Victor Piturca a anuntat lotul pentru San Marino

de A. S.     HotNews.ro
Duminică, 7 august 2011, 18:24 Sport | Fotbal

Victor Piturca
Foto: AGERPRES
Luni, la ora 11, echipa nationala de fotbal pleaca spre San Marino, pentru jocul amical programat miercuri seara. Selectionerul Victor Piturca a anuntat lista finala a convocatilor - din cei 10 "stranieri" pe care intentiona sa-i convoace, Piturca s-a oprit doar la 5: Mutu, Tamas, Radu Stefan, Cocis si Ionut Mazilu.

Portari: Tatarusanu, Pantilimon

Jucatori de camp: Luchin (Timisoara), Nicolita, Gardos, Tamas, Chiriches (Pandurii), Radu Stefan, Nicoara (CFR Cluj), G. Muresan, Pintilii (Pandurii), Cocis, Tibi Balan, Cristi Tanase, Cristescu (Brasov), Torje, Mutu, Stratila (Astra), Chipciu (Brasov), Herea, Curelea (Sportul), Mazilu
























1922 vizualizari

  • +6 (8 voturi)    
    Hai San Marino! (Duminică, 7 august 2011, 19:10)

    V.R. [utilizator]

    Ati nimerit cu o echipa de nivelul vostru, e pacat sa nu profitati de ocazie!
  • +6 (6 voturi)    
    ..iar Cocis??????!!!! (Duminică, 7 august 2011, 21:05)

    constantin [anonim]

    Asta are contract cu echipa nationala?!!!!
  • +4 (4 voturi)    
    jale (Duminică, 7 august 2011, 21:26)

    Oops [anonim]

    vai de romania asta...chiar k e de nivelul nostru san marino
  • +2 (2 voturi)    
    ... (Duminică, 7 august 2011, 21:36)

    anca [anonim]

    stau si ma gandesc .. daca nu anula arg meciul, san marino nu ar fi jucat deloc, nici un amical .. adica ar fi stat acasa si ar fi spart seminte, nu ... ???
    • 0 (0 voturi)    
      nu ar fi spart seminte (Luni, 8 august 2011, 3:23)

      alex [anonim] i-a raspuns lui anca

      oamenii aia din san marino, in afara de 2-3 care sunt fotbalisti, au joburi si cand nu joaca fotbal se duc si muncesc. sa speram ca li se va da concediu si pot veni la meci in mijlocul saptamanii
  • 0 (4 voturi)    
    DRAGOSTEA (Duminică, 7 august 2011, 21:45)

    PIZZURCA [anonim]

    M-AM INDRAGOSTIT DE ACEST FLACAU PITURCA.
    Este singurul barbat sexi din fotbal.Poate i-mi da cineva nr. de telefon sa-l sun si sa-i spun direct draostea din mine.Simt ca nu mai pot.Ziua si noaptea il visez.E sigur ca ii batem pe San Marina astia.Cine sunt,marinari? Dar de cand am venit din Italy numai pe Piturca il visez.Nu stiu cum sa fac sa ii dau intalnire.Un pupic dulce de la Reta fotbalista.Pe ei baieti.Ai va rog cum fac sa dau de Piturca?
    • 0 (0 voturi)    
      Dezbraca-te (Luni, 8 august 2011, 14:18)

      Mocafanu [anonim] i-a raspuns lui PIZZURCA

      Banuiesc ca daca apari la Capatos sau te dezbraci in Libertatea , ai toate sansele la Pitzurca.
  • 0 (0 voturi)    
    Sa nu-l mai vad (Luni, 8 august 2011, 14:19)

    Sa nu-l mai vad [anonim]

    Sa nu-l mai vad la nationala pe Cocis este un jucator penibil care nu poate sa dea o pasa, nimic nu joaca nu inteleg de ce ii convocat. Aminititi-va de meciurile de la euro din austria si elvetia. Cum dadea baiatu asta pasa... sa nu mai dea declaratii la presa, sa joace si sa taca, asa ar trebui sa faca toti ! MAI USOR CU PAPAGALU mai mult cu PICIORU !
  • 0 (0 voturi)    
    e de bine... (Luni, 8 august 2011, 17:01)

    ion ionescu [anonim]

    Eu zic asa: sa ne dea FIFA 3-0 la masa verde pentru meciul cu Argentina, pentru neprezentarea adversarului si, daca avem noroc si scoatem si un egal cu San Marino, intr-o singura zi, miercuri, facem 4 puncte si ne creste coeficientul FIFA.