JO 2012 Programul complet al zilei de luni

de A.I.     HotNews.ro
Luni, 30 iulie 2012, 10:18 Sport | J.O. 2012 - London News

Jocurile Olimpice de la Londra
Foto: Reuters
Jocurile Olimpice de la Londra vor programa, luni, intreceri din badminton, baschet feminin, canotaj, volei pe plaja, box, kaiac canoe slalom, hochei pe iarba masculin, gimnastica artistica masculin, tenis de camp, natatie, tenis de masa, volei feminin si polo, informeaza Mediafax.

Luni, 30 iulie

Canotaj - recalificari doua rame feminin, patru vasle feminin, 8+1 masculin, patru vâsle masculin, doua rame masculin, serii doua rame feminin, patru rame masculin.

Badminton
10.30 - Tur preliminar simplu masculin si feminin, dublu masculin si feminin, dublu mixt

Baschet feminin, tur preliminar:
11.00 - Croatia - China (grupa A)
13.15 - Cehia - Turcia (grupa A)
16.30 - Franta - Australia (grupa B)
18.45 - Rusia - Brazilia (grupa B)
22.00 - Marea Britanie - Canada (grupa B)
00.15 - Angola - Statele Unite ale Americii (grupa A)

Volei pe plaja
11.00 - calificari masculin si feminin

Box
15.30 si 22.30 - 16-imi de finala -52 de kilograme masculin
16.45 si 23.45 - 16-imi de finala -81 de kilograme masculin

Kaiac canoe slalom
15.30 - serii C2 masculin si K1 feminin

Echitatie
14.30 - concursul individual si pe echipe de cross-country

Scrima
12.30 si 20.00 spada individual feminin

Gimnastica artistica
18.30 - concursul general pe echipe masculin

Haltere
12.00 si 21.00 - 62 de kilograme masculin
14.30 si 17.30 - 58 de kilograme feminin

Handbal feminin, primul tur:

11.30 - Angola - Croatia (grupa A)
13.15 - Coreea de Sud - Danemarca (grupa B)
16.30 - Marea Britanie - Rusia (grupa A)
18.15 - Franta - spania (grupa B)
21.30 - Brazilia - Muntenegru (grupa A)
23.15 - Suedia - Norvegia (grupa B)

Hochei pe iarba masculin
Primul tur:
10.30 - Coreea de Sud - Noua Zeelanda (grupa B)
12.45 - Australia - Africa de Sud (grupa A)
15.45 - Spania - Pakistan (grupa A)
18.00 - Olanda - India (grupa B)
21.00 - Marea Britanie - Argentina (grupa A)
23.15 - Germania - Belgia (grupa B)

Judo
11.30 si 16.00 - 73 de kilograme masculin, -57 kilograme feminin

Natatie
12.00 - serii 200 de metri liber feminin, 200 de metri fluture masculin, 200 de metri mixt feminin
21.30 - semifinale 200 de metri liber feminin, finala 200 de metri liber masculin, finala 100 de metri spate feminin, finala 100 de metri masculin, finala 100 de metri bras feminin, semifinale 200 de metri fluture masculin, semifinale 200 de metri mixt feminin.

Sarituri in apa
17.00 - platforma 10 metri sincron masculin

Tenis
13.30 - turul doi simplu masculin si feminin, dublu masculin si feminin.

Tenis de masa
12.00 - turul trei simplu masculin, turul patru simplu masculin si feminin

Tir
11.00 - 10 metri pusca masculin, calificari talere masculin

Tir cu arcul
11.00 - 32-imi si 16-imi de finala proba individuala masculin si feminin

Yachting
14.00 Cursele 1 si 2 laser masculin, 49er masculin, Laser radial feminin, cursele 3 si 4 Finn masculin, Star masculin, prima runda Eliott 6 metri feminin

Volei feminin
Primul tur
11.30 - China - Turcia (grupa B)
13.30 - Serbia - Coreea de Sud (grupa B)
16.45 - Republica Dominicana - Rusia (grupa A)
18.45 - Statele Unite ale Americii - Brazilia (grupa B)
22.00 - Italia - Japonia (grupa A)
00.00 - Marea Britanie - Algeria (grupa A)

Polo feminin
Faza grupelor:
16.10 - Spania - China (grupa A)
17.30 - Italia - Australia (grupa B)
20.20 - Marea Britanie - Rusia (grupa B)
21.40 - Ungaria - Statele Unite ale Americii (grupa A).


Citeste mai multe despre   



















4255 vizualizari


Abonare la comentarii cu RSS



ESRI

Top 5 articole cele mai ...



Hotnews
Agenţii de ştiri

Siteul Hotnews.ro foloseste cookie-uri. Cookie-urile ne ajută să imbunatatim serviciile noastre. Mai multe detalii, aici.
hosted by
powered by
developed by
mobile version