JO 2014 Soci: Programul complet al sportivilor romani la Olimpiada

de A.I.     HotNews.ro
Miercuri, 5 februarie 2014, 13:53 Sport | Olimpiada 2014: Romani la Sochi

JO de iarna 2014
Foto: Facebook
Timea Sara (finala probei de schiatlon) va fi prima reprezentanta a Romaniei care va concura la Soci, la Jocurile Olimpice de iarna, informeaza site-ul oficial al Comitetului Olimpic si Sportiv Roman, conform Digisport. Tara noastra va fi reprezentata de 24 de sporitivi in Rusia.




Programul celor 24 de sportivi romani la Soci:



Sambata, 8 februarie

12.00 - Timea Sara - schi fond - 7,5/7,5 km schiatlon, finala (Centrul Laura)
16:30 - Cornel Dumitru Puchianu - biatlon - 10 km sprint masculin, finala (Centrul Laura)
16.30 - Valentin Cretu - sanie - simplu masculin, mansa 1 si 2 (Complexul Sanki)
18.30 - Sorin Iulian Patea - sarituri cu schiurile - trambulina normala, calificari (Arena Russki Gorki)

Duminica, 9 februarie


09.00 - Ioan Valeriu Achiriloaie - schi alpin - coborâre masculin, finala (Centrul Alpin Rosa Hutor)
12.00 - Florin Daniel Pripici, Paul Constantin Pepene - schi fond - 15/15 km schiatlon, finala (Centrul Laura)
16.30 - Eva Tofalvi - biatlon - 7,5 km sprint feminin, finala (Centrul Laura)
16.30 - Valentin Cretu - sanie - simplu masculin, finala (Complexul Sanki)
19.30 - Sorin Iulian Pîtea (daca se califica) - sarituri cu schiurile - trambulina normala, finala (Arena Russki Gorki)

Luni, 10 februarie


09.00 - Ania Monica Germaine Caill - schi alpin - super-combinata, calificari (Centrul Alpin Rosa Hutor)
13.00 - Ania Monica Germaine Caill (daca se califica) - schi alpin - super-combinata, finala (Centrul Alpin Rosa Hutor)
16.30 - Cornel Dumitru Puchianu - biatlon - 12,5 km urmarire masculin, finala (Centrul Laura)
16.45 - Raluca Nicoleta Stramaturaru - sanie - simplu feminin, mansa 1 si 2 (Complexul Sanki)

Marti, 11 februarie


12.00 - Florin Daniel Pripici, Paul Constantin Pepene - schi fond - sprint individual, finala (Centrul Laura)
14.00 - Timea Sara - schi fond - sprint individual feminin, finala (Centrul Laura)
16.30 - Eva Tofalvi - biatlon - 10 km urmarire feminin, finala (Centrul Laura)
16.30 - Raluca Nicoleta Stramaturaru - sanie - simplu feminin, finala (Complexul Sanki)

Miercuri, 12 februarie


09.00 - Ania Monica Germaine Caill - schi alpin - coborare feminin, finala (Centrul Alpin Rosa Hutor)
16.15 - Alexandru Andrei Teodorescu, Nicolae Radu sovaiala - sanie - dublu masculin, finala (Complexul Sanki)

Joi, 13 februarie


09.30 - Maria Marinela Mazilu - skeleton - simplu feminin, calificari (Complexul Sanki)
12.00 - Timea Sara - schi fond - 10 km clasic, finala (Centrul Laura)
16.00 - Cornel Dumitru Puchianu - biatlon - 20 km individual masculin, finala (Centrul Laura)
16.00 - Eva Tofalvi - biatlon - 15 km individual feminin, finala (Centrul Laura)
17.00 - Zoltan Kelemen - patinaj artistic - individual masculin, programul scurt (Patinoarul Iceberg)
18.15 - Raluca Nicoleta Stramaturaru, Valentin Cretu, Alexandru Andrei Teodorescu, Nicolae Radu sovaiala - sanie - stafeta echipe, finala (Complexul Sanki)

Vineri, 14 februarie


09.00 - Ioan Valeriu Achiriloaie - schi alpin - super-combinata, calificari (Centrul Alpin Rosa Hutor)
12.00 - Florin Daniel Pripici, Paul Constantin Pepene - schi fond - 15 km clasic, finala (Centrul Laura)
13.30 - Ioan Valeriu Achiriloaie (daca se califica) - schi alpin - super-combinata, finala (Centrul Alpin Rosa Hutor)
14.30 - Dorin Dumitru Velicu - skeleton - simplu, calificari (Complexul Sanki)
17.00 - Zoltan Kelemen - patinaj artistic - individual masculin, programul liber (Patinoarul Iceberg)
17.40 - Maria Marinela Mazilu (daca se califica) - skeleton - simplu feminin, finala (Complexul Sanki)
19.30 - Sorin Iulian Patea - sarituri cu schiurile - trambulina mare, calificari (Arena Russki Gorki)

Sambata, 15 februarie


09.00 - Ania Monica Germaine Caill - schi alpin - super-urias, finala (Centrul Alpin Rosa Hutor)
16.45 - Dorin Dumitru Velicu (daca se califica) - skeleton - simplu, finala (Complexul Sanki)
19.30 - Sorin Iulian Pîtea (daca se califica) - sarituri cu schiurile - trambulina mare, finala (Arena Russki Gorki)

Duminica, 16 februarie


17.00 - Cornel Dumitru Puchianu - biatlon - 15 km mass-start, finala (Centrul Laura)
18.15 - Florin Cezar Craciun, Nicolae Istrate - bob - bob doi, mansa 1 (Complexul Sanki)

Luni, 17 februarie

16.30 - Florin Cezar Craciun, Nicolae Istrate - bob - bob doi, finala (Complexul Sanki)
17.00 - Eva Tofalvi - biatlon - 12,5 km mass-start, finala (Centrul Laura)

Marti, 18 februarie


09.00 - Ania Monica Germaine Caill - schi alpin - slalom-urias, calificari (Centrul Alpin Rosa Hutor)
12.30 - Ania Monica Germaine Caill (daca se califica) - schi alpin - slalom-urias, finala (Centrul Alpin Rosa Hutor)
17.15 - Maria Adela Constantin, Andreea Grecu - bob - bob doi feminin, mansa 1 (Complexul Sanki)

Miercuri, 19 februarie


09.00 - Alexandru George Barbu - schi alpin - slalom-urias, calificari (Centrul Alpin Rosa Hutor)
12.30 - Alexandru George Barbu (daca se califica) - schi alpin - slalom-urias, finala (Centrul Alpin Rosa Hutor)
13.45 - Florin Daniel Pripici, Paul Constantin Pepene - schi fond - sprint clasic echipe, finala (Centrul Laura)
16.15 - Maria Adela Constantin, Andreea Grecu - bob - bob doi, finala (Complexul Sanki)

Sambata, 22 februarie


11.30 - Timea Sara - schi fond - 30 km mass-start liber, finala (Centrul Laura)
14.45 - Alexandru George Barbu - schi alpin - slalom masculin, calificari (Centrul Alpin Rosa Hutor)
18.15 - Alexandru George Barbu (daca se califica) - schi alpin - slalom masculin, finala (Centrul Alpin Rosa Hutor)
18.30 - Andreas Paul Neagu, Paul Septimiu Muntean, Bogdan Laurentiu Otava, Danut Ion Moldovan - bob - bob patru, mansa 1 (Complexul Sanki)

Duminica, 23 februarie


09.00 - Florin Daniel Pripici, Paul Constantin Pepene - schi fond - 50 km mass-start liber, finala (Centrul Laura)
11.30 - Andreas Paul Neagu, Paul Septimiu Muntean, Bogdan Laurentiu Otava, Danut Ion Moldovan - bob - bob patru, finala (Complexul Sanki).





















4972 vizualizari

  • 0 (0 voturi)    
    baftă tuturor! (Miercuri, 5 februarie 2014, 14:28)

    Radu_Luci [utilizator]

    dacă Jocurile Olimpice de vară ni s-or cam ofilit, poate ne înflorește un dram de succes măcar la cele de iarnă!
  • 0 (0 voturi)    
    Chiar participam ? Hors-concours ? (Joi, 6 februarie 2014, 8:26)

    Plagarus [utilizator]

    La ce traditie avem in sporturile de iarna, participarea va fi doar de a bifa inca o Olimpiada si de a justifica existenta COR-ului !!


Abonare la comentarii cu RSS



ESRI


Hotnews
Agenţii de ştiri

Siteul Hotnews.ro foloseste cookie-uri. Cookie-urile ne ajută să imbunatatim serviciile noastre. Mai multe detalii, aici.
hosted by
powered by
developed by
mobile version
Marţi