VIDEO Super-Meci in Super-Cupa Angliei: United invinge pe City cu 3-2 (dupa 0-2)

de A. S.     HotNews.ro
Duminică, 7 august 2011, 18:29 Sport | Fotbal

Manchester United a castigat primul trofeu al sezonului, Supercupa, dupa o victorie dramatica in fata marilor rivali de la City: United a invins cu 3-2 (cu gol decisiv marcat de Nani in minutul 90), dupa ce fusese condusa cu 2-0 la pauza!

Manchester United - Manchester City 3-2 (Smalling 52, Nani 58, 90 - Lescott 38, Dzeko 45)

2565 vizualizari

• -1 (1 vot)
    ..... (Duminică, 7 august 2011, 19:48)

anca [anonim]

sunt fan Barca, dar nu voi intelege niciodata de ce in finala cl, nu a fost folosit Nani ....
  • -1 (3 voturi)
    Cetateni sub-mediocri (Duminică, 7 august 2011, 19:52)

Broasca [anonim]

La ultimul gol fundasul lui City a fost penibil... sa dai atatea milioane de euro pe niste jaloane cu pretentii de mari vedete care nu-s in stare sa degajeze o minge in out... in locul araboiului care tine City l-as da pe Mancini afara si i-as penaliza pe toti "jucatorii" cu 75% din salariu. Sa ai 2-0 la pauza si sa pierzi cu 3-2 in min 90 e dovada de prostie crasa
    • +1 (3 voturi)
      Lipsa de experienta... (Duminică, 7 august 2011, 21:03)

bgd [utilizator] i-a raspuns lui Broasca

Nu degeaba se spune ca 2-0 e cel mai perisulos scor...
      fotbalul se joaca pana in minutul 90 (Luni, 8 august 2011, 3:22)

alex [anonim] i-a raspuns lui Broasca

asta inseamna ca fotbalul se joaca pana in minutul 90. faptul ca ai 2-0 la pauza nu inseamna nimic. este un mare avantaj, DAR daca echipa condusa lupta si nu se resemneaza are toate sansele sa intoarca scorul.

mancester a fost condusa cu 1-0 de bayern si in minutul 89 si 90 a inscris.

se poate, trebuie insa luptat pana in ultima secunda. dupa rationamentul tau (2-0 la pauza) mancester trebuia sa ramana la vestiare?

iesi pe teren si tragi pana in ultima clipa. si in minutul 90 se pot marca 2 goluri, care de la un 2-0 ar putea duce meciul in prelungiri.
    Ooooo ! (Duminică, 7 august 2011, 20:08)