San Marino - Romania 0-1/ O gluma proasta

de A. S.     HotNews.ro
Miercuri, 10 august 2011, 21:21 Sport | Fotbal

Nicolita, capitanul "tricolorilor"
Foto: Rompres
Selectionerul Victor Piturca si-a inceput al treilea mandat cu o decizie disciplinara: i-a exclus pe Mutu si Tamas din lot (pentru ca au intarziat o ora la program). Fara cei doi, nationala "baietilor cuminti" s-a chinuit cu San Marino, doar inspiratia lui Ovidiu Herea salvand rezultatul: golul din minutul 72 ne-a adus un succes pe terenul celei mai slabe echipe din lume.

"Am avut ocazia sa vad multi jucatori noi, asadar sunt multumit. Eu cred ca e un inceput bun pentru cativa dintre ei. Nu conteaza ca am batut cu 1-0, important este ce vom face de acum incolo" - Victor Piturca, selectioner Romania.
























15245 vizualizari

  • +13 (19 voturi)    
    auch... (Miercuri, 10 august 2011, 21:23)

    me [anonim]

    ce-i cu echipa asta frate? de 1/2 din ei n-am auzit...
    • -20 (32 voturi)    
      poi... (Miercuri, 10 august 2011, 21:33)

      alin [anonim] i-a raspuns lui me

      inseamna k nu ai multe in comun cu fotbalu
      • +28 (34 voturi)    
        scuza-ma... (Miercuri, 10 august 2011, 21:37)

        me [anonim] i-a raspuns lui alin

        am cautat mai bine pe internet si am vazut ca avem numai baloane de aur prin echipa nationala...
        pacat ca e accidentat messi si ronaldo ca sa avem echipa completa cu san marino...

        PS: serios acu... Curelea?Chipciu? tibi balan e cam la apusu carierei... si cireasa de pe tort ... banel capitan =))
        • -10 (22 voturi)    
          solutie (Miercuri, 10 august 2011, 21:56)

          adi [anonim] i-a raspuns lui me

          adu o solutie decat sa te miri ca aia in targ....
          • +21 (25 voturi)    
            eu inteleg... (Miercuri, 10 august 2011, 22:06)

            me [anonim] i-a raspuns lui adi

            ca trebuie sa existe si gica-contra...
            dar nu te supara... si eu sunt capitan mai bun decat banel...
            • +15 (15 voturi)    
              INTREBARE! (Miercuri, 10 august 2011, 23:03)

              ShoboLingoZauR [utilizator] i-a raspuns lui me

              Care sunt romanii si care sunt aia din san marino ca la cat de prost joaca si unii si altii nu prea iti dai seama seama?

              Sigur nu joaca stranierii din san marino din liga a 4 italiana cu selectionata divizonara din san marino?
              • +13 (13 voturi)    
                Fotablistii sa plateasca chiria pentru stadion (Joi, 11 august 2011, 8:57)

                Mitica (Palarierul) [anonim] i-a raspuns lui ShoboLingoZauR

                Well ... trebuie sa impunem Primarieri Bucuresti - proprietara stadionului - sa ii puna pe fotbalistii din gashka lui Piturca sa plateasca chirie pentru utilizarea stadionului si sa mai plateasca si costul utilitatilor (energie electrica, apa, scl.)

                Nu mai are rost sa mai sponsorizam niste gloabe care pretind ca joaca fotbal, doar pentru a umple din banii nostri buzunarele unor samsari de boi.

                Daca vor sa mai joace pe vreun stadion, sa plateasca chirie !

                "Patria si Dreptul Meu!"
                .
          • +21 (21 voturi)    
            solutie (Miercuri, 10 august 2011, 22:17)

            adi_b [anonim] i-a raspuns lui adi

            Hai ca am eu, mai multe nu una: sa PLECE berbekalii , miticii, sandu, etc. cu toata shletka lor de corupti. Pe cuvant ca in mai putin de 2 ani am avea un fotbal ADEVARAT !
            • +9 (9 voturi)    
              subscriu (Miercuri, 10 august 2011, 23:14)

              taranistu [utilizator] i-a raspuns lui adi_b

              !
        • +9 (9 voturi)    
          banel, capitan (Joi, 11 august 2011, 9:31)

          nea marin din submarin [anonim] i-a raspuns lui me

          a fost ca sa'i sperie pe aia.
          sa creada ca joaca cu brazilia !
          si mai e si ceva simpatie, de etnie :)
          dar, daca ptzurka e oltean, sa'i facem o urare olteneasca: foaie verde si-un dudau, o sa fie si mai..bine !
          fara tine ! (n.a.)
          • +7 (7 voturi)    
            Un Gica Popescu, (Joi, 11 august 2011, 11:29)

            Audit [utilizator] i-a raspuns lui nea marin din submarin

            un Cristi Chivu capitani iti arata ca se pune pret atat pe talent cat si pe inteligenta. La Banel ... spuneti-mi si mie ce criteriu a prevalat.
            • 0 (0 voturi)    
              culoarea (Sâmbătă, 13 august 2011, 1:58)

              mitica [anonim] i-a raspuns lui Audit

              culoarea (politica) a prevalat :)
      • +1 (3 voturi)    
        iar altii... (Miercuri, 10 august 2011, 23:13)

        taranistu [utilizator] i-a raspuns lui alin

        cu limba romana! poi!
        • -5 (7 voturi)    
          ce ma?!!! (Joi, 11 august 2011, 3:07)

          alin [anonim] i-a raspuns lui taranistu

          u nu ai alta trb sau vii din alta tara
    • +21 (21 voturi)    
      dar de Zero Absolut ai auzit ? (Miercuri, 10 august 2011, 21:55)

      Eneas [anonim] i-a raspuns lui me

      asta e rromanika ,pana nu dispar bekAli, Miticii si Sanducii
    • +6 (6 voturi)    
      3,14 turca este hotarit (Joi, 11 august 2011, 8:45)

      turca [anonim] i-a raspuns lui me

      sa fie dur si sa manince banii degeaba.
      Doar a zis ca nu isi propune performanta desi ar dori-o.
      Si eu imi doresc sa cistig la loto
  • +19 (21 voturi)    
    curaj tricolori!!! (Miercuri, 10 august 2011, 22:14)

    me [anonim]

    mai sunt 45 de minute !!! se poate!!!
    putem scoate un 0-0 cu san marino!!!!!!
  • 0 (10 voturi)    
    echipa ideala (Miercuri, 10 august 2011, 22:16)

    marius [anonim]

    eu cred ca cei mai buni jucatori romani la ora actuala sunt: Pantelimon-Spunaru, Gardos, Papp, Rat-Torje, Bourceanu, Alexa, Deac-Alexe si Liviu Ganea si cred ca ar face fata si asta sar putea numi reconstructie nu ce face Piti sau ce a facut Lucescu o echipa nu sta doar intr-un jucator de asta se joaca in 11
    • +11 (11 voturi)    
      sunt 100% de acord cu tine... (Miercuri, 10 august 2011, 22:38)

      me [anonim] i-a raspuns lui marius

      dar cum noi nu ne procepem la babaroase... titulari sunt banel , muresan, balan, Curelea, Chipciu etc...
  • +20 (20 voturi)    
    0-0 la pauza (Miercuri, 10 august 2011, 22:18)

    ysoagar [anonim]

    hai ca e bine, mai sunt 45 de minute si scoatem egal cu marea forta formata din bucatari, studenti si someri... bine ca nu a venit argentina ca ne bateau ca pe covoare...
    • +9 (9 voturi)    
      "Obiectivul nostru: cele 3 puncte puse in joc (Joi, 11 august 2011, 0:22)

      eban [anonim] i-a raspuns lui ysoagar

      nu conteaza spectacolul " :):):):):):)
      citat din clasicii fotbalului romanesc: Barbugiul
  • +18 (18 voturi)    
    Egal (Miercuri, 10 august 2011, 22:23)

    beefeaterman [anonim]

    Egal cu San Marino la pauza? Hahahahahahaha
    Mor de ras. San Marino e un fel de FC Gura Humorului. Dar ce-i cu amicalul asta fratica? Nu era nici o echipa din divizia D disponibila pt o miuta de a trebuit sa mearga nationala in San Marino? Sau era ceva reducere la Prada la Milano Si deplasarea are la baza shoppingul? Hahahahaha
  • +11 (11 voturi)    
    cocis.... (Miercuri, 10 august 2011, 22:39)

    me [anonim]

    bine asa !!! florescu nu e pe-acolo?!
  • +12 (12 voturi)    
    San Marino (Miercuri, 10 august 2011, 22:41)

    Allexander [utilizator]

    Poate ne bate si San Marino de acum. Intra nationala in istorie mai ceva ca Dinamo cu insuccesele ei cunoscute de toata lumea. Urmeaza sa jucam un amical cu nationala din Vatican?
    • +10 (10 voturi)    
      intre doua Rozare (Miercuri, 10 august 2011, 23:16)

      taranistu [utilizator] i-a raspuns lui Allexander

      ne bat si popii!
    • +7 (9 voturi)    
      Nu-i gluma !!!!Recomad tuturor iubtorilor de fotba (Miercuri, 10 august 2011, 23:34)

      Costica [anonim] i-a raspuns lui Allexander

      D-le Allexander-ati atins un punct slab-poate intr-un viitor nu prea indepartat si asta va fi o problema.Pentru meciuri disputate cu trup si suflet, cu pedala de acceleratie pana la podea, cand si unde pot ,eu urmaresc meciurile din cadrul "Cupa Clericus", campionatul seminariilor catolice din Vatican.Fereasca-ne soarta, ca unii din acesti viitori sau actuali preoti sa-si schimbe cariera si sa devina profesionisti cu "buletin de Vatican".Fotbalul pontifical este o institutie serioasa,sper ca nu se va afilia la FIFA sau UEFA.
  • +11 (11 voturi)    
    cat de tare... (Miercuri, 10 august 2011, 22:46)

    liviu [anonim]

    "57' San Marino 0 - 0 Romania" am trait s-o vad si p-asta...
    acu cativa ani era minim 0-4
  • +14 (14 voturi)    
    hmmm (Miercuri, 10 august 2011, 22:47)

    me [anonim]

    joaca numai torje cu echipa din san marino? nu de alta da numai de el aud.... asta ar explica scorul...
  • +9 (9 voturi)    
    pai in ritmul asta (Miercuri, 10 august 2011, 22:49)

    Reader [anonim]

    sa ne rugam sa iesim pe ultimul loc in grupa pt 2014.
  • +13 (13 voturi)    
    Din pacate... (Miercuri, 10 august 2011, 22:51)

    anonim [anonim]

    tare mi-e teama ca San Marino sa primeasca un gol in ultimele minute. Ar merita macar un egal, cei din San Marino.
    • +11 (11 voturi)    
      masi stii... (Miercuri, 10 august 2011, 22:56)

      me [anonim] i-a raspuns lui anonim

      poate ne dau ei un gol...

      oricum daca reusim si noi sa batem parca o sa aud comentarii de genu: "o victorie muncita, baietii au dat tot ce e mai bun din ei pentru a obtine aceasta victorie" si replica cand li se reaminteste ca jucam cu san marino: "conteaza ca am batut, ce vroiati acum?"
      • +11 (11 voturi)    
        hmmm (Miercuri, 10 august 2011, 23:26)

        me [anonim] i-a raspuns lui me

        ""Am avut ocazia sa vad multi jucatori noi, asadar sunt multumit. Eu cred ca e un inceput bun pentru cativa dintre ei. Nu conteaza ca am batut cu 1-0, important este ce vom face de acum incolo" - Victor Piturca, selectioner Romania. " -> am fost pe-aproape :D
  • +8 (8 voturi)    
    Pacat ca o sa avem 2 stadioane superbe.. (Miercuri, 10 august 2011, 22:53)

    SW [anonim]

    Este de plans , doar Liechenstien reusea performante din astea...
    7 iunie 2011 San Marino - Ungaria 0 - 3.
    De departe se vede EURO 2016....
  • +14 (14 voturi)    
    nicolita e fotbalist ? (Miercuri, 10 august 2011, 22:55)

    aaaaa [anonim]

    toate ca toate dar nicolita nu e fotbalist ..........sa mai fie si capitan mi se pare mult prea mult....fara nici o suparare !!!!!!!!!!!!!!!
  • +15 (15 voturi)    
    bai Piturca (Miercuri, 10 august 2011, 22:56)

    wasabi [utilizator]

    nu te`ai saturat ma de Cocis o data ?! ba ..deci nationala asta a Romaniei nu mai poate juca...fara Cocis asta...deci mor cand il vad pe ala pe teren
  • +13 (13 voturi)    
    Hmmm (Miercuri, 10 august 2011, 22:57)

    MRSmrs [utilizator]

    Muuuult mai bine joaca echipa fara Mutu :)))
    Macar acesti "jucatori" se duc la culcare la ora 20.!!
    Uraaaa!!!! Romania a reusit incredibil sa conduca pe mare forta a fotbalului mondial!
    Jucatorii isi fac cruci ceea ce dovedeste ca nu se asteptau la o asemenea minune! :))
    • +16 (16 voturi)    
      daca reusim... (Miercuri, 10 august 2011, 22:59)

      me [anonim] i-a raspuns lui MRSmrs

      sa tinem de rezultat pana la final... iesim in piata universitatii ca sa sarbatorim?!
  • +10 (10 voturi)    
    Hmmm (Miercuri, 10 august 2011, 23:11)

    MRSmrs [utilizator]

    Comentatorul spune ca Piti are sansa de a avea un debut pozitiv!!! Ha,ha,ha,ha!
    Orice echipa din Romania ii batea pe acesti indivizi amatori.
    Eu cred ca Steaua sau Rapid (desi eu sunt dinamovist) ii batea pe cei de la San Marino cu 10-0 !
  • +18 (18 voturi)    
    comentariile (Miercuri, 10 august 2011, 23:18)

    taranistu [utilizator]

    sunt de prisos! Il dai afara pe Piti de rau ce e si il iei inapoi de bun!!! Asta e!
  • +11 (11 voturi)    
    me (Miercuri, 10 august 2011, 23:20)

    Mare antrenor [anonim]

    Piturca asta.....
    Cred ca toata echipa are contract cu becali, probabil ceva comisioane are si nea Piti, marele antrenor
  • +23 (23 voturi)    
    eu propun... (Miercuri, 10 august 2011, 23:20)

    liviu [anonim]

    ca la urmatorul meci capitan sa fie motanul meu. e perfect: e negru si alearga mult!
    • +15 (15 voturi)    
      f tare:)) (Joi, 11 august 2011, 0:10)

      bh [anonim] i-a raspuns lui liviu

      cel mai tare comentariu!
      Am si eu un ciobanesc german si unul mioritic- daca ii bagam si pe ei in echipa alaturi de motanul tau capitan ii batem pe toti:))



      uuuuffff
      RIP Nationala Romaniei.
      • 0 (0 voturi)    
        hehe (Vineri, 12 august 2011, 20:43)

        me [anonim] i-a raspuns lui bh

        ii punem aparatori... sigur nu trece nimeni de ei... :D
        hmmm mai am un moten care e mai lingusitor (sau rau) dupa caz... p-ala il punem sa se certe cu arbitrii :D
  • +12 (12 voturi)    
    HAI ROMANIA! (Miercuri, 10 august 2011, 23:28)

    HAI ROMANIA! [anonim]

    URAAA!!!!
    Am invins!!!!
    Avem cea mai buna echipa!!!!
    Ce calificari? Deja suntem in finalele tuturor competitiilor!
    Bravo ai nostri!
  • +13 (13 voturi)    
    bine ca nu au jucat cu argentina (Miercuri, 10 august 2011, 23:43)

    evoque [utilizator]

    Bine ca nu au jucat cu Argentina. Ma gandesc ce rusinos era pentru argentinieni sa se chinuie sa scoata un egal sau sa nu piarda in fata acestei extraordinare echipe care a invins cu un scor categoric san marino.
    Mutu este o victima colaterala de fapt el nu a baut nimic el a fost in bar sau club doar pentru a face cinste bucatarilor din san marino ca sai scoata din forma. Si acest genial piti il da afara din echipa.
    Uf ce lume rea.
    In loc sa iesim in strada sa sarbatorim aceasta colosala victorie cu san marino stam si barfim pe net.
    Rusine. Votca fie cu voi.
  • +10 (10 voturi)    
    gresit (Joi, 11 august 2011, 0:50)

    mircea [anonim]

    cea mai slaba echipa din lume e gasca aia care-si spune nationala Romaniei.
  • +6 (6 voturi)    
    Rusine !!! (Joi, 11 august 2011, 2:54)

    flavius [anonim]

    Asa antrenor ...asa echipa .
    Cum dumnezeu sa incepi reconstructia echipei cu...Tibi Balan(30 de ani , joaca in div B pt cei care nu stiu) ?? Cum sa insisti atat cu Cocis...jucator de 28 de ani care dupa parerea mea nu spune nimic ...
    Sa nu il mai pomenesc pe Banel , inzestrat de natura cu o viteza/rezistenta uluitoare si cu nimic altceva .

    Daca era dupa mine luam 3-4 "batraniori" (un Muresan,un Bourceanu) si in rest luam de pe la U19 sau U21(printre mai strecuram un Torje si de ce nu chiar si un Costea) . Buni sau rai...sunt tineri si ai ocazia sa ii cresti . Asta e obiectivu pana la urma , sa incepi o reconstructie...si asta nu se poate face decat cu tineri .

    Ca o concluzie : Piturca tata , nu ti-ai nimerit bine meseria ! Sau poate nu ti-au explicat astia de la federatie care e obiectivu...in caz ca nu ai inteles bine : e "RECONSTRUCTIE" nu "DEMOLARE" !!

    PS. au stiut ei ce au stiut cand au refuzat Uzbekistanu . Mai mult de egal nu scoteam...
  • +9 (9 voturi)    
    Hahahahahahah (Joi, 11 august 2011, 6:00)

    Axel [anonim]

    Mai bine cred ca jucau huliganii din UK decat echipa asta cu banel si piti cazinou
    • +8 (8 voturi)    
      sunt curios; (Joi, 11 august 2011, 10:28)

      banateanul. [utilizator] i-a raspuns lui Axel

      PITI in pauza sau chiar in timpul jocului a facut o partida de poker cu rezervele ?
  • +6 (8 voturi)    
    Mutu si Tamas sau (Joi, 11 august 2011, 7:37)

    Audit [utilizator]

    drogatul si betivul! Temelia unei nationale de cascadorii rasului.
    Scoate-i din lot definitiv si gata! Baga pustimea care abia asteapta sa arate ce poate.
    Daca incepem iar calificari cu Mutu, ne meritam soarta.
    • +6 (6 voturi)    
      Pustimea a aratat ce poate (Joi, 11 august 2011, 10:41)

      Marian G [anonim] i-a raspuns lui Audit

      Pustii au aratat ce pot la U19 si la U21. Unde nu au facut nimic.
  • +10 (10 voturi)    
    RAILOR (Joi, 11 august 2011, 10:43)

    gogu [anonim]

    Sunteti rautaciosi in mod gratuit, voi nu stiti ca in ziua de azi nu mai exista echipe mici,
  • +4 (6 voturi)    
    frf si liga, masuri de regulament urgente.... (Joi, 11 august 2011, 10:55)

    fanfan [anonim]

    atata timp cat echipe care ajung in fruntea campionatului : cfr cluj, fc vaslui, rapid, steaua, sa sunt full de jucatori straini, de unde "material" autohton consacrat pt echipa nationala?
    pana nu se ia hotararea nationala generala a inaintasilor "prin noi insine", iar la echipele de club cel mult 3 fotbalisti straini(cum au unele tari, nu numai cu fotbal,mult mai sus ca noi, ca italia,sa), o sa ne ducem mai jos decat sam marino!
    vazind, la concurenta ce meci au facut "vecinii" cu islanda, nici vorba, ca la actuala valoare a lotului nostru, sa ajungem sa ne batem cu ei la locul 2 in grupa, daca nu se iau masuri ferne,probabil o sa ajungem pe ultimul loc!
  • +3 (3 voturi)    
    Refuz. (Joi, 11 august 2011, 13:23)

    martianu [anonim]

    Refuz sa cred ca in toata Romania asta nu sunt 11 jucatori de fotbal talentati. Singurul motiv pentru care nationala e varza trebuie sa fie faptul ca, clanul mafiot becali care impresariaza majoritatea asa zisilor selectionati, isi baga tentaculele prin federatie si in cazul asta trebuie o restructurare de sus in jos, altfel o sa stam ca pe spini la meciuri cu San Marino sperand sa scoatem 1 egal.
  • +1 (5 voturi)    
    ECHIPA NATIONALA? (Joi, 11 august 2011, 14:54)

    beni [anonim]

    Dupa cum am observat ,toate echipele reprezentative de fotbal poarta pe tricouri STEMA tarilor respective.Echipa noastra poarta pe tricouri mingea Federatiei lui Mircea Sandu.Este echipa ROMANIEI sau a mafiotilor din asa zisa Federatie Romana de Fotbal?Imi spune cineva dece?
  • +2 (2 voturi)    
    Fotbal profesionist? (Joi, 11 august 2011, 15:58)

    Laur006 [anonim]

    Cum, mai este lume care se uita la teveu la sportul asta jucat de pariori?
  • +1 (1 vot)    
    "Super" Mutu (Joi, 11 august 2011, 16:49)

    Bravo lui Razvan Lucescu [anonim]

    Cand l-a dat afara Razvan Lucescu pe Mutu toata lumea i-a sarit in cap, l-au sapat la nationala, ca nu e selectioner bun.
    Pitzi e bun dar daca n-ai pe cine sa bagi in echipa de unde sa ai rezultate. Bravo lui ca i-a scos pe cei 2 din lot.