Obreja umilit: un coreean i-a taiat microfonul oficialului nostru la o conferinta in care acuza mafia din box!

de Vlad Epurescu     HotNews.ro
Vineri, 22 august 2008, 17:26 Sport - J.O. Beijing 2008

Rudel Obreja
Foto: AGERPRES
Ho Kim, director tehnic in cadrul Federatiei Internationale de Box (AIBA), a fost acuzat de Rudel Obreja, vicepresedintele acestui for, ca a manipulat delegarile arbitrilor care ar fi trebuit sa fi fost efectuate cu ajutorul unui program computerizat.

Obreja a sustinut o conferinta de presa, insa Kim a intrat in sala si i-a taiat microfonul oficialului nostru. "I-am acuzat ca au manipulat delegarile arbitrilor. Regulamentul AIBA spune ca delegarile la fiecare meci se fac printr-un program de computer, numai ca ei au schimbat aproape la fiecare meci cate unu, doi sau trei judecatori, dupa bunul lor plac, fara sa aiba aprobarea mea, ci doar pe cea a presdintelui AIBA, dar care nu are jurisdictie pe perioada Jocurilor Olimpice", a spus Obreja pentru Mediafax.
























2636 vizualizari

  • +3 (3 voturi)    
    Bravo, Obreja! (Vineri, 22 august 2008, 17:45)

    Decebal [anonim]

    Ati spus ceea ce trebuia spus de mult! Ati dovedit curaj, demnitate si caracter prin aceasta iesire la rampa, si ne-ati facut mandri. Tineti-o tot asa, indiferent de consecintele negative asupra felului in care ar putea fi arbitrati de acum incolo boxeurii romani, fiindca raul acesta trebuie distrus de la radacina, pentru binele boxului.
  • -1 (5 voturi)    
    MINCIUNI (Vineri, 22 august 2008, 18:01)

    costin [anonim]

    hotzu striga... hotzii. Poate cu i-a picat bucata de cascaval
    • 0 (0 voturi)    
      Ce minciuni tataie? (Vineri, 22 august 2008, 20:38)

      Marius [anonim] i-a raspuns lui costin

      Si ce anume a mintit? Daca nu ai argumente, vezi-ti de treaba ca risti sa te ia lumea de natarau... nu ca n-ai fi.
  • 0 (4 voturi)    
    arbitru (Vineri, 22 august 2008, 18:29)

    Arbitraj [anonim]

    Arbitrajul a fost infect la Olimpiada asta. S-au luat foarte multe medalii in mod necinstit. La probele sportive cu arbitraj, gazdele au luat cele mai multe medalii de aur.
  • 0 (4 voturi)    
    cand o sa invatam sa nu ne mai milogim ? (Vineri, 22 august 2008, 18:32)

    ac_dc [anonim]

    cam tot atunci cand nu o sa mai acuzam arbitrii, lucraturile politice, conspiratiile etc.
    • 0 (0 voturi)    
      alt relativist! (Sâmbătă, 23 august 2008, 16:08)

      clujean [anonim] i-a raspuns lui ac_dc

      bre, cand, la box, tu dai 35 de lovituri evidente iar celalalt 26 dar arbitrii il dau pe alalalt castigator, cum se cheama asta? invidia invinsului? poate normalitate? ia mai vezi-ti de treaba si nu posta pe net fara sa ai habar despre ce vorbesti, OK?
  • +2 (4 voturi)    
    BRAVO OBREJA ! (Vineri, 22 august 2008, 18:39)

    Bravo Obreja! Nu te lasa! [anonim]

    Ce nesimtit ala, sa-i taie microfonul.
    S-o fi crezand buricul pamantului.
    Lipsit de scrupule individu' !