JO 2012 Programul complet al zilei de marti

de A.I.     HotNews.ro
Marţi, 31 iulie 2012, 10:30 Sport | J.O. 2012 - London News

Jocurile Olimpice de la Londra
Foto: Reuters
Jocurile Olimpice de la Londra vor programa, marti, intreceri din canotaj, badminton, baschet masculin, volei pe plaja, echitatie, gimnastica artistica, polo, judo, natatie, tenis de masa, yachting si tir cu arcul, informeaza Mediafax. 


Canotaj

11.30 - semifinale individual masculin, recalificari doua rame feminin, patru vâsle masculin, doua vasle categorie usoara feminin, doua rame categorie usoara masculin, 8+1 fe,omom. sferturi de finala individual feminin, semifinale doua rame masculin, patru vâsle categorie usoara masculin.

Badminton

10.30 - tur preliminar simplu masculin si feminin, dublu masculin si feminin, dublu mixt.

Baschet masculin

Tur preliminar:

11.00 - China - Rusia (grupa B)

13.15 - Australia - Spania (grupa B)

16.30 - Lituania - Nigeria (grupa A)

18.45 - Marea Britanie - Brazilia (grupa B)

22.00 - Franta - Argentina (grupa A)

00.15 - Tunisia - Statele Unite ale Americii (grupa A)

Volei pe plaja

11.00 - calificari masculin si feminin.

Box

15.30 si 22.30 - 16-imi de finala 49 de kilograme masculin

16.45 si 23.45 - 16-imi de finala 64 de kilograme masculin

Kaiac Canoe slalom

15.30 - semifinale si finale C1 masculin

Echitatie

12.30 - sarituri peste obstacole individual si pe echipe

Scrima

12.30 si 20.00 - floreta individual masculin

Fotbal feminin, etapa a treia:

16.30 - Japonia - Africa de Sud (grupa F) la Cardiff

16.30 - Canada - Suedia (grupa F) la Newcastle

19.15 - Statele Unite ale Americii - Coreea de Nord (grupa G) la Manchester

19.15 - Franta - Columbia (grupa G) la Newcastle

21.45 - Noua Zeelanda - Camerun (grupa E) la Coventry

21.45 - Marea Britanie - Brazilia (grupa E) la Londra

Gimnastica artistica

18.30 - concursul general pe echipe feminin

Haltere

12.00 si 21.00 - 69 de kilograme masculin

14.30 si 17.30 - 63 de kilograme feminin.

Handbal masculin

Faza grupelor

11.30 - Tunisia - Islanda (grupa A)

13.15 - Coreea de Sud - Ungaria (grupa B)

16.30 - Marea Britanie - Suedia (grupa A)

18.15 - Serbia - Croatia (grupa B)

21.30 - Danemarca - Spania (grupa B)

23.15 - Argentina - Franta (grupa A)

Hochei pe iarba feminin

Faza grupelor

10.30 - Olanda - Japonia (grupa A)

12.45 - Africa de Sud - Noua Zeelanda (grupa B)

15.45 - Belgia - China (grupa A)

18.00 - Marea Britanie - Coreea de Sud (grupa A)

21.00 - Argentina - Statele Unite ale Americii (grupa B)

23.15 - Germania - Australia (grupa B)

Judo

11.30 si 16.00 - 81 de kilograme masculin si 63 de kilograme feminin

Natatie

12.00 - serii 100 de metri liber masculin, 200 de metri fluture feminin, 200 de metri bras masculin, stafeta 4x200 de metri liber masculin

21.30 - semifinale 100 de metri liber masculin, finala 200 de metri liber feminin, finala 200 de metri fluture masculin, semifinale 200 de metri fluture feminin, semifinale 200 de metri bras masculin, finala 200 de metri mixt feminin, finala stafeta 4x200 de metri liber masculin.

Sarituri in apa

17.00 - platforma 10 metri sincron feminin

Tenis

13.30 - turul doi simplu masculin si feminin

Tenis de masa

12.00 - sferturi de finala simplu feminin

18.00 - semifinale simplu feminin

22.00 - sferturi de finala simplu masculin

Tir

11.00 - talere masculin

Tir cu arcul

11.00 32-imi si 16-imi de finala proba individuala masculin si feminin

Yachting

14.00 - Cursele 1 si 2 RS:X masculin si feminin, cursele 3 si 4 Laser masculin, 49er masculin, Laser radial feminin, cursele 5 si 6 Finn masculin, Star masculin, faza grupelor Eliott 6 metri feminin

Volei masculin, faza grupelor

11.30 - Serbia - Tunisia (grupa B)

13.30 - Polonia - Bulgaria (grupa A)

16.45 - Italia - Argentina (grupa A)

18.45 - Statele Unite ale Americii - Germania (grupa B)

22.00 - Marea Britanie - Australia (grupa A)

00.00 - Brazilia - Rusia (grupa B)

Polo masculin, faza grupelor

12.00 - Ungaria - Muntenegru (grupa B)

13.20 - Croatia - Spania (grupa A)

16.10 - Australia - Kazahstan (grupa A)

17.30 - Grecia - Italia (grupa A)

20.20 - Serbia - Marea Britanie (grupa B)

21.40 - Statele Unite ale Americii - Romania (grupa B).


Citeste mai multe despre   



















4319 vizualizari


Abonare la comentarii cu RSS



ESRI

Top 5 articole cele mai ...



Hotnews
Agenţii de ştiri

Siteul Hotnews.ro foloseste cookie-uri. Cookie-urile ne ajută să imbunatatim serviciile noastre. Mai multe detalii, aici.
hosted by
powered by
developed by
mobile version
Marţi