Barrichello si Massa canta la unison: Schumacher este homosexual

de Adrian Ilincescu     HotNews.ro
Vineri, 7 noiembrie 2008, 15:08 Sport | Motor

Schumi pus la zid de Barrichello si Massa
Foto: AGERPRES
Prietenia dintre Michael Schumacher si Felipe Massa, actualul vicecampion din Marele Circ, pare sa se apropie de sfarsit dupa ce pilotul celor de la Ferrari au cantat, alaturi de un alt fost component al Calutului Cabrat, Rubens Barrichello, o melodie in care se facea referire la faptul ca multiplul campion german ar fi homosexual, informeaza PaddockTalk, care citeaza cotidianul brazilian Lance.

Totul s-a intamplat in cursul noptii de duminica, in clubul Disco din Sao Paulo, Barrichello fiind cel care a dat tonul. In respectiva melodie se spunea ca Schumacher este un viado, homosexual in traducere. Massa nu a fost de acord, la inceput, cu comportamentul lui Rubens, dar pana la urma cei doi au fredonat impreuna dupa mai multe pahare de caipirinhas.

"Nu ma surprinde ca Barrichello a facut asa ceva, insa de la Felipe chiar nu ma asteptam. Mi se pare ciudat, mai ales ca cei doi sunt foarte buni prieteni", a declarat Willi Weber, mult timp managerul lui Schumi, pentru Bild.

Fostul pilot german si purtatorul de cuvant al celor de la Ferrari nu au vrut sa comenteze acest incident.

In varsta de 39 de ani, Michael Schumacher este insurat cu Corrina din anul 1995, cu care are doi copii.




















3920 vizualizari

  • +1 (3 voturi)    
    Tot campion mondial F1 va ramane (Vineri, 7 noiembrie 2008, 15:26)

    sg [anonim]

    Ce importanta ar avea? Niciuna.
    Erau si aia beti. Intotdeauna, strugurii sunt acri.
    • 0 (0 voturi)    
      ... (Vineri, 7 noiembrie 2008, 16:20)

      ileana [anonim] i-a raspuns lui sg

      Cred ca s-au gandit ca daca tot a castigat un negru...hai sa "bage"si un homosexual....
  • -1 (1 vot)    
    homosexual? (Vineri, 7 noiembrie 2008, 15:53)

    sufix [anonim]

    homosexual? poate bisexual si inclin sa ii cred pe B si pe M cu privire la orientarea lui Schumi. Are fata de homosexual / bisexual.
    • +2 (2 voturi)    
      Si cum are fatza un homo/bisexual ? (Vineri, 7 noiembrie 2008, 18:01)

      Jamal [anonim] i-a raspuns lui sufix

      ???
  • 0 (0 voturi)    
    ... (Vineri, 7 noiembrie 2008, 15:56)

    ileana [anonim]

    ...Si Corrina l-a parasit frustratu'ala ca era Schumi homosexual, nu?
  • +1 (3 voturi)    
    ... (Vineri, 7 noiembrie 2008, 15:57)

    ileana [anonim]

    Am scris din impuls, ca o femeie...
    Acum am vazut ca "stirea"este din Bild...mai rau decat "Can-can".....
  • 0 (0 voturi)    
    Viteza e de vina (Vineri, 7 noiembrie 2008, 16:22)

    jujo [anonim]

    este foarte posibil ca din exces de viteza .. sa nimereasca si alte gauri. Nu prea ai timp de reactie la viteze mari.
  • +3 (3 voturi)    
    Schumi (Vineri, 7 noiembrie 2008, 16:44)

    daniel [anonim]

    La cat de bun e, Schumi poate fi ce vrea el. Doar Loeb e de calibrul lui.
    Asta e o stire de doi bani, evident falsa.
    • 0 (0 voturi)    
      Gelozia roade (Vineri, 7 noiembrie 2008, 17:43)

      AdiAdrian [utilizator] i-a raspuns lui daniel

      Da, ai dreptate, poate fi si gimp, ca si in Pulp Fiction. Pe pista este Campionul. Doar Loeb si Rossi joaca in aceiaşi liga cu el.
  • +2 (2 voturi)    
    Penibil (Vineri, 7 noiembrie 2008, 17:10)

    CCC [anonim]

    Sunteti penibili! E un mare campion, asta e! Si daca cineva se gandeste la altceva e un suflet mic!
  • 0 (2 voturi)    
    ce balarie de stire (Vineri, 7 noiembrie 2008, 17:39)

    gogu [anonim]

    de obicei nu dau comenturi, dar sa scrii asa o aberatie...
  • +1 (1 vot)    
    cancan (Vineri, 7 noiembrie 2008, 21:09)

    etienne [anonim]

    Nu vad de unde atata agitatie. E o stire de tabloid, nu inseamna nimic. De i se acorda atat de multa atentie? Fiti mai relaxati. Oricum valoarea recunoscuta intr-un domeniu nu o poate lua nimeni nici unui homo/ bi/ hetero sexual.
  • +1 (1 vot)    
    rusine! (Vineri, 7 noiembrie 2008, 21:24)

    bac [anonim]

    Mi-e si jena ca am citit asa ceva! Daca era vorba de alti oameni din F1 as fi inteles, dar ambii au ajuns cine sunt in umbra lui Sumi si nu cred (chiar daca ar fi homo!) ca cei doi ar fi cei ce dau in vileag lucrul asta in primul rand ca si-ar termina cariera in marele circ. Sumi e inca TARE si ar fi dorit de orice echipa la volan sau padok. E clar manipulare pt discreditare!
  • 0 (2 voturi)    
    gura pacatosului adevar graieste (Vineri, 7 noiembrie 2008, 21:26)

    vali.d [anonim]

    Pai cam asa e, ca ambii au fost "facuti"de schumi din toate pozitile si inca in vazul lumii intregi.Orgia s-a desfasurat pe piste, spre norocul lor:)
  • 0 (0 voturi)    
    2 persiflati ! (Miercuri, 19 noiembrie 2008, 18:04)

    CataLiN [anonim]

    Din partea lui Barrcihello ma asteptam la asa ceva, insa de la Massa(asta daca e ADEVARAT !), nu ma asteptam pentru ca el, massa, a fost crescut de Schumi si tot ce stie el acum a invatat le Michael.

    Ca de obicei toti cei care l`au urat atata timp, pentru cursele si campionatele(CASTIGATE !) nu au nimic altceva mai bun de facut decat sa scoata o astfel de stire de rahao...

    Nu cred ca trebuie luata in consideratie aceasta "stire" asa cum au prezentat`o asa zisi ziaristi romani.


    Schumi ZA BEST !