JO 2012 Programul complet al intrecerilor de sambata (28 iulie)

de A.I.     HotNews.ro
Sâmbătă, 28 iulie 2012, 10:38 Sport | J.O. 2012 - London News

Ceremonie grandioasa de deschidere
Foto: Reuters
Prima zi de intreceri de la Jocurile Olimpice va avea parte de nu mai putin de 12 finale. Se vor desfasura probe la ciclism pe sosea, floreta individual feminin, haltere feminin, judo, natatie si tir, informeaza Mediafax.

Canotaj

11.30 - Calificari dublu rame feminin, 4 rame feminin, 8+1 masculin, dublu rame masculin, patru rame masculin categoria usoara, patru rame masculin, doua rame masculin, individual masculin si feminin.

Badminton

10.30 - Tur preliminar masculin si feminin, dublu masculin si feminin, dublu mixt

Baschet feminin, tur preliminar:
11.00 - China - Republica Ceha (grupa A)
13.15 - Canada - Rusia (grupa B)
16.30 - Turcia - Angola (grupa A)
18.45 - Statele Unite ale Americii - Croatia (grupa A)
22.00 - Brazilia - Franta (grupa B)
00.15 - Australia - Marea Britanie (grupa B)

Volei pe plaja
11.00 - calificari masculin si feminin

Box
15.30 si 22.30 - 16-imi de finala -56 de kilograme masculin
17.00 si 00.00 - 16-imi de finala -75 de kilograme masculin

Ciclism pe sosea
12.00 - cursa masculina

Echitatie
12.00 - prima mansa de dresaj din concursul complet individual si pe echipe

Scrima
12.30 si 19.00 - floreta individual feminin

Fotbal feminin, a doua etapa:
14.00 - Japonia - Suedia (grupa F) la Coventry
16.30 - Noua Zeelanda - Brazilia (grupa E) la Cardiff
16.45 - Canada - Africa de Sud (grupa F) la Coventry
19.00 - Statele Unite ale Americii - Columbia (grupa G) la Glasgow
19.15 - Marea Britanie - Camerun (grupa E) la Cardiff
21.45 Franta - Coreea de Nord (grupa G) la Glasgow

Gimnastica artistica
12.00 - calificari masculin

Haltere
16.30 - 48 de kilograme feminin

Handbal feminin, prima etapa:
11.30 - Rusia - Angola (grupa A)
13.15 - Spania - Coreea de Sud (grupa B)
16.30 - Croatia - Brazilia (grupa A)
18.15 - Danemarca - Suedia (grupa B)
21.30 - Muntenegru - Marea Britanie (grupa A)
23.15 - Norvegia - Franta (grupa B)

Judo
11.30 si 16.00 - 60 de kilograme masculin si 48 de kilograme feminin

Natatie

12.00 - serii 400 de metri mixt masculin, 100 de metri fluture feminin, 400 de metri liber masculin, 400 de metri mixt feminin, 100 de metri bras masculin, stafeta 4x100 de metri liber feminin
21.30 - finala 400 de metri mixt masculin, semifinale 100 de metri fluture feminin, finala 400 de metri liber masculin, finala 400 de metri mixt feminin, semifinala 100 de metri bras masculin, finala stafeta 4x100 de metri liber feminin.

Tenis

12.30 - primul tur simplu feminin si masculin, dublu masculin si feminin

Tenis de masa
11.00 - tur preliminar masculin si feminin, primul tur simplu masculin si feminin, turul doi simplu feminin

Tir
10.15 - 10 metri pusca feminin
14.00 - 10 metri pistol masculin

Tir cu arcul
11.00 si 17.00 proba pe echipe masculin

Volei feminin, prima etapa:
11.30 - Algeria - Japonia (grupa A)
13.30 - China - Serbia (grupa B)
16.45 - Marea Britanie - Rusia (grupa A)
18.45 - Italia - Republica Dominicana (grupa A)
22.00 - Statele Unite ale Americii - Coreea de Sud (grupa B)
00.00 - Brazilia - Turcia (grupa B).


Citeste mai multe despre   



















3188 vizualizari


Abonare la comentarii cu RSS



ESRI

Top 5 articole cele mai ...



Hotnews
Agenţii de ştiri

Siteul Hotnews.ro foloseste cookie-uri. Cookie-urile ne ajută să imbunatatim serviciile noastre. Mai multe detalii, aici.
hosted by
powered by
developed by
mobile version
Sâmbătă