Deja-vu pentru Bela si Martha Karoly: Vedem in Beijing ceea ce americanii nu pot sa inteleaga

de Vlad Epurescu     HotNews.ro
Marţi, 5 august 2008, 17:47 Sport - J.O. Beijing 2008

Martha Karoly este antrenoarea lotului olimpic de gimnastica al SUA, iar Bela Karoly va comenta Olimpiada pentru cei de la NBC. Atunci cand au ajuns la Beijing, cei doi au avut un deja-vu: si-au adus aminte de Romania dinainte de 1989. Martha a povestit presei americane senzatia pe care o traieste.

"Vad in Beijing ceea ce multi americani nu isi pot da seama. Imi amintesc de oamenii care te urmareau sau care iti intrau in camera de hotel si stiai ca au mutat ceva, ca au facut ceva. Spre fericirea noastra, nu cred ca vom avea parte de vreun sabotaj in Satul Olimpic. Dar trebuie sa fim pregatiti. Trebuie sa ai putina teama, sunt multi oameni in jurul tau si nu stii care sunt atributiile lor. Sau poate ca ceea ce trebuie ei sa faca este sa te supravegheze. Cine stie?", se intreaba retoric Martha.























2768 vizualizari

  • -3 (3 voturi)    
    Comentarii tendentioase de la Martha si BelaKaroly (Marţi, 5 august 2008, 19:09)

    Marian Dumitrescu [anonim]

    Ar fi mai bine daca nerusinatii de Martha si Bela Karoly ("cei doi") si-ar vedea de antrenat si respectiv de comentat in loc sa faca propaganda impotriva Romaniei! In loc sa-si aduca aminte si sa fie recunoscatori ca numai datorita Romaniei au avut sansa sa fie recunoscuti pe plan international, acum ei injecteaza doze de politica antistatala contra Romaniei, fara indoiala cu tipica, tendentioasa si scarboasa lor ura maghiara, intr-un context al sportului de nivel olimpic care prin definitie ar trebui sa fie lipsit de orice interferenta din sfera politica. Incredibil! In loc sa dea dovada de demnitatea pe care trebuie sa o demonstreze niste personalitati aflate pe o scena internationala in calitate de antrenor al lotului olimpic de gimnastica al Statelor Unite si respectiv ca si comentator al retelei de televiziune NBC al Jocurilor, acesti doi isi dau "arama pe fata" aratand lumii adevarata lor etnie si fata murdara prin comentariile si comportamentul lor asemenea unor drojdieri aflati in la usa unui cort din Ketchkemet!

    Rusine lor!
    • +2 (4 voturi)    
      Sa (ne) traitzi, (Marţi, 5 august 2008, 19:43)

      satraitzi [anonim] i-a raspuns lui Marian Dumitrescu

      ...tov. [gradu]! La multzi ani! & Dvoastra & Dlui Vadim. Succes in alegeri Dnei Zavoranu. F. bine ca i-atzi pus la punct pe tradatorii de Neam & Tzara! Multzumiri respectuase!
    • +2 (4 voturi)    
      romanu + ciomagu = liubov (Marţi, 5 august 2008, 20:02)

      jo [anonim] i-a raspuns lui Marian Dumitrescu

      foarte Vrednica si Viteaza beshteleala! uraaaa pentru Aparatorii Vetrei innegrite! multzumita oAMENILOR* ca d-ta Tzarishoara noastra este ceea ce este!

      * a se anagrama
    • +2 (2 voturi)    
      nu zau? (Marţi, 5 august 2008, 20:02)

      clujean [anonim] i-a raspuns lui Marian Dumitrescu

      adica nu Romania a avut decastigat de pe urma muncii si talentului sotior Karoly ci ei au fost fericiti pana peste poate ca li s-a dat voie sa respire in patria mioritei? bah, securismele astea cretine sunt depasite de vreo 15 ani! las-o balta, rad si curcile de tine!
    • +2 (2 voturi)    
      marian or nicolae? (Marţi, 5 august 2008, 20:12)

      confuza [anonim] i-a raspuns lui Marian Dumitrescu

      Aoleu, acum sunt confuza rau. Am crezut ca l-au impuscat pe Ceausescu!
      Nea Mariane lasa comunismele.
    • +2 (2 voturi)    
      bine nea caisa (Marţi, 5 august 2008, 20:15)

      Gogu [anonim] i-a raspuns lui Marian Dumitrescu

      e ceva fals in tot ce-au spus? zi-ne si noua ce ca noi e multi da' prosti
    • 0 (2 voturi)    
      Du-te bey acasa! (Marţi, 5 august 2008, 20:18)

      catre Mr. Marian Dumitrescu [anonim] i-a raspuns lui Marian Dumitrescu

      Bey xenofobule du-te bey acasa ca esti penibil cu comentariul tau de frustrat. Sincer!
      Ce mare 'propaganda impotriva Romaniei' (sa te citez) au facut cei doi cand toata lumea stie realitatile romanesti dinainte de '89 (de parca fam. Karoly ar fi divulgat un secret de stat ha ha ha). Ba, da-te bey si tu cu Europa, esti in UE acum nu la tzatza vacii. Lasa comentariile astea de pe timpul revolutie din 48 la o parte. Deci imi provoci dezgust, desi n-am nici o treaba cu ungurii. Lasa-te bey de commenturi si du-te si-ti bate nevasta cand mai esti nervos ! :D
  • -2 (2 voturi)    
    Karoly = Pacepa (Marţi, 5 august 2008, 20:32)

    jon [anonim]

    Si unii si altul au facut bani frumosi povestind americanilor povesti suprarealiste din iadul comunist. Dupa ce au facut bani frumosi si in iadul respectiv.

    Altul din aceeasi specie este si domnul Tismaneanu, care pe rand a fost fecior de nomenclaturist si student "cu drepturi speciale", demascator al comunismului in SUA si mai nou presedinte al comisiei de condamnare ale crimelor comise de colegii lu' taica'su, crime ce i-au asigurat o copilarie si tinerete indestulata.

    Genul asta de oameni supravietuiesc oriunde si oricand. Si daca vin nazistii, comunistii, talibanii sau englezii ei vor iesi intotdeauna la suprafata si vor fi eroi. Tot respectul pentru valoarea lor profesionala incontestabila, toata scarba pentru totala amoralitate si ipocrizie de care sunt in stare.
    • 0 (0 voturi)    
      si (Marţi, 5 august 2008, 20:54)

      baronul stanganbuch [utilizator] i-a raspuns lui jon

      Basescu, da' Basescu, l-ai uitat pe Basescu, nu asta e vinovat de orice nu-ti place tie?
  • -1 (1 vot)    
    Victime (Marţi, 5 august 2008, 21:23)

    Gila [anonim]

    Inca 2 "victime" ale comunismului!
  • 0 (0 voturi)    
    NUTS (Marţi, 19 august 2008, 6:53)

    flori [anonim]

    Marian Dumitrescu, you are COMPLETELY an TOTALLY NUTS!