VIDEO OFICIAL: Costel Pantilimon a semnat cu Manchester City

de A.I.     HotNews.ro
Vineri, 5 august 2011, 15:30 Sport | Fotbal

Pantilimon, noul jucator al lui City
Foto: mcfc.co.uk
Costel Pantilimon este, incepand de vineri, noul portar al echipei Manchester City, informatia fiind confirmata de catre site-ul oficial al gruparii din Premier League.

"Portarul in varsta de 24 de ani a venit de la Poli Timisoara si va fi rezerva lui Joe Hart dupa despartirea de Shay Given (s-a transferat la Aston Villa). Dupa ce a evoluat toate echipele nationale ale Romaniei, Pantilimon a facut pasul catre formatia mare in 2008. De el s-au interesat Arsenal si Inter Milano. II uram bun venit la City", se precizeaza pe site-ul oficial al celor de la Manchester City.

Banatenii au incasat 2,5 milioane de euro din transferul lui Pantilimon in Anglia, in timp ce portarul va incasa 700.000 de lire sterline pe stagiune.



Citeste mai multe despre   























3780 vizualizari

  • +5 (5 voturi)    
    Bravo lui... (Vineri, 5 august 2011, 15:44)

    Manu [anonim]

    Ma bucur mult pt el, desi nu-mi place ca teparul de Iancu s-a ales cu atat banet. Oricum, e cel mai bun portar roman si cred ca e facut pt campionatul Angliei... Multa bafta!
    • -2 (4 voturi)    
      Nu prea... (Vineri, 5 august 2011, 16:09)

      Domino [anonim] i-a raspuns lui Manu

      as zice a e un portar bun.Are probleme pe centrari(in sensul ca nu iese pe ele decat rar) , daca o dai tare si pe jo din careu e gol, iar la varsta lui se duce la o echipa ca sa fie rezerva.daca asta asteapta sa el de la fotbal, osa ajunga ca Lutu si alti eterne sperante.
      • +4 (4 voturi)    
        ai alta varianta mai buna? (Vineri, 5 august 2011, 16:17)

        radu [anonim] i-a raspuns lui Domino

        asa, .. si ai alta varianta mai buna?
        • -3 (3 voturi)    
          Pentru cine? (Vineri, 5 august 2011, 18:22)

          ciNicu [anonim] i-a raspuns lui radu

          Depinde pentru cine e varianta.
          Pentru Pantilimon e cea mai buna: cistiga o gramada de bani si isi imbunatateste CV-ul(adica peste ceva timp o sa se spuna despre el " a fost cindva in lotul lui Manchester City, dar, din pacate, n-a apucat sa joace").
          Pentry City erau zeci de variante mai bune.
      • +3 (3 voturi)    
        Rezerva. Si...? (Vineri, 5 august 2011, 22:22)

        Doru [anonim] i-a raspuns lui Domino

        Prietene, la 24 de ani nu te poti duce decat rezerva la o echipa mare. Aaaa... daca esti jucator de camp ,e altceva. Nu uita ca portarii pot juca (cu rezultate si succes ) pana la 40 de ani.Un portar, se spune ca e matur abia pe la 28- 30 de ani. Asa ca.... Bafta multa!
  • +3 (3 voturi)    
    Merita felicitat (Vineri, 5 august 2011, 16:57)

    eu [anonim]

    In primul rand, este o sansa rara de care e bine ca a profitat. Va avea un salariu bun si va creste ca si valoare...una e sa faci parte din lotul unei echipe de top din premier league si alta e sa joci in divizia B de la noi cu FC Baia Mare.
    In al doilea rand, va avea un salariu foarte bun, plus eventuale prime.
    Echipele din Anglia au obiceiul de a imprumuta jucatorii de rezerva la echipe mai mici, ca sa se obisnuiasca cu ritmul de acolo. Sa speram ca asa va fi si cu el, pana capata experienta.
    Oricum, bravo lui, e un pas inainte.
  • +4 (4 voturi)    
    corect! (Vineri, 5 august 2011, 17:05)

    menandy [utilizator]

    in anglia si portar?!!! mai rar!!! lobont a mai avut o asa sansa, in rest... cucu...razvanel, baiatu lu tata si fost antrenor de nationala, ce zice ???
  • +3 (3 voturi)    
    succes .. (Vineri, 5 august 2011, 21:04)

    Clujeanul [anonim]

    Ii doresc succes. Desi va fi rezerva portarului Angliei, are sansa sa joace intr-una din cupe si sa se remarce.
    Parerea mea ca in cel mai rau caz va fi o rampa de a ajunge la o echipa mai mica din Premier League, care oricum e mult peste locul I la noi.
    E un transfer mult mai mare decat al lui Stancu la Galatasaray, dar cu mai putina vizibilitate pe TV, din cauza ca nu e de la Stoaia.
  • -3 (3 voturi)    
    gata, s-a terminat si asta ! (Sâmbătă, 6 august 2011, 0:12)

    Etihad Etisalat [anonim]

    Mai copii, mai interesati-va - gata, transferul a cazut ! Nu-i nimic, inteleg ca pleaca la prima echipa din Europa - Udinese. Super... ! probabil ca va fi rezerva 3 la echipa under 21 sau o sa-l imprimite pentru rodaj la o alta echipa puternica din "cizma" - cum ar fi Albinoleffe ...
  • 0 (0 voturi)