Sandra Izbasa: Voi continua o mie de ani in gimnastica, cat ma va lasa sanatatea

de Adrian Ilincescu     HotNews.ro
Duminică, 17 august 2008, 17:30 Sport - J.O. Beijing 2008

Sandra Izbasa, cea mai buna la sol
Foto: Ager Press
Sandra Izbasa, campioana olimpica la sol, a precizat ca a fost un avantaj pentru ea sa participe ultima in concurs, declarand ca nu se va retrage din gimnastica atata timp cat va fi sanatoasa.

"Sunt foarte multumita ca am intrat ultima in concurs. Am vazut ca gimnastele dinaintea mea au ratat, iar acest lucru mi-a dat incredere. Voi continua o mie de ani in gimnastica, de fapt cat ma va lasa sanatatea. La ultima diagonala am tremurat de-a binelea", a precizat Izbasa.

Cu o nota de 15.650 Sandra a cucerit aurul olimpic in dauna americancei Shawn Johnson, fiind a sasea gimnasta din Romania care triumfa in proba de sol la Jocurile Olimpice.























2916 vizualizari

  • +1 (1 vot)    
    Bravo Sandra - valoroasa si frumoasa! (Duminică, 17 august 2008, 17:53)

    vg [anonim]

    bravo sandra! esti o gimnasta valoroasa si frumoasa. iti urez sanatate si multe succese!
  • 0 (0 voturi)    
    1000 de ani (Duminică, 17 august 2008, 18:04)

    dea [anonim]

    sa dea bunul Dumnezeu sa te tina o mie de ani sanatoasa si frumoasa! Bravo!
  • +1 (1 vot)    
    Sandra for president :) (Duminică, 17 august 2008, 18:16)

    dee [anonim]

    Sandra e cea mai frumoasa si mai talentata, dintre toti si toate.
    Iar pe podium, intre hipopotamul de Johnson si horseface Liukin, parca era o zeita.
    Felicitari, Sandra, esti minunata. Sa nu uiti asta.
    Felicitari si multumiri parintilor, antrenorilor si tuturor celor care iti sunt aproape.
  • +1 (1 vot)    
    sandra izbasa (Duminică, 17 august 2008, 20:21)

    achim claudia [anonim]

    Bravo sandra esti frumosa si gloriosa cea mai frumosa de pe podiumul olimpic dintre toate.Felicitari si multumiri tie antrenorilor,parintilor si celor care sunt aproape de tine.Multa sanatate si multe succese pe mai departe.BRAVO SANDRA !DUMNEZEU SA TE TINA SANATOASA SI FRUMOSA.
    • 0 (0 voturi)    
      Felicitari Sandrei (Marţi, 19 august 2008, 22:04)

      Mirona [anonim] i-a raspuns lui achim claudia

      Sandra Izbasa a fost magnifica. Nu mi-am putut stapani lacrimile la sfarsit. Acesta medalie este rodul muncii pe care a depus-o. Mi-a placut ca a avut vointa si determinare. Iti doresc sanatate sa continui mult si sa aduci bucurie in sufletul romanilor care-ti tin pumnii in continuare.
  • 0 (0 voturi)    
    felicitari (Duminică, 17 august 2008, 20:22)

    puffa [anonim]

    Felicitari Sandra si bafta in continuare fetelor la gimnastica
  • 0 (0 voturi)    
    sandra de aur (Duminică, 17 august 2008, 21:21)

    andreya [anonim]

    oau....!!pai ce sa zic ........in timp ce sandra incerca sa deie tot ce e mai bun din ea pentru a castiga aurul:Xpumnii mei erau cat se poate de stransi......si parca pentru nici o alta gimnasta nu iam mai tinut asa!!!:-?nu stiu sincer.......dar am vazut-o cum se straduie la sol.........si cred ca asta m-a determniat......este o fata de milioane......felicitari......sa iti dea d-zeu sanatate asa cum ai spus si tu.........imi pare bine sa vad steagul romaniei inaltandu-se cat mai sus si o fata de numai 18 ani sa planga............toata stima pentru ea si pentru toti cei care au ajutat-o sa aduca acasa inca o medalie de aur:X.........succes in continuare.......:*:*:*:*:*:*:*:*
  • 0 (0 voturi)    
    RoSony (Duminică, 17 august 2008, 22:29)

    RoSony [anonim]

    Sandra esti de mare valoare si meriti medalia de aur , sa te ajute Dumnezeu in viata si sati dea ce doresti in continuarea ,fericire sanatate si putere in gimnastica Romaneasca......... am fost uimit cand am vazut steagul Romaniei intre cel a americanilor ..........bravo Sandra bravo...Dumnezeu fie cu tine in orice situatie...........am ramas fara cuvinte.............
  • 0 (0 voturi)    
    Sandra Isbasa (Luni, 18 august 2008, 0:14)

    ULYSSE [utilizator]

    Ce ti ai dorit,vei avea.
  • 0 (0 voturi)    
    Bravo!!!! (Luni, 18 august 2008, 6:48)

    Un Roman din America [anonim]

    Tine aprinsa speranta Romaniei si fa-ne mandri ca suntem romani!
  • 0 (0 voturi)    
    Felicitari (Luni, 18 august 2008, 8:45)

    TB [anonim]

    Bravo Sandra .
    Ai stralucit la sol si ne-ai aratat cat de frumoasa esti pe prima treapta. Succes in continuare.
  • 0 (0 voturi)    
    Felicitari (Luni, 18 august 2008, 9:25)

    tinichea [anonim]

    Felicitari, ai demonstrat ca gimnastica romaneasca mai are inca un cuvant de spus. Felicitari, Felicitari, Felicitari.
  • 0 (0 voturi)    
    Felicitari (Luni, 18 august 2008, 9:38)

    SPC [utilizator]

    Eu am transpirat, sotia a plans dar ne-am bucurat foarte mult.
    Iti multumim pentru bucuria adusa, la mai multe (medalii)
  • 0 (0 voturi)    
    Felicitari (Luni, 18 august 2008, 11:39)

    cristina [anonim]

    ......nu ma pot abtine sa nu comentez: parca erau mai zilele trecute nishte glasuri razlete si infatuate care vociferau verzi si uscate in sus si in jos despre lipsa de concentrare, despre lipsa de determinare a gimnastelor romance, despre poze nud, despre faptul ca nu mai avem echipa, ca ne ducem de rapa cu gimnastica romaneasca ....urat, domnilor, foarte urat! Unde au disparut insa? Dumnezeu stie!
    Una peste alta, va felicit pe toate, pe antrenori, pe parinti. Am avut atat de multe emotii la sol de imi era si frica sa ma uit pe ecran, dar dupa prima diagonala impecabila mi-am facut curaj cu pumnii stransi. Felicitari pentru programul compex pe care l-ai executat fantastic!
  • 0 (0 voturi)    
    Felicitari Sandra! (Luni, 18 august 2008, 12:38)

    bibi [anonim]

    Felicitari Sandra! Am plans ieri de emotii cand am urmarit finala iar apoi de fericire pentru medalia de aur si pentru gimnastica romaneasca, care nu a decadat odata cu plecarea lui Bellu si Bitang. Ai facut o tara intreaga mandra cu performanta ta. Ma bucur ca mai exista sportivi valorosi in Romania, dar ma intristeaza cand peste tot la TV si in presa sunt promovati semi-sportivii, de genul mutu,chivu si oierii becali, in locul adevaratilor Sportivi, care muncesc ani de zile, zi de zi pentru o medalie iar "jurnalistii" nostrii sportivi ii trec cu vederea, ori le acorda un articol de 5x5cm intr-un colt al paginii, sau un reportaj de 1 min , ca sa aiba timp pentru mutu, chivu, gigi si alti oameni "importanti" ai sportului romanesc. Nu inteleg de de se promoveaza asemenea oameni de sport care fac mai nimic pentru Romania, iar cei ce duc faima tarii in lume sunt pur si simplu ignorati?!?!? Felicitari tuturor sportivilor de la Olimpiada!!!
  • 0 (0 voturi)    
    felicitari, draga noastra Sandra (Luni, 18 august 2008, 14:01)

    Roxana [anonim]

    Ai fost cea mai buna!
    Ne-ai facut sa fim mandri de tine si de faptul ca suntem romani!
    Felicitari si succes in continuare!
    Sa fii sanatoasa si sa-ti ramana mereu vii motivarea si spiritul de sacrificiu pentru victorie!
    Numai bine!
  • 0 (0 voturi)    
    felicitari (Luni, 18 august 2008, 17:38)

    Maria [anonim]

    Cele mai bune ganduri, de imensa apreciere, pentru glorioasa campioana de gimnastica la sol,atat de delicata si puternica in acelasi timp!
    Sanatate si tinerete lunga,pentru a-ti implini visul, acela de a aduce cat mai mulle medalii, sportului romanesc si bucurii familiei tale ! FELICITARI!
  • 0 (0 voturi)    
    Felicitari dragei noastre Sandra (Luni, 18 august 2008, 23:22)

    Iuliana [anonim]

    Felicitari Sandrei, acestei tinere frumoase si talentate, care ne-a adus atata bucurie noua, romanilor, cei ce mai speram la o mica bucurie de la gimnastica, acest sport care a vrajit atatea generatii! Felicitari si antrenorilor si parintilor Sandrei, care au crescut asa un copil minunat! Sa dea Dumnezeu sa te mentina multi ani asa cum esti acum, sanatoasa, frumoasa, delicata si inteligenta si de ce nu, in aceasta forma sportiva care ti-a adus atatea satisfactii!
  • 0 (0 voturi)    
    sandra izbasa (Miercuri, 20 august 2008, 18:49)

    baleanu andrei razvan [anonim]

    sportul meu preferat este fotbalul, dar sportivul meu preferat este Sandra(dar asta de cativa ani, nu acum dupa ce a luat aur).sunt foarte fericit.bv tie si celor care te au ajutat.aveam incredere in tine.urmeaza inca patru ani grei:cu mondiale, europene si marele tau moment de glorie, Londra.bafta.trebuie Sandra(sa mergi la Londra si sa ramai din nou in istorie)!!!si te rog mult sa nu mai tremuri!oricum cuvintele noastre sunt prea mici fata de tine si performanta ta.asa ca bafta pe mai departe!!!