Inotatorul Valentin Preda a ratat participarea la Bejing din cauza unei sedinte de masaj!

de Adrian Ilincescu     HotNews.ro
Joi, 14 august 2008, 10:57 Sport - J.O. Beijing 2008

Valentin Preda, marele perdant al JO de la Beijing
Foto: Rompres
Inotatorul Valentin Preda a ratat startul in proba de 200 metri bras din cauza faptului ca nu a stiut ora la care va concura! Ciudat este faptul ca pana acum toti sportivii participanti au declarat ca organizatorii chinezi respecta cu strictete toate orele trecute in calendarul competitiei, acestea fiind cunoscute de toata lumea, cu mult timp inainte. Si atunci ramane intrebarea: care a fost adevaratul motiv pentru care sportivul roman a mers degeaba pana la Beijing?

In timpul in care ar fi trebuit sa se afle pe culoarul sapte in a doua serie de calificari din cadrul probei de 200 metri bras, Vali era pe masa de masaj, stiind ca va concura peste o ora.

"Unul dintre antrenorii mei nu m-a anuntat! Stiam ca trebuie sa ajung cu o ora mai tarziu! Eu eram la masaj! Sunt foarte dezamagit fiindca m-am pregatit foarte mult pentru aceasta Olimpiada!", a precizat suparat Preda, citat de gsp.ro.

Incidentul, fara precedent pentru sportivii romani la Jocurile Olimpice, nu va ramane fara sanctiuni, COSR anuntand, prin vocea secretarului general Ioan Dobrescu, ca va face o ancheta la intoarcerea acasa a delegatiei Romaniei .























6747 vizualizari

  • +1 (1 vot)    
    alutul mai bun (Joi, 14 august 2008, 11:14)

    cerbuul [anonim]

    N-AI cu CINE NISTE .................!:))):))
    • +2 (2 voturi)    
      Şi? (Joi, 14 august 2008, 12:03)

      666 [utilizator] i-a raspuns lui cerbuul

      Vrei să spui că un masaj în Asia nu e ceva de povestit la nepoţi?
  • +2 (2 voturi)    
    si antrenoru' ? (Joi, 14 august 2008, 11:57)

    un cititor [anonim]

    bine, bine, sportivul era cascat, dar ANTRENORUL, unde era ?

    pai cand sportivul tau participa la FINALA, tu unde esti frate ??
  • +2 (2 voturi)    
    Inotatorul lui peste consevat ! (Joi, 14 august 2008, 12:07)

    Mircea [anonim]

    Nu s-a dus degeaba acolo :
    A facut o sedinta de masaj !
    Nu este complet inutil : foloseste ca exemplu negativ !
  • 0 (0 voturi)    
    stiti voi ca cine la mal... (Joi, 14 august 2008, 12:11)

    noi,noi... [anonim]

    la cumparaturi, cum unde?
  • +2 (4 voturi)    
    mai mare rusinea (Joi, 14 august 2008, 12:32)

    aierdna [anonim]

    adica si pe sportiv, si pe antrenor ii doare in 14 si de olimpiada, si de tara si de tot. Ei au mers acolo sa vada China si ... atat.
  • -1 (3 voturi)    
    uf...... (Joi, 14 august 2008, 13:17)

    kansyna [anonim]

    Suntem o tara de handicapati, prosti si incompetenti! D-asta nu dam inainte cu nimic!
    • 0 (2 voturi)    
      Ai dreptate (Joi, 14 august 2008, 14:39)

      ew [anonim] i-a raspuns lui kansyna

      Tu esti exemplul perfect!!!
    • +1 (1 vot)    
      pai atunci cara-te (Joi, 14 august 2008, 16:55)

      Bibicool [utilizator] i-a raspuns lui kansyna

      Pai si de ce nu emigrezi?
      Mai scapam si noi de idioti....
  • +3 (3 voturi)    
    Lipsa de responsabilitate! (Joi, 14 august 2008, 13:49)

    AB [anonim]

    Cum de pot fi unii atat de iresponsabili? Imi aminteste de episodul Raducan, cand medicul echipei de gimnastica habar nu avea ca nu are voie sa prescrie Nurofen! Te intrebi pentru ce sunt platiti unii oameni? Ar trebui ca, in astfel de cazuri, vinovatii sa suporte toate cheltuielile legate de (ne)participare. Mi-e teama insa ca, in buna traditie, in final doar destinul va fi declarat vinovat de cele intamplate. Si e doar varful iceberg-ului, e plin de oameni care se impauneaza cu functiile lor fara sa priceapa ca acestea implica si datorii, nu doar drepturi.
  • +2 (2 voturi)    
    Probabil (Joi, 14 august 2008, 16:42)

    tzuptzup [anonim]

    Antrenorul era cel care ii facea masaj, deci nu aveau cum sa stie...hahaha...tare....
  • +1 (1 vot)    
    nu ca e o scuza... (Joi, 14 august 2008, 17:17)

    decalaj [anonim]

    dar de la tv, parca am inteles ca s-ar fi decalat cu o jumatate de ora cursa si nu i-a anuntat nimeni
  • -1 (1 vot)    
    Idiot ! (Joi, 14 august 2008, 17:57)

    Motul [anonim]

    Comportament de idiot. El si antrenorii sa-si plateasca toate cheltuielile cu deplasarea si sederea la Beijing.
  • 0 (2 voturi)    
    Nici o scuza (Joi, 14 august 2008, 19:03)

    A&E [anonim]

    Cand stii ca ai concurs, verifici din minut in minut care mai e situatia. Era suficient daca deschideau televizorul.
    Nici sportivul, nici antrenorii, nici stafful tehnic nu au NICI o scuza.
    Mi-ar fi placut si mie sa ma plimb pe gratis in China.
    Niste golani nesimtiti!
    Fetelor de ce nu li se intampla asa pocinoage? Pentru ca sunt responsabile si ambitioase!
  • 0 (0 voturi)    
    Ce imi place mie (Vineri, 15 august 2008, 10:50)

    Just me [anonim]

    Ce imi place mie cand oameni care nu valoreaza nici cat unghia mica a unora, se trezesc sa le aduca injurii si sa ii dispretuiasca de parca ar fi ultimii oameni. Eu zic sa nu va mai dati cu parerea pana nu aflam exact ce s-a intamplat si cine e de vina si in ce proportii. Nu spun acum ca Preda nu are nici o vina, dar nu sariti asa. Ce sa spun, parca acu' participarea lui la Beinjing sau chiar si castigarea unei medalii v-ar interesa intr-un mod atat de direct incat sa fiti in drept sa vorbiti asa la adresa lui. Nu mi se pare intelept, nu mi se pare nici macar corect din partea voastra.
    In incheiere eu atat as vrea sa ii spun domnului Preda: Sper ca o sa va cere scuze in fata natiunii si ca veti confrunta aceasta situatie in modul cel mai onest si responsabil.
  • 0 (0 voturi)    
    giusto (Vineri, 15 august 2008, 11:37)

    sile [anonim]

    mi se pare corect,avand in vedere faptul ca e roman,e normal
  • 0 (0 voturi)