Phelps vrea sa se apuce de polo

de Vlad Epurescu     HotNews.ro
Miercuri, 20 august 2008, 13:54 Sport - J.O. Beijing 2008

Phelps intra in vacanta
Foto: Rompres
Michael Phelps jubileaza dupa Olimpiada de la Beijing. A vrut 8 medalii de aur, le-a obtinut. A batut recorduri mondiale si olimpice, acum si-a luat o binemeritata vacanta. Insa promite ca nu se va retrage, ba din contra, pregateste cateva suprize.

In celebra revista americana Sports Illustrated, Phelps spune ca s-ar apuca de sarituri la trambulina sau chiar de polo! Insa nu se va retrage. "Deocamdată, discutăm la campionatele mondiale de la Roma, din 2009. Acum am chef de o vacanta si sper sa nu fiu deranjat cateva luni bune. Luati-o ca un fel de la revedere, in niciun caz ca un adio", a declarat Phelps.




















1815 vizualizari

  • 0 (0 voturi)    
    Haios (Miercuri, 20 august 2008, 14:58)

    fane [anonim]

    http://dailywebb.com/michael-phelps-first-gold-medal/
  • +1 (3 voturi)    
    incredidil (Miercuri, 20 august 2008, 15:01)

    adi [anonim]

    nu contest capacitatile acestui sportiv insa nu pot sa cred ca nu exista ceva la mijloc un medicament care sa-l ajute poate cei din comisia de verificare nu stiu de el insa nu cred suta la suta in performantele acestui american
    • +1 (1 vot)    
      Nu chiar (Miercuri, 20 august 2008, 15:15)

      fane [anonim] i-a raspuns lui adi

      Eu zic ca te inseli. Are niste calitati fizice deosebite: o anvergura a bratelor foarte mare (2,10 m), picioare relativ scurte dar cu o talpa mare (marimea 49) care-i permit sa faca mai multe batai pe minut, dezvoltand astfel o putere mai mare fata de alti competitori.
    • 0 (2 voturi)    
      . (Miercuri, 20 august 2008, 18:44)

      Mda [utilizator] i-a raspuns lui adi

      daca era roman sau alta natie, toata lumea il pupa in cur. daca e american e dopat... no comment :|
  • 0 (2 voturi)    
    sunt 2 probleme... (Miercuri, 20 august 2008, 15:40)

    liviu [anonim]

    deci am mici indoieli asupra corectitudinii lui...
    de exemplu la medalia a 7-a sau a 8-a sar parea ca primul a ajuns un spaniol si nu el... dar diferenta era foarte mica si....
    si a 2-a ... americanii sunt foarte buni la cercetarea medicala... si un drog care acu nu e intersiz si peste 5 ani e poate fi folosit .............
    sa nu uitam ca au mai fost sportivi curati, dar care au facut lucruri putin probabile fara un mic ajutor (vezi ciclistu american care a avut cancer la testicole)
  • +1 (1 vot)    
    Sunt acri strugurii.... (Miercuri, 20 august 2008, 16:04)

    mitica [anonim]

    E un talent deosebit. are calitati fizice deosebite
    Asa putem afirma despre oricine ca daca depaleste normalul, are ceva in neregula.
    Nu, asta numai asta face de cativa ani.
    Si, apropo de Lance Armstrong, ce parere aveti despre un atlet care a luptat cu cancerul, sa aiba curajul sa concureze in Turul Frantei si sa-l si castige?
    astia sunt adevarati campioni, ceea ce nu poate fi inteles de oamenii obisnuiti
    La polul opus e acel Mutu, care si-a batut joc de statutul de fotbalist profesionist. de fapt , un golan.
  • 0 (2 voturi)    
    INOT IN SANGE (Miercuri, 20 august 2008, 16:28)

    necredinciosu` [anonim]

    performanta! numele tau este EPO(in varianta noua MICERA)! sau transfuzii de sange...
    e la fel de bun ca si pomenitul armstrong. un megaciclist, care insa era plin de EPO in 99(dovedit ulterior).
    armstrong incepea turul cu hematocrit de 46 si termina la aceiasi valoare...ca si cum ar fi stat trei saptamani pe canapea
  • 0 (0 voturi)    
    putem face diferenta? (Miercuri, 20 august 2008, 17:06)

    mitica [anonim]

    intre sport de performanta si excelenta?
    Chiar si dopati (sa vedem...totusi) nu au gresit nicio secunda, niciun milimetru!
    O fi si Nadal dopat?