Bela Karoly despre gimnastele Romaniei: Doar atat fac la antrenament?

de Vlad Epurescu     HotNews.ro
Vineri, 8 august 2008, 9:41 Sport - J.O. Beijing 2008

Karoly nu ne ia in calcul
Foto: Rompres
Bela Karoly va comenta competitia de la gimnastica pentru postul NBC. Fostul antrenor al lotului olimpic roman si al SUA a urmarit antrenamentul de ieri al fetelor pregatite de Nicolae Forminte.

Karoly s-a aratat mirat de simplitatea exercitiilor executate de Sandra Izbasa si restul colegelor sale. "Doar atat fac? Oricum, SUA si China se vor bate pentru aurul olimpic, in timp ce Romania cred ca va participa la lupta pentru medalia de bronz", a spus Karoly.























4539 vizualizari

  • +1 (1 vot)    
    pacat (Vineri, 8 august 2008, 10:01)

    serghei [anonim]

    Nu stiu cum se face dar generatia de aur zice ca generatia de acum nu e buna, generatia steaua 86 zice ca steaua de acum nu e buna, la fel Karoly zice ca gimnastica romaneasca de acum nu e buna. Poate are dreptate. Dar de ce sa nu lasam lucrurile sa se intample, fara sa dam pronosticuri de parca am fi zei ? Kiar stie Karoly ca Romania se va bate la bronz ? De unde ? I-a soptit lui o pasarika ? Of ...
    • -1 (1 vot)    
      da (Vineri, 8 august 2008, 11:19)

      x [anonim] i-a raspuns lui serghei

      intr-un univers alternativ sunt expert in sters praful de pe bibelouri, iar tu expert in aruncat cu telefonul. in momentul in care vad unii care se antreneaza la proba de facut sa straluceasca vitrina si ametitii sterg numa' coada la peste sau tu vezi unu' care arunca telefonu' asa in scarba vreo doi metri poate ai voie sa-ti dai cu presupusul..
    • 0 (0 voturi)    
      Fam . Karoly::"numai ei /stiu sa faca mititei " (Vineri, 8 august 2008, 18:32)

      dl Nedumeritu [anonim] i-a raspuns lui serghei

      Ce sa spuna batranul Karoly la varsta la care altii se intorc de la piata fara portofel sau fara plasa?
      Mai fericit nu a fost in SUA oricat s-ar da cu fundu de pamant -succesul si rostul vietii sale a fost in Romania si a fost Nadia Comaneci ! Pacat ca la batranete unii oamenii se stramba in loc sa se indrepte !
  • 0 (0 voturi)    
    nu e pacat, e chiar normal (Vineri, 8 august 2008, 10:48)

    un roman in America [anonim]

    De ce atita ofuscare? Lasa ca si bronzul ar fi bun....
  • +2 (2 voturi)    
    HAI FETELE!!!! (Vineri, 8 august 2008, 13:02)

    Mari [anonim]

    Nu conteaza ce iau. Trebuie sa fim alaturi de fete sa dea tot ce pot! Si fara ratari. Am mai surprins cand nimeni nu se astepta sa luam ceva. HAI ROMANIA!!!!
  • -1 (1 vot)    
    ??? (Vineri, 8 august 2008, 15:22)

    John Doe [anonim]

    Who gives a fuck about gymnastics???
    • +1 (1 vot)    
      WTF? (Vineri, 8 august 2008, 17:49)

      anti John Doe [anonim] i-a raspuns lui John Doe

      Who gives a fuck about what John Doe thinks?
  • 0 (0 voturi)    
    Karoly se leaga din nou de Romania (Sâmbătă, 9 august 2008, 3:11)

    Un roman [anonim]

    Sigur ca Karoly and Co. le stie pe toate! Si le stie foarte bine de la o pasarica (cum zice serghei) ce zboara din directia Budapesta de unde isi primesc cei doi ilustrii soti Karoly instructiunile. As fi preferat sa cred ca si d-l Nedumeritu de mai sus ca declaratiile lui Karoly sunt cauzate de un simplu caz de scleroza sau dementa ca urmare a varstei inaintate, insa nu este asa intrucat "scleroza" este selectiva si "simptomele" precum si recidivele, apar doar cand este vorba de antagonism si atacuri la adresa Romaniei. Este plauzibila si varianta ca initiativa tiradei conduse in sprijinul agendei lor nationalist-iredentiste maghiare sa le apartina in mod exclusiv pentru ca oricum au dovedit ca sunt mancatori de rahat (ca sa nu spun alt cuvant). Acest impostor de Karoly acum si-a indreptat tinta asupra fetelor noastre din lotul olimpic de gimnastica, denigrandu-le eforturile si manifestand un dispret deschis si ostentativ fata de intreaga noastra echipa. De mentionat ca nici o alta persoana nu a mai dat dovada de un astfel de comportament josnic! Distanta intre idealul olimpic si acesti doi apatrizi este infinita!

    Sunt alaturi de intreaga delegatie de olimpici a Romaniei pe care o sustin neconditionat si le doresc cele mai mari succese la Beijing, inclusiv echipei antrenate de domnul Nicolae Forminte!
  • 0 (0 voturi)    
    Unguru' asta a avut intotdeauna gura mare (Sâmbătă, 9 august 2008, 12:44)

    Claude [anonim]

    Infatuare care prinde tare bine la media americana. Ramine sa dovedeasca ca e cel mai bun. Aici e putin mai greu, va trebui sa si concureze nu numai sa dea din gura.
  • 0 (0 voturi)    
    gimnastica (Marţi, 12 august 2008, 11:56)

    corina zaharia [anonim]

    Nu mai sunt fetele deodata!!!doar cu ele ne mandream si noi!!!! Ne parerau si dupa vechii antrenori!!!! Oricum noi le tinem pumnii si speram ca totul vafi bine si urcam si noi pe podium!!!! Sa ne rugam la d-zeu sa vincem!!!
    Domnul Bela Karoly de ce nu antreneaza din nou fetele noastre daca vede ca nu sunt la marimea medaliei de aur?????????
    Hai fetelor sa castigam sa ridicam si noi numele tarii noastre!!!!!
  • 0 (0 voturi)    
    Karoly (Vineri, 15 august 2008, 22:29)

    Gabriel v.Baltes [anonim]

    Dupa 40 de ani in U.S.A.i-mi dau seama ca Bella nu invatat inca bine limba engleza????si ma mir ca N.B.C.la angajat ca "comentator?:Ce gresala!!!El este doar un oportunist si mascarici!!....or A lousy showman!!...Apoi cati americani stiu ca numele de Karoly nu este un nume romanesc???? ..oare cati $$$,N.B.C.pierde "cu comentatorul"asta de "3 lulele"
  • 0 (0 voturi)    
    Dl antrenor (Duminică, 17 august 2008, 18:36)

    didi [anonim]

    Bela ar spune lucruri bune despre Ungaria, ma mir ca nu s-a dus acolo, nu e corect ca vorbeste asa. Nadia nu se dezice de tara ei, in timp ce el...Viitorul lui a fost aici. Mary Lou Retton nu a fost Nadia, oricat s-a straduit el.
  • 0 (0 voturi)    
    Bela Karoly (Luni, 18 august 2008, 21:48)

    Carmen B [anonim]

    Va rog, stie cineva site / blog / adresa e-mail a MARELUI "intelept" Karoly?