturi)    
    Ivan Turbincă de Moș Ion Creangă (Miercuri, 5 februarie 2014, 18:58)

    PSD-erbedeul [utilizator]

    ”Ivan, însă, porunceşte să-i aducă mai degrabă votchi, tabacioc, lăutari şi femei frumoase, că are gust să facă un guleai.”
  • +4 (4 voturi)    
    tradare! (Miercuri, 5 februarie 2014, 20:22)

    I [utilizator]

    .
  • +4 (4 voturi)    
    cel mai tare politician al tuturor timpurilor! (Miercuri, 5 februarie 2014, 22:27)

    domnuldefier [utilizator]

    bravo! se pare ca are cea mai buna echipa de conilieri ; i-au facut obrajii grosi, stratul de nesimtire este maxim! il critica pe presedinte ca foloseste avionul, el de ce-l foloseste si cu ce ne ajuta pe noi, romanii, aceasta minunata vizita?!
  • +4 (4 voturi)    
    daca minciunile ar fi proba (Miercuri, 5 februarie 2014, 23:04)

    __alex__ [utilizator]

    sportiva, ne-ar umple ponta de medalii.
  • +3 (3 voturi)    
    Concureaza la curling, Viorelul ? (Joi, 6 februarie 2014, 8:01)

    Plagarus [utilizator]

    Ipostaze 3D cu micul premier : mascota & portdrapel & " doctorul " lotului olimpic ? Viorele vrem o poza si cu Putin, mai draga , pt. albumul lui nea Nelu !