JOCURILE OLIMPICE, Natatie, 100 de metri - fluture

Michael Phelps a mai luat o medalie de aur: e a saptea

de Vlad Epurescu     HotNews.ro
Sâmbătă, 16 august 2008, 5:57 Sport - J.O. Beijing 2008

Phelps scrie istoria
Foto: Rompres
Michael Phelps si-a adaugat inca o medalie la aceasta Olimpiada si este pe cale sa isi atinga planul de 8 medalii cucerite la aceasta editie a Jocurilor Olimpice. Americanul a avut ceva emotii la proba de 100 de metri fluture. Sarbul Cadici a condus cursa insa Phelps a revenit pe ultimii metri si, cu toate ca i-a intrat apa in ochelari si nu mai vedea nimic, a reusit sa castige cursa.


CLASAMENT:

1. Michael Phelps 50:58
2. Milorad Cavic 50:59
3. Andrew Lauterstein 51:12
4. Ian Crocker 51:13
5. Jason Dunford 51:47
6. Takuro Fujii 51:50
7. Andrii Serdinov 51:59
8. Ryan Pini 51:86
























2745 vizualizari

  • +1 (3 voturi)    
    inposibil (Sâmbătă, 16 august 2008, 6:08)

    easy [anonim]

    droid
  • -1 (7 voturi)    
    adevaratul campion aici NU e phelps. (Sâmbătă, 16 august 2008, 7:25)

    gogu [anonim]

    sarbul a castigat clar! federatia sarba a depus contestatie iar medalia de aur ii va fi data, pe merit, castigatorului adevarat, adica lui cavic. cei de la hotnews sa lase textele de "american dream" cum "ca i-a intrat apa in ochelari si nu mai vedea nimic, dar a reusit sa castige cursa." n-a castigat decat medalia de argint!!!
    respect milorad!
    • +4 (4 voturi)    
      hmm (Sâmbătă, 16 august 2008, 10:34)

      Stefan [anonim] i-a raspuns lui gogu

      Eu am inteles ca a fost respina contestatia sarbilor.
    • +1 (1 vot)    
      Si totusi (Sâmbătă, 16 august 2008, 13:15)

      ovidiu [anonim] i-a raspuns lui gogu

      Uita-te pe utube:

      http://tw.youtube.com/watch?v=_eq2evz9IcA
      f atent.
      Desi parea sarbul sa atinga primul, de fapt a fost phelps.
    • 0 (0 voturi)    
      Reluare (Sâmbătă, 16 august 2008, 18:51)

      gogu [anonim] i-a raspuns lui gogu

      din reluari se pare ca phelps a castigat! felicitari indeed lui phelps!
  • +1 (5 voturi)    
    ioi (Sâmbătă, 16 august 2008, 10:16)

    Stefan [anonim]

    Daca mai dadea Cavic un pic din picioare ii strica smecheria lu Phelps.
  • +1 (3 voturi)    
    Graba si nepasarea... (Sâmbătă, 16 august 2008, 11:10)

    vali [anonim]

    Si totusi, cine e Phepls de care se zice in titlu? Ca de Phelps am auzit, dar de Phepls... Chiar nu va pasa de ceea ce scrieti? Sunteti platiti la viteza de scriere, sau ce?
  • +3 (3 voturi)    
    iar s'au trezit astia... (Sâmbătă, 16 august 2008, 12:53)

    comy [anonim]

    iar v-ati trezit voi astia care va uitati la radio la olimpiade ? cautati naibii niste reluari si uitati-va ca au fost la limita dar phelps a atins primul peretele de bazin.. aveti net si stiti sa lasati comentarii de aiurea asa.. dar nu stiti sa va interesati inainte de a afirma ceva..
  • +2 (4 voturi)    
    super tare (Sâmbătă, 16 august 2008, 13:27)

    ticaloasa [utilizator]

    e mult prea tare!! o adevarata placere sa te uiti la competitiile la care participa.
  • 0 (2 voturi)    
    doping (Sâmbătă, 16 august 2008, 14:01)

    raul [anonim]

    hmm... oare unde se produc dopantele de mai jos...
    hmmm.... :D
    http://www.wired.com/medtech/drugs/news/2008/08/olympic_doping
  • 0 (0 voturi)    
    Phelps - tot respectul (Sâmbătă, 16 august 2008, 22:24)

    Cometa [utilizator]

    Ce conteza mai mult :faptul ca a castigat la o sutime sau ca a luat 7 medalii si toate de aur ? Baiatul asta perita tot respectul, felicitari pentru el...Dopat nedopat, asta doar timpul o va dovedi si testele...Nevinovat pana la proba contrarie. Am vazut cum se antrena la 16 ani (niste clipuri pe youtube)...cautati keyword : phelps butterfly training...si o sa vedeti ca se antreneaza din greu pentru proba de fluture de peste 6 ani, asa ca nu e nimic surprinzator. Brava bai Phelps, le arati ca se poate !