F1: Monopostul Renault vine la Bucuresti/ Capitala nu scapa de restrictiile de circulatie

de Adrian Ilincescu     HotNews.ro
Miercuri, 30 septembrie 2009, 14:43 Sport | Motor

Renault ramane in F1
Foto: Renault
Pilotii Romain Grosjean si Lucas Di Grassi, ambii de la Renault, vor oferi o demonstratie de indemanare cu monopostul de Formula 1, totul urmand sa aiba loc pe 10 si 11 octombrie in Bucuresti. Demn de mentionat este faptul ca perimetrul Pietei Constitutiei (unde va avea loc evenimentul) va fi inchis pentru mai multe zile, situatie care va da din nou bataie de cap soferilor bucuresteni.

Pe langa observarea monoposturilor Renault, va avea loc si prezentarea noului model Fluence, recent lansat la Salonul Auto de la Frankfurt.

"Timp de doua zile, participantii vor asista la spectacole auto, parade, carnaval si vor putea participa la o tombola. Fluence, cel mai recent model din gama Renault, va putea fi descoperit in detaliu. Accesul va fi gratuit", informeaza francezii intr-un comunicat de presa.

Bucuresti, restrictii de trafic:

Perimetrul Pietei Constitutiei va fi inchis incepand cu data de 6 octombrie, ora 00.00, urmand sa fie deschis pe 12 octombrie, ora 00.00.

Va fi interzisa circulatia autovehiculelor pe urmatoarele trasee:
- Bulevardul Libertatii, intre intersectia Bulevardului Natiunilor Unite cu Bulevardul Libertatii si intersectia Caii 13 septembrie cu Bulevardul Libertatii;
- Bulevardul Unirii, intre Piata Unirii si Bulevardul Libertatii.

Renault RoadShow, program complet:

Sambata, 10 octombrie:

10.00 Deschiderea zonei expozitionale
10.30 Conferinta de presa
13.00-14.30 Renault Sport Show I
14.30-18.00 Parada locala, carnaval, ride& drive, curse pentru carting, sesiuni de autografe
18.00-19.40 Renault Sport Show II
21.00 Inchiderea zonei expozitionale

Duminica, 11 octombrie:

10.00 Deschiderea zonei expozitionale
11.00-13.00 Parada locala, carnaval, sesiuni de autografe
13.00-14.30 Renault Sport Show III
14.30-14.45 Extragerea castigatorului tombolei Renault F1 Roadshow
18.00 Inchiderea zonei expozitionale.


Citeste mai multe despre   






















1539 vizualizari

  • 0 (0 voturi)    
    V-aţi bucurat (Miercuri, 30 septembrie 2009, 14:54)

    ha [anonim]

    V-aţi bucurat că au anulat cursa de GP2, care era în plină vară, când oraşul era oricum mai liber. Acum fac chestia asta în toamnă, când oraşul se aglomerează. De ce? De ce nu au făcut-o în vară?!

    P.S. N-am nimic împotriva evenimentului, ci a datei la care se desfăşoară!
    • 0 (0 voturi)    
      a fost (Miercuri, 30 septembrie 2009, 15:32)

      liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui ha

      mai ieftin in ungaria...
      ceva de genu asta am inteles eu
    • 0 (0 voturi)    
      ginditi un pic mai mult si mai departe (Duminică, 4 octombrie 2009, 14:56)

      ale [anonim] i-a raspuns lui ha

      aia d la monte carlo d c nu pling frate ca se desfasoara la ei pe strazi formula 1, sau in singapore? si eu sunt sofer ca si tine, dar asta e, macar mai vedeau si altii din afara orasul asta si tara asta d 2 lei, poate mai scoteam si noi capul in lume, dar cu oameni asa ca tine.........sansele sunt deja cu minus.
  • 0 (0 voturi)    
    da? (Miercuri, 30 septembrie 2009, 15:32)

    liviu_ [utilizator]

    nu fac astia un testdrive cu momopostu pe magheru? sau pe orice sosea din bucuresti???
    daca ar face asta pun pariu ca in 3 minute ar mai ramane numai volanu din masina...
    • 0 (0 voturi)    
      pe ce? (Miercuri, 30 septembrie 2009, 16:28)

      Nedumeritul [anonim] i-a raspuns lui liviu_

      ai pierde...Bucurestiul nu e nici pe departe atat de nesigur in comparatie cu alte orase mari precum sustin unii... daca inca mai crezi asta eu zic sa te mai plimbi prin Europa... ca sa nu te sochez cu alte parti ale lumii.
      • 0 (0 voturi)    
        eu acum ma referaem la bucuresti... (Miercuri, 30 septembrie 2009, 16:57)

        liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui Nedumeritul

        nu ma refeream la alte orase europene...
        si oricum prin alte orase europene nu cred ca te refereai la vienna sau in germania ca pe acolo am fost si n-am vazut gropi...
  • 0 (0 voturi)    
    De ce nu se duc la ... (Miercuri, 30 septembrie 2009, 16:23)

    Bibicu [anonim]

    ... Titu ??

    Parca acolo era marea pista de incercare a Daciilor??

    De ce nu se duc la Mamaia in weekend?? Vremea e frumoasa, apa e inca destul de calda iar cateva miii de turisti sunt bineveniti ...


    Taves bahtalo Renault !

    :-))
  • 0 (0 voturi)    
    RENAULT??? Trisorii aia? (Miercuri, 30 septembrie 2009, 17:21)

    dan [anonim]

    Dupa ce s-au facut de kakao, acum umbla dupa imagine. Nu au gasit pentru asta o strada in Somalia sau Tanzania si acum trebuie sa blocheze iar Bucurestiul?
    • 0 (0 voturi)    
      PAI (Joi, 1 octombrie 2009, 15:19)

      if0014 [utilizator] i-a raspuns lui dan

      Probabil vin la Bucuresti ca sa intre cu masina intr-un zid :)
  • 0 (0 voturi)    
    renault (Miercuri, 30 septembrie 2009, 22:52)

    roxana [anonim]

    voi aveti ce aveti cu aglomeratia si cu strazile din Bucuresti. In loc sa apreciati ca va fi un astfel de eveniment in tara asta...! bagati-va fratilor capu' in astfalt ca strutu si suferiti in continuare. Vaaaaaaiii!!!! dar ce o sa se intample??? Bucurestiul va fi blocat! aoleu! aveti grija, chemati armata, politia, marina, pompierii sa va salveze!
    • 0 (0 voturi)    
      Ce eveniment?!? (Joi, 1 octombrie 2009, 15:22)

      if0014 [utilizator] i-a raspuns lui roxana

      Vin niste trisori sa plimbe o masina prin Bucuresti?
      Ce e de apreciat aici?

      Festivalul Enescu e eveniment, nu plimbatul unei masini numai bune de bagat in zid pe strazile Bucurestiului.
      • 0 (0 voturi)    
        renault (Joi, 1 octombrie 2009, 16:08)

        roxana [anonim] i-a raspuns lui if0014

        vad ca astia sunt romanii, ca daca ar fi venit nu stiu ce fotbalist, si s-ar fi postat in piata Constitutiei s-ar fi inghesuit tot poporu, ar fi dat naibii si circulatia si tot. Dar daca vine o echipa de F1, bineinteles, pe cine te poti baza sa aprecieze asa ceva? ca asta va e educatia in ceea ce priveste motorsportul si performanta.
      • 0 (0 voturi)    
        haha (Duminică, 4 octombrie 2009, 15:04)

        alex [anonim] i-a raspuns lui if0014

        dar d c festivalul Enescu este un eveniment si asta cu masina d formula 1 nu este? pot sa fac pariu, ca motivul este, pt ca festivalul enescu nu blocheaza circulatia! Frate si eu sunt sofer si nu imi cade rangul daca 2 zile merg cu metroul, ratb sau bicicleta pina la muna. Asta in primul rind, doi: pina la urma urmei este un eveniment care ne mai ajuta si pe noi, sa nu mai fim vazuti in afara ca o tara bananiera, desi cum oameni cu conceptii ca ale tale, nu cred ca o sa avem prea curind sanse sa scapam de statutul asta. Tare mi-as dori sa realizezi cit pierdem doar pe baza faptului ca Gp 2 nu mai este organizat la noi ci in Ungaria (aia d c pot sa faca pe strazile din Budapesta, crezi ca acolo nu e trafic?), dupa c o sa aiba Bulgaria etapa d WRC d la anul, si din 2011 mare premiu d Formula 1, noi o sa stam in continuare la TV, mincam banane (ca doar suntem o tara bananiera) si o sa il votam in contiunare pe OPRESCU! URA!!! URA!!! URA!!! URA!!!.................................
  • 0 (0 voturi)