Nicoleta Grasu rateaza, cedand presiunii in finala

de Vlad Epurescu     HotNews.ro
Luni, 18 august 2008, 13:43 Sport - J.O. Beijing 2008

Nicoleta Grasu, prima in calificari
Foto: Rompres
Deziluzie: Nicoleta Grasu a ratat la aruncarea discului castigarea unei medalii, aruncand cu mult sub asteptari. Dupa a treia aruncare a si renuntat la masuratoare si a facut semn ca s-a terminat. Nicoleta nu s-a calificat nici macar in faza a doua a finalei, intre primii opt finalisti. Cotata ca principala favorita la o medalie, Nicoleta in finala a cedat presiunii.

Prima oara a aruncat 58.63 de metri, iar celelalte doua aruncari au insemnat ratare.
 
Nicoleta Grasu         58.63 m/ ratare/ ratare

Dintre toate concurentele, ea aruncase cel mai bine in acest an, performanta sa din acest sezon fiind o aruncare de 66,51 de metri. Ea a aruncat 62,51 de metri in calificari si se clasase pe primul loc in Grupa B de calificare.























4524 vizualizari

  • 0 (0 voturi)    
    posibil... (Luni, 18 august 2008, 15:15)

    gaudi [anonim]

    suntem din romania si asta spune tot...pacat ca exista a atleta care poate arunca atat de mult dar are mentalitatea romaneasca...si dupa cum spune proverbul ,,s-a inecat ca tiganul la mal,, suntem tigani??posibil...
    • 0 (0 voturi)    
      Iti meriti soarta (Luni, 18 august 2008, 16:00)

      Adrian [anonim] i-a raspuns lui gaudi

      nu mai ridici capul sa vezi ce se intampla prin lume .. toti sunt oameni si predispusi la greseli .. tie poate iti va lua mai mult sa intelegi asta
    • 0 (0 voturi)    
      sigur (Luni, 18 august 2008, 16:11)

      gigi [anonim] i-a raspuns lui gaudi

      cu siguranta si din pacate nu posibil....
    • 0 (0 voturi)    
      off critica!! (Luni, 18 august 2008, 18:00)

      miha75 [anonim] i-a raspuns lui gaudi

      da uita-ti-va la clasamnetul general pe tari, suntem pe locul 12!!! fiind o tara asa mica totusi am avut o evolutie f. buna si ne comparam cu tari bigate si mult mai mari, asa ca mai terminati cu critica si laudati medaliile obtinute.
  • 0 (0 voturi)    
    Da cine a cotat-o? (Luni, 18 august 2008, 17:09)

    coco [anonim]

    Citesc despre Nicoleta ca era cotata. De cine? DE voi? Pai ce rezultate mari a avut ea in cariera ei? S-a calificat acum in finala olimpica,foarte bine...CE vreti mai mult de la ea?
  • 0 (0 voturi)    
    bravo nico,capul sus (Luni, 18 august 2008, 23:01)

    parascan gheorghe [anonim]

    si eu am fost aruncator,chiar coleg cu costel grasu si stiu ce inseamna sa nu iti iasa ceva intr-o zi....asa ca va rog sa o aplaudam ca a ajuns acolo si sa nu o mai blamam daca nu stim despre ce e vorba....bravo nico,nu e nimik,capul sus si mult succes in continuare....
  • 0 (0 voturi)    
    "cedand presiunii" (Marţi, 19 august 2008, 12:42)

    gunoieru [anonim]

    eu ma intreb care presiune...
    daca a renuntat ca s-a trezit ca fata la cearsaf in acea dimineata, e de condamnat. eu insa ma indoiesc ca acesta a fost motivul.
  • 0 (0 voturi)    
    hai niko (Marţi, 19 august 2008, 17:54)

    dally [anonim]

    niki mnu stiti cum sunt emotiile unu concurs national dapoi emotiile unei olimpiade.......tot bateti din gura....mai bine taceti....nicoleta a concurat bine si daca nu a facut fata presiunii ar trebui sa o intelegeti...lasa nico ca noi tot te iubim in special eu