VIDEO Teroristii ameninta cu atentate la Jocurile Olimpice

de Vlad Epurescu     HotNews.ro
Marţi, 29 iulie 2008, 15:37 Sport - J.O. Beijing 2008

Teroristii ii ameninta pe oficialii chinezi
Foto: YouTube
Un grup de teroristi au realizat o filmare in care ameninta ca vor produce atentate la Jocurile Olimpice de la Beijing. "Vom ataca foarte sever si vom folosi tactici care nu au mai fost folosite pana acum", spune unul dintre membrii grupului terorist.

Oficialii chinezi au investit foarte multi bani in securitate pentru ca Jocurile Olimpice sa se desfasoare fara nici un fel de probleme de acest gen.





















2159 vizualizari

  • +3 (5 voturi)    
    Ummm, da... (Marţi, 29 iulie 2008, 15:54)

    sile [anonim]

    Si asta ar trebui sa arate lumii ce rai sunt americanii si cat de persecutati sunt arabii de evrei?
  • 0 (6 voturi)    
    Atentate? (Marţi, 29 iulie 2008, 16:08)

    Ufo Man [anonim]

    Nu ii vad bine pe teroristii prinsi de chinezi cand o sa le puna intrebari si picaturi chinezesti in ochi!!
    • 0 (2 voturi)    
      picatura chinezeasca vine de la altceva (Marţi, 29 iulie 2008, 16:49)

      Nicu [anonim] i-a raspuns lui Ufo Man

      :P
      • 0 (2 voturi)    
        Picatura chinezeasca (Marţi, 29 iulie 2008, 18:19)

        Ufo Man [anonim] i-a raspuns lui Nicu

        (Era o figura de stil) Stiu ce e cu picatura chinezeasca,dar eu ma refeream la tratamentul pe care il vor primi eventualii teroristi prinsi.
  • +3 (5 voturi)    
    Surprize la Olimpiada (Marţi, 29 iulie 2008, 16:14)

    mind police [utilizator]

    Daca islamistii isi inchipuie ca vor primi din partea comunistilor chinezi acelasi raspuns letargic dat terorismului de regimurile democratice din Occident, sunt pe cale sa aiba o surpriza de proportii.
    • +1 (3 voturi)    
      Exact asta ma gandeam si eu (Marţi, 29 iulie 2008, 20:36)

      Razvan007 [utilizator] i-a raspuns lui mind police

      O sa ii ia mama dracului. Pe chinezi ii doare fix in pix de "drepturile omului". O sa ii jupoaie de vii si asta poate fi o lectie necesara: sa omori oameni nevinovati la metrou sau in avioane sau autocare nu este un mod de a face politica oricat de mare este nedreptatea care ti s-a facut.
  • +2 (4 voturi)    
    Vrem pace (Marţi, 29 iulie 2008, 16:44)

    Bee [utilizator]

    Eu sincer sper sa nu se intample absolut nimic; chinezii sunt suficient de nebuni sa declanseze represalii la scara mare in Orinet si cu siguranta ar fi mult mai multe victime decat cei vinovati efectiv de asemenea fapte.
  • -2 (2 voturi)    
    Increderea in comunisti? (Marţi, 29 iulie 2008, 16:47)

    Iancu [anonim]

    Care ar fi rostul ca niste teroristi islamisti sa biocoteze Jocurile Olimpice organizate de China, tara anticapitalista?
    Nu stiu daca ati observat dar ochii teroristului sunt mai oblici ca ai arabilor...
    Pe scurt: poate cei de la securitatea chinezeasca au facut filmul si astfel pe viitor vor avea motive ca sa combata "teroristii" oponenti ai sistemului... de ex. niste calugari...
    Nu uitati ca nici in Romania nu s-au gasit inca teroristii.
    • +1 (3 voturi)    
      Conspiratie? (Marţi, 29 iulie 2008, 17:19)

      Mitica [anonim] i-a raspuns lui Iancu

      Bati campii, nene Iancule! Si inca urat de tot.

      Islamistii sunt impotriva a tot ce nu se conformeaza Coranului, o carte scrisa in secolul VII. Asta include capitalismul, comunismul, si cam tot ce alcatuieste societatea moderna.

      Ochii teroristului sunt oblici pentru simplul fapt ca e din cine stie ce natie central-asiatica (turkmen, kirghiz, uigur, uzbek etc). Nu numai chinezii au cuta epicantica.

      Cat despre comparatia cu Romania in 1989, lasa teoria conspiratiei regizorilor de la Hollywood.
  • -3 (3 voturi)    
    tero (Marţi, 29 iulie 2008, 17:15)

    george [anonim]

    ala din film e chinez, sau mie asa mi se pare
  • -3 (5 voturi)    
    manipulare grosolana (Marţi, 29 iulie 2008, 17:25)

    guardia [anonim]

    bai , oameni buni, dar spalati pe creier, voi nu v-ati prins drekului odata ca toate astea sunt manipulari ordinare pt ca voi sa puneti boticu' , iar ei sa isi continue agenda nederanjati?? inca mai puneti botul la asa-zisi teroristi care stau du[pa colt sa va atace? thuaaaamnee!!
  • -4 (4 voturi)    
    sunt chinezi (Marţi, 29 iulie 2008, 18:03)

    mihai [anonim]

    asa zisii teroristi islamici sunt sunt chinezi-uitati-va la ochii celui cu batic alb pe gura..ar trebui cautati inside de fortele chineze
  • -4 (4 voturi)    
    Terorism (Marţi, 29 iulie 2008, 18:06)

    Nicolae [anonim]

    Ce terorism era inauinte de 11 Septembrie (necesar pentru invadarea Irakului )!
    Articolele fac parte din regia americanilor -creatorii lui Sadam si al luiBin Laden pentru a-si justifica actiunile !
    • -4 (4 voturi)    
      normal (Marţi, 29 iulie 2008, 18:24)

      ioana [anonim] i-a raspuns lui Nicolae

      asa este, numai prostii nu vad lucrurile cum sunt cu adevarat...
      • +1 (3 voturi)    
        Normal pe naiba (Miercuri, 30 iulie 2008, 10:01)

        Uncle Sam [anonim] i-a raspuns lui ioana

        Normal, americanii-s de vina pentru orice, nu-i asa? Atunci sa poftiti sa locuiti in Irak sau Afghanistan, tari "drepte" si "mandre", haituite de "imperialismul" american si nu mai stati in tari capitaliste si democratice, ca nu-i de voi.
        Parca vad ca-l adulezi pe Vadim....
  • -1 (9 voturi)    
    Uiguristan (Marţi, 29 iulie 2008, 18:48)

    Ping Pong [anonim]

    Cei din fotografii apartini unor etnii central-asiatice, fixate in vestul Chinei actuale (provincia Xinjiang) si islamizate de invazii arabe si persane intre sec.9-12. Ca si alte popoare islamice, sunt o adunatura de retarzi social, economic, educational, etc. indobitociti de propaganda din moscheile construite pe banii trimisi de regimul wahabit din Arabia saudita.

    Uigurii sunt principala etnie musulmana din China (vreo 4-5 milioane) si au fost practic depasiti demografic de colonii chinezi Han trimisi de regimul comunist central de la Pekin.
    Evident, unii au incercat sa-i agite pe uiguri pe partea sensibilitatii lor islamice insa China procedeaza in stil "cecen" pe plan local, cine misca nu mai misca nici el nici familia, nici imamul si satul e imediat distrus sau colonizat cu chinezi adusi cu trenul sau cu camioane militare. Exista un corp militarizat special de colonizare, format din 2,5 milioane de membri, ai sunt avangarda chineza in Tibet, Mongolia interioara (pe aia practic i-au exterminat) si Xinjiang (zis Turkestanul Oriental de catre islamici).

    Pana acum au fost mai multe atentate si mii de uiguri au ..disparut sau au fost trimisi in lagare de "reeducare patriotica" :))

    Peste tot unde intra in contact cu civilizatii adevarate, religia islamica declanseaza un conflict cultural si adesea violent. China confucianista si comunista, India hinduista, Europa crestina si atee, Rusia ortodoxa, America protestanta, Africa crestina si animista, fara exceptie, Islamul a atacat toate aceste continente, culturi, civilizatii. Jihadul planetar e o realitate si umanitatea e nevoita sa combata cu forta si determinare nebunia islamica!
    • +2 (6 voturi)    
      tine un link... (Miercuri, 30 iulie 2008, 7:18)

      eeeuuuu [utilizator] i-a raspuns lui Ping Pong

      http://en.wikipedia.org/wiki/Uigur

      asta ca sa vezi cat de retardati (asta e termenul corect, nu "retarzi") sunt uigurii. cand ai de gand sa scuipi o itreaga natie, documenteaza-te anterior. in ce priveste cat de rudimentara si intoleranta ar fi religia islamica... pai, sitiu si eu? in orasele islamice existau bai publice la vremea cand crestinii-europeni-medievali faceau colectii de paduchi la purtatori. e adevarat ca un islamic a dat lovitura de gratie bibliotecii din alexandria, sau mai bine zis a incendiat ce mai ramasese din ea dupa distrucerea sistematica a textelor "pagane", in urma decretului lui teofil (de asta ia auzit? daca nu, documenteaza-te) dar tot atat de adevarat este ca o mare parte din cultura antica s-a intors in europa prin filiera musulmana. altcava, ce sa-ti mai zic? despre rubaiyatele lui omar khayyam n-am sa-ti cel parerea, ca ai fi gata sa-l confunzi pe poetul matematician, astrolog si filozof cu vre-un terorist recent si zau ca e pacat. si de el si de tine!
      • -3 (7 voturi)    
        si totusi, pute! (Miercuri, 30 iulie 2008, 10:16)

        Omar Can-Can [anonim] i-a raspuns lui eeeuuuu

        Ce spui tu e adevarat, despre lumea araba, dar nu despre uiguri. Aia n-au adus nimic (bun).
        Chiar si asa, "bilele albe" ale islamului se cam opresc la cele insirate de tine mai sus. Asta ca sa nu mai mentionam ca toate (alea cateva lucruri) s-au intamplat acu vreo mie de ani. Iar de atunci nimic bun nu ne-a prea venit noua europenilor dinspre lumea musulmana.

        Cat despre textele pagane, cele mai frumoase si mai profunde interpretari ale textelor antice s-au facut in lumea crestina, totusi.
        Si inca ceva: de mult inca, lumea crestina si-a amintit si de baile publice, care, fie vorba intre noi, arabii le-au preluat de la romani. Adica de la niste europeni, "taticii" Europei de azi.
        • +1 (5 voturi)    
          era vorba de religii (Miercuri, 30 iulie 2008, 14:38)

          eeeuuuu [utilizator] i-a raspuns lui Omar Can-Can

          uigurii sunt un subiect colateral, chiar daca au avut si au o cultura cu care s-ar putea mandri si natiile europene. zona asta a desertului gobi n-a generat numai huni si mongoli. despre legendele medievale ale "regelui ioan" stii ceva? probanil ca nu. insa intorcandu-ne la islamism: nu-ti spune nimic faptul ca traduceau biblia pentru crestinii de limba araba intr-o vreme in care crestinii europeni isi ardeau pe rug "ereticii"? iar baile publice au fost redescoperite de aceeasi crestini abia dupa 1600, moment in care autoritatea laica a inceput sa aiba i mai mare pondere, comparativ cu cea religioasa. problema stalelor arabe si a celir cu religie predominant musulmana este faptul ca n-au renuntat la abordareea religioasa a fenomenului politic, dar islamismul in sine este o religie mult mai toleranta decat crestinismul catolic si pe alocuri chiar decat crestinismul ortodox. nu uita ca si karadjici facea caz, printre altele, de religie! evident, nu islamica!
      • -4 (6 voturi)    
        Falsa "civilizatie" islamica (Miercuri, 30 iulie 2008, 11:07)

        Ping Pong [anonim] i-a raspuns lui eeeuuuu

        Faci aceleasi erori clasice, voluntar (ceea ce denota rea credinta) sau involuntar (ceea ce arata incultura), pe care le fac toti anti-americanii care-i sustin pe fanaticii lui Allah doar "de-a dreaku", sa "moara America da ciuda" :))

        Principalii "eroi" si "savanti" ai lumii islamizate nu au sorginte semita araba :).

        Omar Khayam e persan, Avicena e persan (mama evreica), Averoes e berber (mama crestina europeanca), razboinicul Saladin e kurd :))
        Toti au patrimonii genetice nascute la semintii anterioare arabilor si ideologiei religioase nascute in sec.7 in peninsula Araba!

        Iar cand stai sa-i numeri si-i raportezi la cei 500 de ani de "civilizatie" islamica in expansiune (sec.7-12) realizezi ca e ridicol, sunt doar cateva zeci in total, aparent, "productivitatea" creatiei stiintificie si artistice in lumea contaminata de Islam e extrem de slaba in comparatie cu 500 de ani de civilizatie europeana, greco-romana antica sau chineza :))

        Europenii (greci si romani) si chinezii sunt cei care au "inventat" baile publice, primii adevarati matematicieni si astronomi, care au elaborat teoreme pe care si azi le studiezi la scoala, au fost europeni, greci.

        Asa zisii "savanti" arabo-musulmani sau "islamici" au gasit manuscrise in bibliotecile bizantine si copte, pe teritoriile unde veneau la jefuit hoardele de musulmani (razzia). O mica parte le-au tradus in araba si au ajuns astfel in Occidentul medieval (prin peninsula Iberica ocupata de berberi islamizati), occident care din cauza valurilor migratoare (de la huni pana la tatari si turci selgiucizi) nu mai avea un contact viabil cu Estul Europei si mostenirea greaca si bizantina. Mai rau, era chiar un conflict religios intre "papistasi" si ortodocsi!

        Iar de la hindusi arabii au copiat sistemul de notare cu cifre, in mod gresit numite "arabe". Toate astea se cunosc deja, citeste si singur despre ele.

        Indubitabil, Islamul handicapeaza si retardeaza orice societate pe care o contamineaza, e un pericol real!
        • +1 (3 voturi)    
          ai si tu dreptatea ta (Miercuri, 30 iulie 2008, 14:54)

          eeeuuuu [utilizator] i-a raspuns lui Ping Pong

          orice religie da un handicap innt-o lume a institutiilor laice, dar mai bine te-ai uita la contemporanii cre(s)tini perioadei pe care o amintesti (sec.7-12). s-ar putea sa nu-ti mai placa. sau daca tii neaparat atribui comportamentul criminal unei religii sau alta... ce parere au despre crestinul radovan klaradjici? o fi vre-o versiune masculina a maicii tereza, nu? sau este partiot numai pentru ca e de religie crestina? cum ramane atunci cu verdictele uniunii europene, daca tot simti nevoia sa judeci prin prisma "arbitrilor"? in ce-i priveste pe uiguri, sa vedem daca vor pune la cale un atentat, sau daca mesajul video nu este cumva, asa cum am afirmat, o simpla regie a serviciilor de securitate chineze, pentru a-si justifica abuzurile. sau regimul chinez este unul democratic si eu aflu asta abia acum?
  • +1 (5 voturi)    
    singurii care o merita ar fi tocmai chinezii! (Marţi, 29 iulie 2008, 19:19)

    eeeuuuu [utilizator]

    pentru masacrele pe care le fac de zeci de ani in tibet, ar fi cazul sa o pateasca nitelus. dar nu e sigur daca nu cumva chiar securitatea chineza a "montat " aceasta inregistrare, in scopul de a-si justifica abuzurile pe toata durata acestei olimpiade.
  • -1 (1 vot)    
    Românii, la Olimpiada de la Beijing. (Marţi, 29 iulie 2008, 23:48)

    Observator [anonim]

    Românii, la Olimpiada de vară de la Beijing.
    În prima zi au luat o medalie de aur. A doua zi au luat două medalii de aur. A treia zi au luat trei medalii de aur. A patra zi i-au prins.
  • -1 (5 voturi)    
    Ha ha ha. . . . (Miercuri, 30 iulie 2008, 8:42)

    Vali Cel Batran [anonim]

    Sa mori de ras. Pai astia ii confunda pe chinezi cu americanii. Americanii naivi cum sunt vor sa infrunte barbarismul medieval al teroristilor cu mijloace democratice si mai stiu eu ce conventii de la Geneva. Chinezii intai ii executa si apoi ii cauta de bombe. Doamne ajuta poate se duce pe acolo insusi Bin Laden.
  • -2 (4 voturi)    
    Pentru cine tine cu teroristii (Miercuri, 30 iulie 2008, 12:04)

    Heruvim [utilizator]

    http://www.thereligionofpeace.com/

    cititi ce scrie acolo si dupa aia mai vedem. Cine a scris despre ciocnirea violenta a islamului cu alte culturi pe toate continentele a uitat ceva: islamistii omoara si musulmani. Daca considera ca nu sunt destul de indoctrinati sau dogmatici, extremistii islamisti nu au nici o remuscare sa isi omoare semenii... Acest comportament nu exista nici macar in regnul animal...

    Aduceti-va aminte de cele doua atentate din Alger de anul trecut...