FOTOGALERIE Usain Bolt a doborat recordul mondial la 100 de metri plat si s-a bucurat de victorie inainte de a termina cursa

de Vlad Epurescu     HotNews.ro
Duminică, 17 august 2008, 0:51 Sport - J.O. Beijing 2008

Usain Bolt a stabilit un nou record mondial la atletism in cadrul probei de 100 de metri plat. Jamaicanul a produs faza zilei cand, cu 30 de metri inainte de final, convins fiind de performanta pe care a realizat-o, a inceput sa se bata cu pumnii in piept si sa salute spectatorii.

El a terminat cursa cu un timp record de 9:69 de sutimi si a fost urmat de Richard Thompson (9:89) din Trinidad Tobago si de Walter Dix (9:91).

"Nu mi-a pasat de timp. Tot ce voiam a fost sa castig. Sunt foarte multumit. Cand am vazut ca sunt in frunte la 30 de metri, eram multumit si am inceput sa celebrez victoria. Imi spuneam ca voi castiga", a spus jamaicanul.




















5202 vizualizari

  • 0 (0 voturi)    
    Asta e semn rau (Duminică, 17 august 2008, 6:23)

    flaviu [anonim]

    ce a facut si anume ca inainte de final s-a batut cu pumnii de pietp convins de performanta sa...cine nu ma crede sa vada peste luni ca se va divedi ca folosit ceva substanta care e considerata interzisa si un nou scandal legat de dopaj se va isca.
    • 0 (0 voturi)    
      bati campii (Duminică, 17 august 2008, 18:01)

      marius [anonim] i-a raspuns lui flaviu

      tu bati campii. daca ai sti ce timpi scoate tipu la antrenamente nu ai mai omite asemenea bazaconii...
    • -1 (1 vot)    
      Usain Bolt (Duminică, 17 august 2008, 18:56)

      Longjumper [anonim] i-a raspuns lui flaviu

      Bah fii tu sigur k i sau faqt dea teste de lau inebunit inainte de jo cat si in timpul lor...asa k vise alea k va fi depistat...e prea tare si faza de la final a aratat k de fapt poate chiar my tare de atat...cear fi sa vezi k peste kteva luni...new world record:P:P:P
    • 0 (0 voturi)    
      usain bolt ce-l mai bun (Luni, 22 septembrie 2008, 19:04)

      erik_-_ [anonim] i-a raspuns lui flaviu

      eu nu cred ca Bolt s-a dopat...... a dovedito si la 100m si la 200m si 4x100m...
  • -1 (1 vot)    
    ba baieti (Duminică, 17 august 2008, 18:45)

    Smovoe [anonim]

    asta face antrenamente cu gheparzi frate...alerga ghepardu dupa el...cum sa nu alerge suta in 9.69? :))))))))))) putea si mai bine de atat :D bravo lui e un sportiv in adevaratul sens al cuvantului :)
  • 0 (0 voturi)    
    bolt (Miercuri, 27 august 2008, 12:01)

    jamaica [anonim]

    e cel mai tare , bravo lui
  • 0 (0 voturi)