Hagi: Si Barcelona daca ma oferteaza, refuz. Sunt Hagi, imi permit sa spun asta

de A.S.     HotNews.ro
Luni, 8 august 2011, 21:22 Sport | Fotbal

Gica Hagi
Foto: Reuters
​Invitat la o emisiune la GspTV, antrenorul Gheorghe Hagi a evaluat sansele de a prelua o echipa, in acest moment. Hagi este hotarat sa nu mai antreneze decat acolo unde exista proiecte "serioase", cu "buget" si pe termen de "cel putin trei ani".

In acest context, Hagi a exclus orice revenire la Steaua, plusand: "Si Barcelona daca vine, as refuza...". Observand amuzamentul celor aflati in studio, Hagi a completat: "Da, si Barcelona. Nu uitati cu cine vorbiti, pe cine aveti in fata. Eu sunt Hagi, am jucat niste ani acolo, mi-am castigat dreptul sa spun asta".




















3424 vizualizari

  • +1 (27 voturi)    
    .... (Luni, 8 august 2011, 21:30)

    Alu [anonim]

    Maaaarsh maaah....
    • +10 (22 voturi)    
      delirul papagalului kakadu (Luni, 8 august 2011, 22:00)

      Eneas [anonim] i-a raspuns lui Alu

      de ce talentul din picioare nu se trage si la cap ?mister....
      • 0 (10 voturi)    
        de ce ar refuza Barcelona (Luni, 8 august 2011, 23:49)

        Galata [anonim] i-a raspuns lui Eneas

        Pai stii de ce ar refuza Barcelona ? Pentru ca daca nu a fost in stare sa antreneze o echipa mai slaba cum sunt Steaua, Galatasaray....el e constient ca Barcelona chiar nu e de el.... :))))) Hagi sa ia exemplu de la Lucescu, care probabil e cel mai bun antrenor roman din toate timpurile. Si a fost si un jucator bun. Omul ala a luat cupa UEFA si nu mai stiu cate campionate si cupe in Ucraina, dar e mult mai modest decat "marele" Hagi care e atat de mare incat ar refuza si Barcelona :)). Respect pentru Hagi, dar pentru ceea ce a facut ca jucator. A fost un mare jucator, dar ca antrenor e cam praf... ar trebui sa faca scoala de antrenori, asta daca nu a facut-o. A fost o mare valoare ca jucator, dar cum nu mai joaca...practic nu mai are nici o valoare. Tot ce mai ramane de facut e sa-i ridicam o statuie si cam atat.
        • -1 (1 vot)    
          mai bine sa ia exemplu de la Dan Petrescu (Marţi, 9 august 2011, 18:00)

          george [anonim] i-a raspuns lui Galata

          el este cel mai bun antrenor roman al momentului. Mircea Lucescu nu a facut nici o performanta ca antrenor cand a antrenat intr-un campionat adevarat, in Italia. Lucescu a plecat din Italia si antrenat numai echipe bogate unde a castigat si el foarte multi bani.
          Cupa UEFA nu mai inseamna absolut nimic in ziua de azi, In anii 80-90 Cupa Campionilor ( actuala Liga a Campionilor) se juca intre castigatoarele campionatelor iar cupa UEFA intr-e ocupanetele locurilor 2 si 3 . Cupa UEFA de atunci era aproape la nivelul Ligii Campionilor de astazi. Ceea ce este cupa UEFA astazi este o competitie a locurilor 4 5 6 , o competitie fara valoarea. Este o competitie care doar aduce bani organizatorilor si nimic mai mult. Dan Petrescu a reusit sa preia o echipa de anonimi si sa o duca in Liga Campionilor (Urziceniul). Asta inseamna sa ai valoare. Hagi este o nulitate ca si antrenor si este absolut penibil sa faca astfel de afirmatii. E prost si lipsit de realism.
  • +10 (30 voturi)    
    saracu' (Luni, 8 august 2011, 21:37)

    MirceaA [utilizator]

    chiar mi-e mila de el. Se uita in jurul lui si nu intelege nimic, exact ca un vitel. Chiar seamana la ochi, o privire blanda, dar goala.
    • +2 (18 voturi)    
      :))) ca bine ai mai zis... (Luni, 8 august 2011, 22:07)

      bgd [utilizator] i-a raspuns lui MirceaA

      Ce inseamna sa ai prea multi Becali in jurul tau...
  • +3 (21 voturi)    
    macarale (Luni, 8 august 2011, 21:43)

    K.V [utilizator]

    ...foaie verde,curge apa in beci
  • +7 (19 voturi)    
    pacat (Luni, 8 august 2011, 21:44)

    behemot [utilizator]

    ca hagi nu-si mai vede lungul nasului. din momentul in care si-a incheiat cariera de fotbalist, am auzit mult despre el in contexte care ii sunt defavorabile - ba tiganindu-se cu jiji becali, ba criticat ca antrenor de jucatorii echipelor pe care le-a trantit, ba laudandu-se singur... i-ar fi stat mai bine lui hagi sa ramana la ce stie sa faca, sau macar ce poate sa invete (investitii in hoteluri, centre de juniori, sau mai stiu eu ce) - fiindca dupa mai multe incercari, e limpede ca n-are nicio legatura cu antrenoratul de varf, si faptul ca se incapataneaza sa se creada si sa se trambiteze mare antrenor ii tot stirbeste zi de zi cate putin din imaginea extraordinara pe care ne-o lasase ca fotbalist si ca om...
  • -3 (13 voturi)    
    oau ! (Luni, 8 august 2011, 21:47)

    jet [anonim]

    oau ! e hagi frate !
  • +4 (20 voturi)    
    pai tocmai ca esti Hagi... (Luni, 8 august 2011, 21:48)

    alexandru [anonim]

    te comporti cum te comporti si declari asemenea aberatii. Pai daca ai jucat la Barcelona asta te califica drept antrenor,?! Daca aveai vreun rezultat ca antrenor .. Mereu ai dat vina pe oricine altcineva in afara de tine.Adevarul e ca nici ca jucator nu ai fost o mare valoare( cei care te au urmarit stiu foarte bine ca faceai un meci bun si apoi 3-4 proaste) Chestia asta cu Regele Hagi e o exagerare.La fel cum este si pretentia ta de a fi antrenor.Chiar nu intelegi ca esti penibil?! Ca sa fi antrenor e necesar sa ai materie cenusie(cap) nu doar osoasa (picioare)...
    Du-te si ea o echipa din divizia C si adu-o in trei ani macar in B si apoi sa vorbesti.
    PENIBIL!!
    • -5 (15 voturi)    
      boule! (Luni, 8 august 2011, 22:38)

      ionica [anonim] i-a raspuns lui alexandru

      Mai tinere, cred ca ar trbui sa ai(tu si toti care mancati rahat pe aici) dreptul sa il critici pe Hagi, in momentul in care ai fi o persoana care a facut ceva, a lasat ceva in urma, are dreptul sa vorbeasca. Daca nu, tineti gura si nu mai manca kkt de fotbalistul Hagi. E anormal ca toti prostii, jumatate semianalfabeti, sa peroreze pe aici si sa-si dea cu parerea. Asa ca mars la cotet, cretinule!
  • 0 (18 voturi)    
    o daaa!!! (Luni, 8 august 2011, 22:03)

    ro [anonim]

    singura descriere posibila:

    PENIBIL!!
  • +7 (13 voturi)    
    ,,, (Luni, 8 august 2011, 22:45)

    Marcu [anonim]

    Pentru toti care il critica: Hagi are o scuza buna. Un om cu inteligenta limitata si laudat de toti cei din jur pentru talentul de fotbalist poate usor sa cada in capcana egocentrismului si sa piarda contactul cu realitatea. Hagi pentru mine ramane cel mai mare fotbalist roman, cel care mi-a incantat copilaria si adolescenta cu golurile si cu pasele lui, cu loviturile libere si cu driblingurile fantastice. Vom avansa la nivelul de tara civilizata si cand vom invata sa ne respectam valorile. Pana atunci, meritam sa fim saraci, meritam actualii conducatori, meritam posturile de televiziune, mizeria de pe strazi, etc...
  • -1 (7 voturi)    
    ai dreptate... (Luni, 8 august 2011, 22:58)

    mishu [anonim]

    ...la cate "succesuri" ai avut ca antrenor pana acum pe unde ai fost, un club ca Barcelona isi permite sa nu te oferteze...ca doar e Barcelona !
  • -2 (8 voturi)    
    acuma 0 (Luni, 8 august 2011, 23:05)

    toto [anonim]

    hai nu te mai da mare ,ai fost ce ai fost acuma esti pe nul nu te mai da tu ca esti cine ce.
  • -2 (8 voturi)    
    Sunt Hagi (Luni, 8 august 2011, 23:38)

    kaynes [anonim]

    Nu uitati, sunt Hagi si sunt prost. Atat !
  • +1 (9 voturi)    
    oglindă oglinjoară (Luni, 8 august 2011, 23:55)

    ampersand [utilizator]

    Când am văzut poza, mi-a venit în minte "oglindă oglinjoară, cine-i cel mai bun antrenor din ţară?"
  • -1 (5 voturi)    
    Trist (Marţi, 9 august 2011, 0:14)

    ConstruireaCasei.wordpress.com [utilizator]

    Foarte trist!

    Mandria sta inaintea caderii si cine se ingamfa nu va reusi!
  • -1 (5 voturi)    
    Un militian (Marţi, 9 august 2011, 1:24)

    AlisCuPar [utilizator]

    lovea cu pulanul din dotare un camp. Un pustan il intreaba: nene, de ce bati campii? E valabil si pentru Hagi.
  • +1 (7 voturi)    
    hagi, tine minte! (Marţi, 9 august 2011, 7:08)

    menandy [utilizator]

    doar unul ca m.sandu te mai putea pune antrenor, dar cum l-ai rrfuzat si p- asta, cred ca nici la viitorul constanta nu mai ai loc.intelegi ceva, mediocrule???
  • +1 (7 voturi)    
    Of, Doamne! (Marţi, 9 august 2011, 7:46)

    Gheorghe [anonim]

    Cata dreptate gasesti in intelepciunea populara: Vulpea, cand nu ajunge la struguri zice sa sunt acri! A dracului vulpe!
  • 0 (0 voturi)    
    ... (Marţi, 9 august 2011, 10:33)

    anonim [anonim]

    De-aia Dan Petrescu a dus Unirea din C in Liga Campionilor, iar Hagi n-a facut mai nimic, in afara de valuri, ca antrenor.
  • +2 (4 voturi)    
    Hagi sinonim cu prostia si ingamfarea (Marţi, 9 august 2011, 10:44)

    George [anonim]

    Esti Hagi dar ai devenit paranoic si penibil. Pai Barcelona n-o sa te oferteze in veci dragutule. N-ai ce sa oferi celor de-acolo. Vai de capul tau!
  • +1 (1 vot)    
    degeaba (Marţi, 9 august 2011, 11:40)

    doru [anonim]

    SE IMBATA CU APA RECE.
    Mai rau este ca reuseste.
  • 0 (0 voturi)    
    barcelona (Marţi, 9 august 2011, 18:14)

    barcelona [anonim]

    Aitit doar ca e vorba de Barcelona Faurei
  • 0 (0 voturi)    
    Comentarii de romani inferiori (Miercuri, 10 august 2011, 16:06)

    Metec [utilizator]

    Hagi are dreptate, iar aceasta mentalitate l-a dus in fruntea fotbalului european si chiar mondial. Daca poporul roman ar avea macar jumatate din aceasta mentalitate mandra, ar fi printre primele in Europa. Din pacate, complexele de inferioritate ne stapanesc, inca, dupa cum se vede din comentariile cele mai apreciate de utilizatorii forumului. De aceea n-am facut mare lucru in istorie, pentru ca am stat mereu cu capul plecat, in fata strainilor: da, nene, dar nu-l taia, cel putin! Hagi si Popescu au sfidat Barcelona si Manchester United, cand jucau la Galatasaray, iar aceasta mandrie i-a facut nemuritori in Turcia. Turcii, da, sunt un popor mandru si indraznet, iar noi n-am fost buni decat de supusi ai lor.