F1: Vezi programul complet al Grand Prix-ului din Australia si orele de desfasurare

de Adrian Ilincescu     HotNews.ro
Vineri, 20 februarie 2009, 16:53 Sport | Motor

Organizatorii Marelui Premiu de la Melbourne au facut public programul complet al week-end-ului 27-29 martie, atunci cand va avea loc debutul noului sezon din F1. Astfel, cursa va incepe la ora 8 (ora Romaniei), respectiv 17.00 in Australia.

Demn de mentionat este faptul ca australienii au modificat sensibil orele de desfasurare ale evenimentelor, dorinta fiind aceea de a atrage cat mai multi telespectatori de pe Batranul Continent.

Melbourne, Albert Park:

Antrenamente 1 (vineri):

Intre 12.30-14.00 (03.30-05.00 in Romania)

Antrenamente 2 (vineri):

Intre 16.30-18.00 (07.30-09.00 in Romania)

Antrenamente 3 (sambata):

Intre 14.00-15.00 (05.00-06.00 in Romania )

Calificari (Sambata):

Intre 17.00-18.00 (08.00-09.35 in Romania)

Cursa (duminica):

Intre 17.00-18.35 (08.00-09.35 in Romania).


Citeste mai multe despre   





















969 vizualizari

  • +3 (3 voturi)    
    N-aveti cu ce umple pagina de sport? (Vineri, 20 februarie 2009, 17:34)

    un roman [utilizator]

    Marele premiu al Australiei este de abia peste 5 saptamani, asa ca lasati-o naibii de treaba.

    Poate s-a mai intamplat ceva in cupa mondiala de ski alpin?
    Sau la sarituri cu schiurile, sau la bo, sanie, patinaj etc!

    mai snt sialte sporturi pe lume, pe langa Fotbal, Formula 1 si Tenis!
    • 0 (0 voturi)    
      Cum adica? (Vineri, 20 februarie 2009, 18:27)

      Cristi [anonim] i-a raspuns lui un roman

      Nu inteleg, alte sporturi?

      :o), apropo, nici macar stirile despre fotbal nu prea mai au legatura cu sportul, m-am uitat o data, (nu stiu de ce) si nu s-a vorbit decat despre patroni de cluburi si petreceri ale fotbalistilor. Jumatate de ora nu a a fost aratata macar o imagine de la vreun antrenament.
  • 0 (0 voturi)    
    care? (Sâmbătă, 21 februarie 2009, 0:18)

    Marin [anonim]

    ce-i aia... alte sporturi?

    :)))
    snooker, bowling, formula 1, formula 3, WRC, formula elf, Nascar, Indcar, schi de toate felurile, patinaj de toate felurile, bob, inot, ciclism, box, kickbox, sumo.. si inca multe altele..

    cate din ele sunt acoperite macar cu cate o informatie prizarita pe site? Nici la televizor treaba nu e mai roz.